kosovo ostaje u srbiji

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
nesto "racunam"... ako MZ kaze srbiji "...evo vam kosova, radite sta "hocete",[ uslovno receno] ali ako se posmatraci MZ zale da ne postujete demokratska nacela, automatski vam se oduzima i ...." i sada ... vi se vracate na kosovo, mi vas smatramo okupatorom, neki 5 - 10 % nasih "SRSovaca" tu i tamo izvrsi neki "akt" sa kojim se vecina Albanaca ne slaze iako zele slobodu, ali niti ih osudjuje, mislim javno [citaj "otkucava"] a vi ne smete nevine da kaznjavate, cena demokratije sta ces, baska sto morate da brinete o svim gradjanima kosova, voleli vas oni ili ne. i sta dalje... znaci koja vam demokratska sredstva stoje na raspolaganju a da vama vas narod ne kaze nakon kraceg vremena DOSTA BRE bas me interesuje kako cete "voditi" kosovo... ja mislim nikako
ps. malo ozbiljnosti bi dobrodoslo
 
Ти се, бре, Адеме, исувише правиш блесав. КО је и ГДЕ уопште говорио о било каквом "вођењу" Косова и Метохије? Нико?
Непотребно претиш, неко може и да ти пронађе ИП адресу, а после "бери кожу
на шиљак"... :roll:
 
eremita:
Ти се, бре, Адеме, исувише правиш блесав. КО је и ГДЕ уопште говорио о било каквом "вођењу" Косова и Метохије? Нико?
Непотребно претиш, неко може и да ти пронађе ИП адресу, а после "бери кожу
на шиљак"... :roll:

e pa ja mislim da nije fer, prvo nikada ne pretim, cak i na neke "hrabre" PP sam odgovorio fino bez uvrede, a ovo, bas me inteesuje sta VI mislite, situaciju znamo svi, mislim realnu situaciju, i sada kako bi se nastavio zivot, ali ZAJEDNICKI, kako, sta..itd.
 
adem_ks:
e pa ja mislim da nije fer, prvo nikada ne pretim, cak i na neke "hrabre" PP sam odgovorio fino bez uvrede, a ovo, bas me inteesuje sta VI mislite, situaciju znamo svi, mislim realnu situaciju, i sada kako bi se nastavio zivot, ali ZAJEDNICKI, kako, sta..itd.

Ја се теби никада нисам обраћао на ПП, надам се да је то јасно и да ниси на мене алудирао.
Ја у предлогу Београда нигде нисам видео да предлажу некакав "заједнички" живот, напротив, траже одвојене општине и сва права за Србе и друге који нису
шиптари...те општине тј.енклаве биће окренуте Београду а ви Тирани и шта ту
није јасно. Границе су границе наше државе, свако има своју полицију и ћао.....
 
Odlichna tema!
Ajde malo da se zamislimo, kako bi to izgledalo i da li bi bilo uslova za normalan zivot oba naroda.
Moje mishljnje, teshko
Ne postoji dobra volja, sa obe strane, za zajednickim,ravnopravnim zivljenjem, gde bi u ,nekom trecem planu, bila nacionalnost, gde bi se ljudi fokusirali na ekonomiju i obrazovanje, jer samo visoki standard bi im skrenuo paznju na bitne , zivotne stvari, i ne bi se bavili razlikama, za koje niko nije odgovoran, vec su jednostavno "Bogom dane (mislim na verske i etnichke)
Na Kosovu, na zalost, isto kao i ovde, "carevi" se igrali rata, verskim fanatizmom zaludeli shiroke mase, pa po sistemu -zavadi pa vladaj- opstaju vec duze vreme
Radikalski model sa obe strane
SHTETA VELIKA A MOGLO JE BOLJE
 
eremita:
Ја се теби никада нисам обраћао на ПП, надам се да је то јасно и да ниси на мене алудирао.
Ја у предлогу Београда нигде нисам видео да предлажу некакав "заједнички" живот, напротив, траже одвојене општине и сва права за Србе и друге који нису
шиптари...те општине тј.енклаве биће окренуте Београду а ви Тирани и шта ту
није јасно. Границе су границе наше државе, свако има своју полицију и ћао.....

nisam aludirao na tebe, ti sada pricas o buducem zivotu, nakon ovih sastanaka u becu, ja sam naglasio i sada ponovo, da li postoji mogucnost suzivota pod predpostavkom da se srbija"vrati" na kosovo, znaci odluka arbitraze se ne racuna. tj. odluka je stanje iz 1985 recimo. kako KO vidi taj buduci zajednicki zivot?
 
adem_ks:
nesto "racunam"... ako MZ kaze srbiji "...evo vam kosova, radite sta "hocete",[ uslovno receno] ali ako se posmatraci MZ zale da ne postujete demokratska nacela, automatski vam se oduzima i ...." i sada ... vi se vracate na kosovo, mi vas smatramo okupatorom, neki 5 - 10 % nasih "SRSovaca" tu i tamo izvrsi neki "akt" sa kojim se vecina Albanaca ne slaze iako zele slobodu, ali niti ih osudjuje, mislim javno [citaj "otkucava"] a vi ne smete nevine da kaznjavate, cena demokratije sta ces, baska sto morate da brinete o svim gradjanima kosova, voleli vas oni ili ne. i sta dalje... znaci koja vam demokratska sredstva stoje na raspolaganju a da vama vas narod ne kaze nakon kraceg vremena DOSTA BRE bas me interesuje kako cete "voditi" kosovo... ja mislim nikako
ps. malo ozbiljnosti bi dobrodoslo


My or Highway важи за Албанце као мањину у србију.
Мој пут или аутопут
 
adem_ks:
i jos jedna stvar. vecina ne zeli da se okrene prema tirani u "onom" smislu. nema granica... slobodan protok ... sve OK. ali MI SMO KOSOVO

Ово је најобичнија лаж, наравно, али сви смо већ огуглали... и није мени жао и криво што ви лажете - него ми је криво што мислите да вам неко верује.

Ви се и залажете да контролишете границе Србије према Албанији САМО ЗАТО ДА БИ МОГЛИ МИРНО ДА ПРОЛАЗЕ ВАШИ КОНВОЈИ ДРОГЕ НА МАГАРЦИМА... па је л' ти мислиш да смо ми сви овде идиЈоти. Цео свет зна какву желите да направите
"државу" - ко(со)лумбију

А о броју шиптарских хорди које су прешле на територију КиМ последњих деценија а и раније нећу ни да коментаришем. Сви добро знате да већина становника тзв.косовара-шиптара НИСУ држављани ове земље - него суседне.
 
eremita:
Ово је најобичнија лаж, наравно, али сви смо већ огуглали... и није мени жао и криво што ви лажете - него ми је криво што мислите да вам неко верује.

Ви се и залажете да контролишете границе Србије према Албанији САМО ЗАТО ДА БИ МОГЛИ МИРНО ДА ПРОЛАЗЕ ВАШИ КОНВОЈИ ДРОГЕ НА МАГАРЦИМА... па је л' ти мислиш да смо ми сви овде идиЈоти. Цео свет зна какву желите да направите
"државу" - ко(со)лумбију

А о броју шиптарских хорди које су прешле на територију КиМ последњих деценија а и раније нећу ни да коментаришем. Сви добро знате да већина становника тзв.косовара-шиптара НИСУ држављани ове земље - него суседне.

ok. u "pravu" si. e sada, kako bi ti resio taj problem????????????
 
Kosovo ostane u Srbiji, Siptari puske u ruke, raznesu neke neduzne ljude u autobusu/zgradi/necem drugom, Srpska vojska i policija krene u fight, NATO kaze, a, lepo ste se igrali, sad cemo mi opet ovde i tako... a mozda i nece... danas smo mi prijatelji sa Amerima...
 
adem_ks:
nesto "racunam"... ako MZ kaze srbiji "...evo vam kosova, radite sta "hocete",[ uslovno receno] ali ako se posmatraci MZ zale da ne postujete demokratska nacela, automatski vam se oduzima i ...." i sada ... vi se vracate na kosovo, mi vas smatramo okupatorom, neki 5 - 10 % nasih "SRSovaca" tu i tamo izvrsi neki "akt" sa kojim se vecina Albanaca ne slaze iako zele slobodu, ali niti ih osudjuje, mislim javno [citaj "otkucava"] a vi ne smete nevine da kaznjavate, cena demokratije sta ces, baska sto morate da brinete o svim gradjanima kosova, voleli vas oni ili ne. i sta dalje... znaci koja vam demokratska sredstva stoje na raspolaganju a da vama vas narod ne kaze nakon kraceg vremena DOSTA BRE bas me interesuje kako cete "voditi" kosovo... ja mislim nikako
ps. malo ozbiljnosti bi dobrodoslo

Pa onda se neko zapita zašto nas svet ne razume. Dobro si postavio.
Stvari izgledaju ovako, nedamo nezavisnost, ali sa vama nećemo baš ništa. To je veliki problem. Nećemo da plaćamo dečije dodatke jer se "šiptari kote", ali da naša valuta bude na Kosmetu, nećemo da brinemo o nezaposlenima jer je to preko 50%, ali smo za jedinstveni carinski i poreski sistem. To je prosto nemoguće i nepovezano. Ako hoće Kosmet u Srbiji, treba nešto i pružiti. Zato kad imaš sa jedne strane nesumljivo sve argumente što se tiče međunarodnog prava, a da se odnose na teritoriju, ali sa druge očigledno da ne želiš Albance na njoj.
Mnogi to rešenje vide kao novu "Oluju", zato će ga na koncu i oteti.
Naš državni vrh pokušava da se hebe, ali da mu ne uđe. :evil:
 
Silent Bob:
Kosovo ostane u Srbiji, Siptari puske u ruke, raznesu neke neduzne ljude u autobusu/zgradi/necem drugim, Srpska vojska i policija krene u fight, NATO kaze, a, lepo ste se igrali, sad cemo mi opet ovde i tako... a mozda i nece... danas smo mi prijatelji sa Amerima...

mogu da se kladim da ce tvoje "vidjenje" biti najpriliznije stvarnosti, tj. "buducnosti", a krivce ne vredi prozivati
 
Silent Bob:
Kosovo ostane u Srbiji, Siptari puske u ruke, raznesu neke neduzne ljude u autobusu/zgradi/necem drugim, Srpska vojska i policija krene u fight, NATO kaze, a, lepo ste se igrali, sad cemo mi opet ovde i tako... a mozda i nece... danas smo mi prijatelji sa Amerima...

Ipak treba dati PAMETNIJIMA da reshe taj problem
Ako ni jedna strana ne bude zadovoljna znachi da je to JEDINO PRAVO RESHENJE i tako bi trebalo da bude
 
eremita:
Ти се, бре, Адеме, исувише правиш блесав. КО је и ГДЕ уопште говорио о било каквом "вођењу" Косова и Метохије? Нико?
Непотребно претиш, неко може и да ти пронађе ИП адресу, а после "бери кожу
на шиљак"... :roll:

:lol: :lol: :lol:
eremita će da se tuži kako Albanac prijeti

a u istom postu i ona indirektno prijeti njemu

ej eremitooo :lol: :lol: :lol:

uvijek me nasmijes


bez tebe je dan tako siv;)....
 

Back
Top