Sesti rodjendan

Ne znam detalje (jer ih nisi ni napisala)
ali smatram da je bolje da joj prirediš neki doživljaj.

Ja se iz tako ranog detinjstva ne sećam igračaka i poklona
ali se sećam doživljaja, zabavnih, upečatljivih...
Sećam se upijenih emocija, nekih stvari koje su na ovaj ili onaj način
preživele zaborav.

Ako je izvodljivo priredi toj curici recimo jedno dugačko poslepodne
u gradu, nešto primereno njoj, zoo-vrt, vožnja autićima...odvedi je do pobednika
u zalazak sunca (oko 17h)
ili do reke da vidi one patke na ušću (baš su simpatične).

Pokloni joj par sati vedrog raspoloženja.

Za godinu dana će u školu, što svi znamo znači amputiran veliki deo
dana iz svakodnevnog života, pa neka joj 6. bude sloboda.
 
Je, baš će da je odvuče od gostiju na rođendan, a nije ni njeno dete. Pretpostavljam.
Ima lepih gluposti za 300 dinara, samo svrati u lokalni dolar šop. Ili kod Kineza. Ne mora ništa konkretno da ti se preporuči.
Ja bih joj kupila loptu, to nikada nije višak i svako dete se obraduje.

Hm, i nisam primetila da se deca nešto silno napate u prva tri razreda osnovne škole, tj. većina ih održi potpuno isti ritam, još dobiju na prijateljima. Ali dobro... Možda je i krenula u školu pa neki ranac nije loša ideja, zar ne?

Samo jedna stvar, nikada deci ne kupujte za rođendan: zlato, odeću, knjige, sveske i olovke, kozmetiku (dečiju)... + ja nikada nisam volela lutke i one plišane igračke, ali za to ne garantujem da ostala deca ne vole...
Ništa tog tipa, jer rođendan je njihov dan, ne dan njihovih roditelja. Stvar je u tome da obradujete dete.
Mislim, možda neko dete i voli da dobije majicu za rođendan, ali ja ih malo znam takvih (izuzev ako je dres u pitanju ili neka druga fora).
 
za 200-300 din.
naruči kod onih što prave slatkiše ručno...jedan ooogroman lilihip..da piše ime ili neka fina poruka za devojčicu...i eto..... a ako može, za razliku u ceni, male lizalice, da ih pojede odmah..a poklon da čuva.... ima bazar u bezistanu subotom..prodaju ručne radove i tako neke zezalice i žena neka ima tezgu na kojoj prodaje te slatkiše, lizalice, bonbone............ja obavezno kupim.....
 
baletanke kostaju oko 270 din ili obruc oko120 din, krunice kod kineza i obavezno kupi i naduvaj neki baloncic i sto sareniji papir i trake i obavezno neki slatkis ili neki novi album sa slicicama sa par kesica da moze odmah da lepi. Verujem da neces promasiti. A,da i zoo vrt je pun pogodak ili je vodi na klizanje ili gde sama izabere, naravno ako je ta devojcica tebi vrlo bliska
 
eldarion:
Kupi plisanog medvedica, lavica, zecica...otkud znam da kada krene na spavanje prvo ususka medu,zeku...a onda ga zagrli i utone u carstvo snova...

Bas bi bilo slatko spakovati i medvedica i lavica i zeku i tigrica i majmunce i kucence i slonica sve zajedno, to bi bas bilo slatko, a i to bi bio poklon koji nije ni skroman a ni preteran pa da posle razmisljaju da ti ne ostanu duzni ako su neki koji odmeravaju poklone da vrate istom merom.
 

Back
Top