Odsteta Gradjanima Srbije od BiH

JMBG

Zainteresovan član
Poruka
123
Nesto se pitam, ako je Srbija dobila sankcije zbog navodne agresije na BiH, i ako je sada presudjeno da nije bilo agresije. Da li to znaci da gradjani Srbije mogu podneti tuzbu za odstetu za pretrpljenje dusevne i materijalne patnje prouzrokovane tom tuzbom.
Ovo ozbiljno pitam, nisam pravnik ali mi se takva logika namece.
Pa pitam pravnike sa foruma za njihovo misljenje.
 
JMBG:
Nesto se pitam, ako je Srbija dobila sankcije zbog navodne agresije na BiH, i ako je sada presudjeno da nije bilo agresije. Da li to znaci da gradjani Srbije mogu podneti tuzbu za odstetu za pretrpljenje dusevne i materijalne patnje prouzrokovane tom tuzbom.
Ovo ozbiljno pitam, nisam pravnik ali mi se takva logika namece.
Pa pitam pravnike sa foruma za njihovo misljenje.

Odlukom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija uvedene su opšte sankcije SRJ pod optužbom da je kriva za rat u BiH.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Jugoslavija
 
Hrc2007:
........nemogu.... sad ste skoro 0:0...zlocin je ucinjen ....vi ste platili sankcijama za agrasiju na BIH....samo jos ostaje .....8000....glava nekome naplatiti.....
Agresije nije bilo, pa valjda barem znas da citas, u presudi stoji da srbija nije izvrsila agresiju, niti je pocinila genocid
A na kraju ova tema nije za to, to smo vec raspravili
 
Iron Lord:
Prvo da uzmemo bato NOVOG MINISTRA INOSTRANIH POSLOVA koji neće da piše u knjigama jedno a da radi drugo kada ima funkciju a priča treće na Ravnoj gori!

Nije moja baba povukla tužbu protivu NATO-a...
Па он је писао једно док ја чистио ципеле МикиШпиљку и писао му говоре :lol:
 
Ја сам био сигуран да ће неки правник одговорити на ово питање, али изгледа да су заузети око других ствари или нису довољно писмени да се појаве на форуму :sad:
 

Back
Top