Osuditi zločine?!

Osuditi zločine?

  • DA ,sve bez razlike!

  • Samo Srebrenički.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Pa šta?

Primećen član
Poruka
541
Evo novog mnogo pametnog razloga za nove podele,
da li treba osuditi zločine? Pa naravno da treba! A da li treba osuditi smo one koji odgovaraju jednoj strani a ne prikazuje druge, e to je sada Hamletovsko pitanje,biti ili ne biti?Šta je dovelo do Srebreničkog sukoba i žrtava to većina dobronamernih zna,
a da li je to politika za kojoj je trebalo posegnuti? E pa to je problem tadašnjeg rukovodstva VRS,moramo biti realni i Amerika i Izrael i mnoge druge zemlje reaguju na pojavu terorizma na sličan način,preventivno u cilju odvraćanja terorista, od namere da ponove zločin,znači naser orić je oslobođen za zločin koji je predhodio svemu za šta optužuju Srbiju da nije sprečila.Popalio je brojna Srpska sela i pobio ne naoružane seljake Mladić je izvršio odmazdu,odnosno okupio je svoje borce i proterao zlikovce,očistio teritoriju od neprijatelja koji čini zločine prema civilnom stanovništvu,to što su dobra većina pružali otpor i poginuli u sukobu sa VRS to je drugi problem ili to što su neki preko uniformi navukli civilke, pa ih sada prestavljaju kao civilne žrtve...to je njihov problem.
Svi su ubijali to je rat svi su odvajali,mi Srbi smo po inerciji zbog trauma iz drugog svetskog rata preventivno reagovali i branili svoje a što račak i srebrenica služe da se optuže Srbi za sva zla počinjena na tlu bivše Juge to je već treći i 101 problem.
Pitanje je prosto da li zločin ima nacionalnost ili ime i naciju?
 
Pohvaljujem korektnost postavke!

E sad - ako zločin nema naciju, ko je zadužen za isparavljanje istorijskih nepravdi?
Dalje, nikada pojedine strane političke i vojne figure koje su imale značajan uticaj na dešavanja u BiH nisu došle na sudjenje pokojnom, jednom od predsednika Srbije, Slobodanu Miloševiću.
(na stranu ona njegova ćorava ekonomija zbog koje imamo razloga da se ljutimo i dalje)
 
APSOLUTNO SE SLAŽEM,
Mali smo mi Srbi narod da bi nam dozvolili da mi mafijamo da nisu imali interes,
znaju svi ko je milošević i jovica stanišić,običan narod ko pita,
Zločin nema ime žao mi je svakog pojedinca,svake porodice bez obzira na veru i naciju
oni koji su nam rat nametnuli izvućiće se time da mi isti nismo sprečili a i zločine
pa zašto ga nisu sprečili oni,apsurdno je da se iz građanskog rata izvuku takvi zaključci,
zamena teza, Srbi i ostali narodi su žrtve a samo je jedna sila profitirala uz minimalne žrtve a to su sad.A da milošević je kriv našem narodu zbog bede i izgubljenih 15 godina života jer je morao kao presednik da nam omugući bolje i ako on nije izazvao rat,ako ne mogao se povući ovako sve je samo gusta magla...Sve je dao a nije bilo dosta pa i pokojni premijer to je ta politika globalizma i ....
 
ja sam da se osude SVI zlocini, e sada ce neko postaviti pitanje, da li prioritet imaju "njihovi" zlocini, ili nasi koje smo pocinili nakon "onih" njihovih, znaci osveta i to "opravdana" ili ima li istu tezinu "njihov" zverski" zlocin, sa nasim, a mi smo ubijali "samo" u borbi, imamo "svedoka" da je ona beba imala "gulinov" a ona starica "uzi" i bla bla bla. a mozda i gresim, mozda ce svi reci da je svaki zlocin, zlocin, bez obzira ko ga pocinio i u cije ime bre
 
Podvući crtu,osuditi sve zločine bez obzira na veru i nacionalnodst počinioca i žrtvi,
a nakon toga krenuti postepeno sa saradnjom i uspostavljanjem zakona,jer na balkanu se formira terorističko-narko država a to nije dobro za balkan pa i samo Srbiju,
svi narodi na svetu će se ujediniti u borbi protiv terorizma i kriminala a mi Srbi ćemo voditi glavnu reč kada je balkan u pitanju,dođe vreme sve se preokrene oni dole popnu se gore i obrnuto...
 
..........ja sam odavno izmedju redova poceo provlaciti takvu temu ......konacno ju je netko otvoreno stavio ....moja pohvala....sve bez razilke...samo ko ce to biti ....takav LOLA se jos nije rodio .....
 
Ma naravno,barem Srpski narod ima mnogo razloga za to,
ako smo nešto naučili onda je to da svaka mržnja vuče za sobom neki novi zločin i dokle pa nismo mi Srbi zadojeni time kao neke komšije,
o tome svedoči to što svi iz bivše juge pate za provodom u sbiji i svi koji ovde dođu budu ugošćeni i odu puni utisaka,ma nemožemo od žrtve napraviti zločinca koliko god ********* da iskopamo...
 
Drugo kao normalan covek :shock: gnusam se ubica
ne mogu se opravdavati ubice i silovatelji
to zu zveri kojima je svejedno koga ubijaju ili siluju
pogotovo za ove druge je blaga i smrtna kazna
cherechenje
 
JMBG:
zlocin je zlocin i treba da plati svaki zlocinac za svoja (ne)dela

Ali svaki bez obizara na veru nacionalnost ili neki drugi status nema abolicije od gonjenja,
e bože ko nas uči pravdi oni koji ceo svet terorišu i traže da budu i izuzeti su od gonjenja,
samo 4 metra snega u Njujorku nije loš znak ima nečeg....kosmičke pravde boga ili ...
 
Pa šta?:
Ma naravno,barem Srpski narod ima mnogo razloga za to,
ako smo nešto naučili onda je to da svaka mržnja vuče za sobom neki novi zločin i dokle pa nismo mi Srbi zadojeni time kao neke komšije,
o tome svedoči to što svi iz bivše juge pate za provodom u sbiji i svi koji ovde dođu budu ugošćeni i odu puni utisaka,ma nemožemo od žrtve napraviti zločinca koliko god ********* da iskopamo...

Jedino na Krstarici smeš da staviš u avatar zastavu zemlje koju voliš a sa kojom tvoja država nije u zvaničnom ratu. Jedino na Krstarici možeš da napišeš da voliš svoju zemlju i da postaviš sliku osobe koja nije pod istragom...
 
Pa šta?:
Podvući crtu,osuditi sve zločine bez obzira na veru i nacionalnodst počinioca i žrtvi,
a nakon toga krenuti postepeno sa saradnjom i uspostavljanjem zakona,jer na balkanu se formira terorističko-narko država a to nije dobro za balkan pa i samo Srbiju,
svi narodi na svetu će se ujediniti u borbi protiv terorizma i kriminala a mi Srbi ćemo voditi glavnu reč kada je balkan u pitanju,dođe vreme sve se preokrene oni dole popnu se gore i obrnuto...

mada bi ja krenuo sa sredjivanjem prvo u svojoj kuci, pa tek se posle brinuo o balkanu...
 
JMBG:
Drugo kao normalan covek :shock: gnusam se ubica
ne mogu se opravdavati ubice i silovatelji
to zu zveri kojima je svejedno koga ubijaju ili siluju
pogotovo za ove druge je blaga i smrtna kazna
cherechenje

Ma jasna stvar,
to su one smrdljive komunjare koji su se naživeli pa kako kaže Nikola Kojo u lepa sela lepo gore :
kada se k...više ne diže onda bi da ratuju...
ma naživela se stoka,proputovali svet a našu budućnost i naše dece će da prokockaju zarad zarade američkih kongresmena koji svi mahom žive od ratova i prodaje oružja...
SVE ZLOČINE OSUDITI A KRIVCE GONITI PRED SUDOVIMA PO MESNOM PRAVU!!!
a ne da neki mešunaroni tribunali zarad donacija i ličnog profita falcifikuju i stvaraju mržnju među ljudima koji treba da žive zajedno,politika međunarodne zajednice vodi svet u terorizam i anarhiju...
 
adem_ks:
mada bi ja krenuo sa sredjivanjem prvo u svojoj kuci, pa tek se posle brinuo o balkanu...

Hoćemo jedan deo kuće se postanar proširi pa traži od opštine da legalizuje taj upražnjeni deo kao svoj pošto nema pravni osnov a i pošto su svi razlozi koji su stojali u odnosu na starijeg vlasnika čiji pravni naslednik je mlađi i razume svet i svet razume njega biće i toga...ne brini...
 
Iron Lord:
Jedino na Krstarici smeš da staviš u avatar zastavu zemlje koju voliš a sa kojom tvoja država nije u zvaničnom ratu. Jedino na Krstarici možeš da napišeš da voliš svoju zemlju i da postaviš sliku osobe koja nije pod istragom...

to je jasno zato smo svi ovde...
samo nemoj da nam se iskvarite ?!
 
Hrc2007:
.........cuj cerecenje .....nije to mjerodavno vec dozivotna robija... pa nek razmislja sta je radio ...robija ima i odgojno obrazovni karakter....

U Americi recimo osudjenik na električnu stolicu, ima edukaciju u vidu upoznavanja lepote interneta.
Taman se upozna sa likovima na forumu i uzme nekoliko nikova, za svaki slučaj, kad naidje stražar i kaže - gasi to sine...

Inače električna stolica je nasledje onih njihovih katoličkih sprava za mučenje žrtve.
U običnom domaćinstvu (220V, 50Hz kod nas), daleko bilo, najduže traje 15 minuta.
Na električnoj stolici egzekucija traje i do 45 minuta zbog Mengeleovskih ispitivanja...
 
Pa šta?:
Hoćemo jedan deo kuće se postanar proširi pa traži od opštine da legalizuje taj upražnjeni deo kao svoj pošto nema pravni osnov a i pošto su svi razlozi koji su stojali u odnosu na starijeg vlasnika čiji pravni naslednik je mlađi i razume svet i svet razume njega biće i toga...ne brini...


svi mi mozemo otvarati razne teme, ali uvek se vracamo na "stare", znaci da bi "mi" mogli razgovarati, prvo mi ti trebas vratiti "moje" stvari [ a "one tvoje"???] pa tek posle mozemo... eh kada bi moglo da se krene od nule, npr. polazno stanje je 2000 g. sve pre toga" puj pike ne vazi" e onda bi to bio dijalog...ili monolog... mislim posto nemamo zasto da se mrzimo, zasto bi uopste razgovarali a???
 
Hrc2007:
.........cuj cerecenje .....nije to mjerodavno vec dozivotna robija... pa nek razmislja sta je radio ...robija ima i odgojno obrazovni karakter....

Pa jos da placamo obucu, odecu, struju, strazu i ostalo, za zveri
Ja verujem u Boga, neka ide tamo pa neka onda razmislja, a ne da ja razmisljam oce li pobeci ili ce se naci neko dzustvo za zastitu zivotinja i osloboditi zver.
Drugo cherechi bih i one psihijatre koji takve osobe proglasavaju neuracunljivim i izadju za 3-6 meseci na ulicu i opet siluju
 
adem_ks:
svi mi mozemo otvarati razne teme, ali uvek se vracamo na "stare", znaci da bi "mi" mogli razgovarati, prvo mi ti trebas vratiti "moje" stvari [ a "one tvoje"???] pa tek posle mozemo... eh kada bi moglo da se krene od nule, npr. polazno stanje je 2000 g. sve pre toga" puj pike ne vazi" e onda bi to bio dijalog...ili monolog... mislim posto nemamo zasto da se mrzimo, zasto bi uopste razgovarali a???

Koje tvoje stvari? Sada ja trebam da kažem da su ovde sve stvari bile moga dede a da je tvoj deda bio konjušar ili šta već? Ma daj jasno je da je kuća onoga čija su deca u kući i to je tako,razgovaramo da se ne ponovi jer kada ti znaš šta meni smeta a ja šta tebi lakše je razumeti problem a kada neka od strana gura nešto po svaku cenu onda treći ima najveću korist polako čujemo svi u šta se pretvorila besa,žena,čast i porodica na KiM među albancima,vaša stvar.samo dijalog mora postojati onaj ko nije za dijalog samog sebe uništava...
 

Back
Top