Da li je Hrvatska genocidna tvorevina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JMBG

Zainteresovan član
Poruka
123
Samo cu izneti ovaj podatak, a zna se da su Srbi bili konstiturivan narod u SR Hrvatskoj
Ethnic groups:
Definition Field Listing
Croat 89.6%, Serb 4.5%, other 5.9% (including Bosniak, Hungarian, Slovene, Czech, and Roma) (2001 census)
Ni Austrija nije cisca :oops:
 
JMBG:
Samo cu izneti ovaj podatak, a zna se da su Srbi bili konstiturivan narod u SR Hrvatskoj
Ethnic groups:
Definition Field Listing
Croat 89.6%, Serb 4.5%, other 5.9% (including Bosniak, Hungarian, Slovene, Czech, and Roma) (2001 census)
Ni Austrija nije cisca :oops:

al ja bih naveo samo jednu opasku

tri kuće daalje od mene živi obitelj koja su porijeklom iz Like i Srbi su
za vrijeme 90ih su promjenili svoju nacionalnost u Hrvat

šta misliš koliko ima takvih ljudi još u Hrvatskoj

a isto važi i za Srbiju

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre
 
tokyo:
al ja bih naveo samo jednu opasku

tri kuće daalje od mene živi obitelj koja su porijeklom iz Like i Srbi su
za vrijeme 90ih su promjenili svoju nacionalnost u Hrvat

šta misliš koliko ima takvih ljudi još u Hrvatskoj

a isto važi i za Srbiju

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre

Nešto nisam čuo da je Srbija ikada u svojoj istoriji imala rasne zakone po kojima je prepoznatljiva NDH, da je neko od Hrvata prešao na Pravoslavlje ili ti da su srpski vojnici nekog silom privodili na noge pravoslavnim popovima na pokrštavanje!!!
 
tokyo:
al ja bih naveo samo jednu opasku

tri kuće daalje od mene živi obitelj koja su porijeklom iz Like i Srbi su
za vrijeme 90ih su promjenili svoju nacionalnost u Hrvat

šta misliš koliko ima takvih ljudi još u Hrvatskoj

a isto važi i za Srbiju

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre

Verovatno "svojom" voljom. Pa ja znam x primera o nesrećnim Srbima koji su ostali u Hrvatskoj i imali baš "lep" život. Ono što je razlika između Hrvatske i Srbije, je u tome što je u Srbiji procenat nacionalnih manjna ostao neznatno manji, a u Hrvatskoj se meri u desetinama procenata :evil:
 
Хм.
Да видимо НДХ је убила... милион људи јел тако, а сада Хрватска има исту заставу, грб, химну и валуту а председник Хрватске пева усташке песме...
не, нису геноцидна творевина.
 
Zato tokyo od juče naglo gubi volju da diskutuje o tužbi za genocid koju je podnijela RH protiv Srbije!!!
Srbija ima na raspolaganju kontratužbu za agresiju na RS i za počinjene zločine nad Srbaljima u UN zaštićenim zonama tokom ''Bljeska'' i ''Oluje'' (protjerivanje 300.000 vlastitih državljana)!!!
 
tokyo:
al ja bih naveo samo jednu opasku

tri kuće daalje od mene živi obitelj koja su porijeklom iz Like i Srbi su
za vrijeme 90ih su promjenili svoju nacionalnost u Hrvat

šta misliš koliko ima takvih ljudi još u Hrvatskoj

a isto važi i za Srbiju

ljudi su mijenjali i prihvatili i drugu nacionalnost i vjeru
a pogotovo u vrijeme Zlobe i Njofre
Hrvatska je cist primjer genocidne tvorevine, to je cinjenica, a ne stvar misljenja...Pa MZ je priznala da je hr pocinila etnicko ciscenje na prostorima RSK, sta hocete vise...Mozda su Hrvati mjenjali svoju ''nacionalnost'', zapravo, jesu sigurno, ko poznaje istoriju zna da su vecina tako i nastali-od Srba, prihvatanjem katolicke vjere(sto bi se u narodu reklo ''prodajom vjere za veceru''), dok primjere Srba koji su uzeli hrvatsko DRZALJANSTVO mozete izbrojati na prstima jedne ruke...
 
Alekasandar2:
Хм.
Да видимо НДХ је убила... милион људи јел тако, а сада Хрватска има исту заставу, грб, химну и валуту а председник Хрватске пева усташке песме...
не, нису геноцидна творевина.

Koje su to face Hrvati!
Zamislimo situaciju da Nemačkoj odobre zastavu, grb i himnu...zna se koju:)
 
another_world:
Hrvatska je cist primjer genocidne tvorevine, to je cinjenica, a ne stvar misljenja...Pa MZ je priznala da je hr pocinila etnicko ciscenje na prostorima RSK, sta hocete vise...Mozda su Hrvati mjenjali svoju ''nacionalnost'', zapravo, jesu sigurno, ko poznaje istoriju zna da su vecina tako i nastali-od Srba, prihvatanjem katolicke vjere(sto bi se u narodu reklo ''prodajom vjere za veceru''), dok primjere Srba koji su uzeli hrvatsko DRZALJANSTVO mozete izbrojati na prstima jedne ruke...

etničko čišćenje strogo gledano nije i genocid!
 
another_world:
Hrvatska je cist primjer genocidne tvorevine, to je cinjenica, a ne stvar misljenja...Pa MZ je priznala da je hr pocinila etnicko ciscenje na prostorima RSK, sta hocete vise...Mozda su Hrvati mjenjali svoju ''nacionalnost'', zapravo, jesu sigurno, ko poznaje istoriju zna da su vecina tako i nastali-od Srba, prihvatanjem katolicke vjere(sto bi se u narodu reklo ''prodajom vjere za veceru''), dok primjere Srba koji su uzeli hrvatsko DRZALJANSTVO mozete izbrojati na prstima jedne ruke...
Jedne ruke koja ima desetine iljada prstiju.
 
another_world:
dok primjere Srba koji su uzeli hrvatsko DRZALJANSTVO mozete izbrojati na prstima jedne ruke...

Ovo je za diskusiju:
Šta su trebali napraviti oni Srbi koji su ostali u RH da bi mogli ostvariti svoja prava?

Da je Sloba uspeo naterati Franceka da se tim Srbima u statusu zatečenih stranaca priznaju ista prava kao i Hrvatima, imaš pravo, stvarno bi ih bilo malo!
 
Naravno da je genocidna tvorevina, medjutim opet sve je to nasa krivica. Jedino mi je zao sto Bratstvo i Jedinstvo glavama nisu platili oni koji su tu nebulozu zagovarali. Dosta njih jeste, i ne mogu reci da mi ih je zao, medjutim mnogo je onih koji su glavama platili gluposti drugih. :-( Inace Hrvatima treba cestitati. Samo oni mogu uraditi ono sto su uradili u Drugom Svjetskom Ratu i opet se naci na pobjednickoj strani.
 
UofC:
Naravno da je genocidna tvorevina, medjutim opet sve je to nasa krivica. Jedino mi je zao sto Bratstvo i Jedinstvo glavama nisu platili oni koji su tu nebulozu zagovarali. Dosta njih jeste, i ne mogu reci da mi ih je zao, medjutim mnogo je onih koji su glavama platili gluposti drugih. :-( Inace Hrvatima treba cestitati. Samo oni mogu uraditi ono sto su uradili u Drugom Svjetskom Ratu i opet se naci na pobjednickoj strani.

ono što su uradili u WW2...i opet.....
Ne bi me čudilo da je procentualno Hrvatska izgubila više Srba nakon 90-e nego za vreme WW2!?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top