Tužba RH protiv Srbije?

Hrvati su ipak mnogo pametniji od Boshnjaka.Oduvek su u tim politichkim manipulacijama bili maheri,znash i sam kako su nas 2 puta kroz istoriju maestralno izyebali.Ako procene da mogu neshto da ucare ici ce na sud,a ako ne pokushace neku nagodbu...da im kupimo duplo vishe koza&ovaca nego Crnogorci...i te fore...a mozda i krenu sa presudom za par ogodina ili kad god vec im bes zbog ove presude splasne,pa ako popiju i oni opet ce homogenozovati nacionalno bice na mrznji.Zato oni i toliko razglabaju o ovoj presudi.To je za njih stvar postizanja unutrashnjeg jedinstva.Mi smo im uvek bili homogeni faktor.
 
Hrvatska tužba nema šanse. Bosanska je imala Srebrenicu i na tome sve gradila i nije ništa dokazala. Hrvati imaju Vukovar i još par strastišta, ali su to, ako se može reći za ubijene, zanemariva brojka nasprem Srebrenice, a sa druge strane imaju Bljesak i Oluju.
Bolje da se pokriju ušima i ćute, jer su sa mnogo više putera na glavi od Bošnjaka.
 
filatelista:
Hrvatska tužba nema šanse. Bosanska je imala Srebrenicu i na tome sve gradila i nije ništa dokazala. Hrvati imaju Vukovar i još par strastišta, ali su to, ako se može reći za ubijene, zanemariva brojka nasprem Srebrenice, a sa druge strane imaju Bljesak i Oluju.
Bolje da se pokriju ušima i ćute, jer su sa mnogo više putera na glavi od Bošnjaka.

Vukovar im je tek pushiona na kvadrat:
To je bila akcija JNA koja je branila ustavno-pravni poredak i celovitost međ. priznate države SFRJ od para-vojnih formacija koje su stvarale tada još nepriznatu državu NDH-zije!:)
 
Da se nadovežem... pa ako se u međuvremenu pojave novi dokazi o njihovom učečću u ratnim sukobima u BiH, mislim da će naš tim koji je maestralno nastupio na ovom prošlom suđenju imati još više argumenata da Hrvate spuste na zemlju.
Popisi stanovništva pre 1992. (dakle 1991) i posle toga (2001) u Hrvatskoj, najbolji su demant njihove argumentacije.
Srbi su 1991. činili više od 15% stanovništva, a 2001. manje od 5%.
Na popisu (na kojem su učestvovali i Srbi koji žive u Srbiji) nedostaje preko 400.000 hrvatskih državljana srpske nacionalnosti.
 
bla bla.....

meni kao Hrvatu je dosadna ova tema....

kad je upitno dal će uopće Međunarodni sud htjet preuzet pod svoju nadležnost....
a pošto je BiH trebalo 14 godina

znači ishod ove tužbe možemo očekivati za 10 godina

kome će onda biti važno ...

meni već sad postaje irelevantna...




Irone ključ u bravu
i otključaj ju za 10 godina (možda)
 
tokyo:
bla bla.....
meni kao Hrvatu je dosadna ova tema....
kad je upitno dal će uopće Međunarodni sud htjet preuzet pod svoju nadležnost....
a pošto je BiH trebalo 14 godina
znači ishod ove tužbe možemo očekivati za 10 godina
kome će onda biti važno ...
meni već sad postaje irelevantna...
Irone ključ u bravu
i otključaj ju za 10 godina (možda)

Ma kakav ključ tokyo???
Odjednom ti ovakva tema nije više zabavna!!! Čemu da zahvalimo takvu naglu tvoju odsutnost interesovanja i simpatija prema ovoj temi???
Ne zatvaraj ni u ludilu!!! Otvaraj i drugo krilo vrata nek narod dolazi na temu!!! Besplatno pivo!!! Kuća časti!!! Naval'te Srbalji!!!
c010.gif
d045.gif
f015.gif
f030.gif
 
Po međunarodnom pravu RS nje međunarodni pravni subjekt i kao takva, nažalost, nije u mogućnosti da samostalno podnese tužbu protiv Hrvatske!!! To može da učini samo BiH, što je gotovo nemoguće s obzirom na otpor koji bi takvom koraku pružili bosanski muslimani i Hrvati!!! Međutim, postoji jedna druga nimalo zanemariva opcija koju treba ozbiljno razmatrati, a to je mogućnost da Srbija kao međunarodni pravni faktor podnese tužbu protiv Hrvatske za agresiju na BiH, tj. u ovom slučaju RS i za zločine nad srpskim civilima u zaštićenim UN zonama počinjene u toku vojnih operacija ''Bljesak'' i ''Oluja''i time Hrvatsku praktično ''prikuje uz zid'' mnogo jačim argumentima nego što su oni koji stoje uz tužbu RH protiv Srbije!!! Zemlja tužilac - (po međunarodnom pravu) nikako ne mora obavezno da bude i oštećena strana što bi predstavljao konkretan slučaj tužbe!!! Bitno je jedino da se iskoristi pravni legitimitet Srbije pred Sudom pravde u Hagu kako bi se optužnica podnijela, a dokazni postupak može da se ostvaruje i uz saradnju RS!!!
 
Правни заступник Хрватске у суду у Хагу предложио је влади Хрватске да одустане од тужбе и нагодбу потражи вансудским путем.

Управо јавио РТС.
 
Ma ja sam za to da mi prvo tužimo njih pa nek se poslije nagađaju sa kim hoće!!! ''Nije latinu za vjerovati!''
Ništa nas posebno ne košta, a njima ima da se tresu gaće zbog razloga koji bi bili u prilogu objašnjenja nagle redukcije procentualne zastupljenosti Srbalja u Hrvatskoj tokom prve polovine 90'!!!
 
Не, то се ради овако: "Не пристајемо на вансудско поравнање, већ како каже суд." Пошто су мале шансе да ће Хрвати успети, може лако да се деси да суд каже, није било агресије и геноцида. значи да су Хрвати у процепу, ми треба да тражимо безусловно повлачење тужбе. или да суд каже своје.
 
Alekasandar2:
Правни заступник Хрватске у суду у Хагу предложио је влади Хрватске да одустане од тужбе и нагодбу потражи вансудским путем.

Управо јавио РТС.

Vansudski? Gde? Opet na liniji Virovitica-Karlovac-Karlobag?:)
 
Alekasandar2:
Не, то се ради овако: "Не пристајемо на вансудско поравнање, већ како каже суд." Пошто су мале шансе да ће Хрвати успети, може лако да се деси да суд каже, није било агресије и геноцида. значи да су Хрвати у процепу, ми треба да тражимо безусловно повлачење тужбе. или да суд каже своје.

I još da se izvine jer da nije bilo tih 'genocidnih' Srba, oni bi još bili u toj truloj tamnici naroda:)
 
Alekasandar2:
Не, то се ради овако: "Не пристајемо на вансудско поравнање, већ како каже суд." Пошто су мале шансе да ће Хрвати успети, може лако да се деси да суд каже, није било агресије и геноцида. значи да су Хрвати у процепу, ми треба да тражимо безусловно повлачење тужбе. или да суд каже своје.
Ma brate, evo me na samom sjeverozapadu RS, na granici sa Hrvatskom!!! Znam dobro šta su radili sa ove strane Une!!! Čak smo 1996. sa njima imali izvršili zvaničnu primopredaju leševa njihovih ubijenih vojnika koje smo porokali i podavili po livadama na našoj strani Une!!! Sve je to zvanično evidentirano, kao i stotine pobijenih civila koje je 95' hrvatska regularne a jedinica Crne mambe poubijala u mjestu Tunjice u Novom Gradu (Potkozarje), pobijenih radnika u fabrici Dubičanka u Koz.Dubici, Pobijenih izbjeglica na putnom pravcu Novi Grad i Prijedor (bombardovanje od strane hrvatskog MIG-21)!!!
Već odavno su u Bosni javna stvar i podvizi Splitske bojne koja je u ranu jesen 95' izvršila masovno streljanje preko 200 srpskih civila i ratnih zarobljenika u opštini Mrkonjić Grad ...
 

Back
Top