NIJE KOZMETIKA-STVAR JE MNOGO "DUBLJA"

carrie

Zainteresovan član
Poruka
126
Drage moje, iako znam gde živim, iako sam dosta vremena provela u traženju posla, i pri tome se načitala svakavih gluposti u oglasima, ovaj je uspeo da me iynenadi.
Volela bih da čujem i vaša mišljenja.


Opis preduzeća:
konzularni poslovi,trgovina,bankarstvo
Opis posla:
Stranom konzularno trgovinsko-bankarskom predstavnistvu u Beogradu potrebna devojka za obavljanje posla Lične sekretarice konzula. Otvaranje ovog konzulata je u pocetnoj fazi sto ce od poetncijalog kandidata zahtevati veliku mobilnost I radno verme koje će cesto biti duže od uobičajenog. Potrebno je da devojka bude bez obaveza, obrazovana, šarmantna, iznad svega tolerantna, atraktivnog izgleda I bez predrasuda, starosti do 28 god. da odiše seksipilom koji će u veliko broju slučajeva biti njen glavni adut prilikom sklapanja poslova I kontakata sa ljudima na visokom polozaju. Posao će od nje zahtevati da ponekad bude dobar glumac I da u poslovnim kontaktima postupa po nalogu svog pretpostavljenog. Potrebno je da nema straha od medija jer ce često biti predstavnik za javnost samog konzulata. Ono sto će devojka moci da očekuje jesu visoki prihodi, kontakt sa poznatim ličnostima, političarima I umetnicima raznih profila. Česte posete javnim događajima, lični vozač kao I mogućnost usavršavanja I napredovanja u poslu. Predvidjeno je da potencijalna kandidatkinja završi obuku u trajanju od 2 meseca koja će je u potpunosti pripremiti za budući posao. Za vreme trajanja obuke kandidatkinja ce imati pokriće svih troškova i malu naknadu dok je u perspektivi očekuju veliki prihodi uz velike privilegije. Ako ste zainteresovani za ovu izuzenu poslovnu priliku pošaljite nam vas CV sa 2 novije fotografije,(lica I cele figure)
 
Hahah....posebno smesno mi je ono, da odise seksipilom...surov ali jako iskren oglas....kakavi se sve ljudi jave na oglas i dodju na razgovor. :roll: ..nemaju nista od toga a umislil, da imaju....
Zaista je tesko izabrati radnika...s jedne strane zvuci oglas jako prosto ali sa druge opet hm...mogli su to da napisu diplomatski, prefinjeno pogotovu jer se bave takvim poslovima :lol:

Ja imam sve to....moram nac broj, da se javim.... :lol: :lol: :lol:
 
Malo jeste "slobodno" i "bez predrasuda" kad ovo napišete u VEĆ u oglasu.
Ovo je sa jednog zvaničnog sajta za posredovanje pri zaposlenju, ništa "poverljivo",
za odabrane dame i sl.
Sve smo u igri, svima nam je data šansa, samo da prepoznamo talente, odbacimo predrasude i pošaljemo CV.
A šta bi mogli da vas pitaju na prvom razgovoru, ptam se...
 
carrie:
Malo jeste "slobodno" i "bez predrasuda" kad ovo napišete u VEĆ u oglasu.
Ovo je sa jednog zvaničnog sajta za posredovanje pri zaposlenju, ništa "poverljivo",
za odabrane dame i sl.
Sve smo u igri, svima nam je data šansa, samo da prepoznamo talente, odbacimo predrasude i pošaljemo CV.
A šta bi mogli da vas pitaju na prvom razgovoru, ptam se...

Posle ovakvog oglasa....misiim, da kandidati moraju da budnu na sve spremni...da ih nista ne sokira...i da tu pokazu kako se zaista snalaze... ;)
 
carrie:
Pa iz teksta to nije teško zaključiti, ali jel normalno da na zvaničnim sajtovima za zaposlenje u okviru poslova iz oblasti "ADMINISTRACIJA" pronađete ovakav oglas?

A sto bi bilo nenormalno? :confused: Nije u pitanju samo administracija, vec i kontakt s javnoscu i sl.. bas deluje izazov...i nevidim nesto strasno u samom tom oglasu...velika je konkurencija a posao gde imas kontakte s javnoscu nije nimalo lak...i kad novajlija koja ne ume, da se snadju padne u takav posao, moze vise, da steti samom preduzecu i radu u njemu...
 
alya:
A sto bi bilo nenormalno? :confused: Nije u pitanju samo administracija, vec i kontakt s javnoscu i sl.. bas deluje izazov...i nevidim nesto strasno u samom tom oglasu...velika je konkurencija a posao gde imas kontakte s javnoscu nije nimalo lak...i kad novajlija koja ne ume, da se snadju padne u takav posao, moze vise, da steti samom preduzecu i radu u njemu...


Ti pod kontaktom s javnošću podrazumevaš sve nebuloze opisane u ovom tekstu????
Ostavljam svakom da radi šta hoće, ali moje mišljenje je da bo ovakvim oglasima trebale da se pozabave mnogo ozbiljnije institucije!
O dobrom ukusu, i samom opisu delatnosti ovog predstavništva ne treba polemisati.
 
carrie:
Ti pod kontaktom s javnošću podrazumevaš sve nebuloze opisane u ovom tekstu????
Ostavljam svakom da radi šta hoće, ali moje mišljenje je da bo ovakvim oglasima trebale da se pozabave mnogo ozbiljnije institucije!
O dobrom ukusu, i samom opisu delatnosti ovog predstavništva ne treba polemisati.

Naravno, da ne....oglas mi se cini kao sto sam i napisala prost.i surov...verujem, da su mogli to lepse, da napisu ...sto ne znaci, da je u pitanju kurvanje...
Da samo znas kako neki postavlaju cudne i smesne zahteve za prodavacice i sl...kao sto je Lidl, Rutar i sl....isto imas obucavanje, pa moras da budes fin, lep, pametan, mobilan..blala...

Ovo je samo prosto napisano...
 
@alya (ja na tebe stalno ''nalećem'' danas...):
niti ima naziva preduzeća, niti iz koje je zemlje, preduzeće je ''konzularno trgovinsko-bankarsko predstavnistvo'' (prc!), a da bi se zaposlila tamo moraš da si pomalo mutan lik, slobodnih shvatanja i da dobro izgledaš... u perspektivi su ti veliki prihodi ...
 
ra-ta-tat:
Bez ikakve zelje da nekog uvredim, meni ovo lici da se postavljac teme upravo razocarao sto posao za koji savrseno pasuje podrazumeva kurvanje.... jbg. Nema leba bez motike... ovo za motike sam malo pre napisala na nekoj drugoj temi... uzasno :lol:

Nema ovo veze sa postavljačem teme i situacijom u kojoj se nalazi. Ali itekako ima veze sa stavovima koje zastupa.
Smatram užasno protačkim sadržaj oglasa , počevši od složenice kKONZULARNO-TRGOVINSKO BANKRASKO PREDSTAVNIŠTVO, pa do opisa osobina i zaduženja koja treba da iam kandidtakinja.
Htela sam da vidim kako vi gleadte na ovakve oglase, jer smatram da je javnost malo kritičnija prema ovakvim pojavam ne bi ovo tako lako prolazilo.
Nema uvrede, raspravljamo!
Pretpostavke su deo rasprave kao i sumnje u motive one koja postavlja teme.
 
Pa kapiram... nego normalno da cemo se svi sablazniti na ovakav oglas... mislim, meni doslo da iz ciste ljubavi prema raspravi kazem nesto pozitivno, ali nisam imala sta... ovde je stvar jasna.

Ali meni u medjuvremenu stigla porudzbina... ljudi, postajem legenda... nema nikakve veze sa mojim seksipilom, ima iskljucivo veze sa tim sto sam potpuno suluda. Hvala lepo... odoh da radim.
 
alya:
Naravno, da ne....oglas mi se cini kao sto sam i napisala prost.i surov...verujem, da su mogli to lepse, da napisu ...sto ne znaci, da je u pitanju kurvanje...
Da samo znas kako neki postavlaju cudne i smesne zahteve za prodavacice i sl...kao sto je Lidl, Rutar i sl....isto imas obucavanje, pa moras da budes fin, lep, pametan, mobilan..blala...

Ovo je samo prosto napisano...

Po zanimanju sam inženjer i posao sam našla.Dok sam isti tražila, nailazila sam na razne oglase i susretala se sa različitim ljudima dok sam isti tražila. Nisam se prijavljivala na konkurse za prodavačice, pa ne znam kakva su tamo očekivanja poslodavaca.
Moj stav je da trebamo biti kritičniji prema odnosu ovakvih poslodvaca, a ne "gutati"
fantomske nazive preduzeća i sve oblike eksperimenata tranzicije!
 
BanovanKorisnik:
@alya (ja na tebe stalno ''nalećem'' danas...):
niti ima naziva preduzeća, niti iz koje je zemlje, preduzeće je ''konzularno trgovinsko-bankarsko predstavnistvo'' (prc!), a da bi se zaposlila tamo moraš da si pomalo mutan lik, slobodnih shvatanja i da dobro izgledaš... u perspektivi su ti veliki prihodi ...


Slazem se sa tim...sam opis posla je prost..ali u sustini moras takav da budes kao sto i traze...vise sam se oslonila na komentarisanje opisa rada....takve zahteve imaju i u drugim zemljama, samo lepse upakovane..
Cudno je kako je napisan ali nije cudno da postoje takvi oglasi...
U svakom sluacju ja bi se javila vec zbog radoznalosti i da ih pitam neke stvari... :lol: :lol:

I takvi oglasi nebi smeli, da postoje ali nazalost...
 

Back
Top