Uzas u prihvatilistu

Lelakg

Početnik
Poruka
25
Ciao svima, prvi put sam na forumu i zelela sam sa jos nekim da podelim svoja trenutna osecanja, obzirom da su svi oko mene zauzeti uobicajenim dnevnim aktivnostima pa nemaju vremena za mene. Juce sam na moju veliku zalost bila primorana da odem da pokupim pse iz prihvatilista u Kragujevcu i jos ne mogu da se opasuljim od onoga sto sam tamo zatekla.Ta dva psa su inace lutalice koje su zadnjih 6 meseci proveli nejvise vremena u mojoj radnji i pre tri dana ih je neki kucemrzac prijavio pa su ih sinteri odveli.Rekli su nam da dodjemo za tri dana da ih pokupimo i kad smo dosli, dozvolili su nam da uzmemo samo jednog dok su drugog ostavili jos tri dana na posmatranju jer je navodno "agresivan".Moram da kazem da se stidim svog grada jer imamo cetiri kaveza u koje se smestaju psi,kavezi su 1m x 1,5m i u svakom je po 4-5 pasa,dobijaju hranu 2 puta dnevno ali jedu samo najjaci,nuzdu vrse u kavezu,jedva smo izdrzali smrad.Ne mogu vise da podnesem nepravdu koja se cini psima i zivotinjama uopste i mozda cete me nazvati ludacom, ali ja mislim da su oni ravnopravni clanovi ove planete i krivicno je delo postupati tako sa njima. Ja nisam spavala celu noc i ne znam kako ce preziveti psic koji je ostao tamo i kako ce se ponasati kad ga budemo izveli odande.Znam da sam bila malo opsirna u ovom prvom javljanju,ali stvarno se osecam kao g.... i stidim se sto sam gradjanin ovog grada, ove drljave zemlje i ove planete! :cry:
 
Nisi ludaca, vec si potpuno u pravu! Jadno je kako se ljudi pohode prema zivotinjama, gade mi se kada vidim da uzivaju u lovu, zatvaranju i zlostavljanju tih nevinih i neduznih bica, ubijanja zbog krzna i ostalih gluposti (umesto da prate onaj iskonsti nagon-ubij da bi preziveo, a ne da bi se zajebavao). Da li je i jedna zivotinja ubila coveka da bi se ogrnula njegovom kozom? Okacila covecju glavu kao trofej? NE, sto znaci-ne postoje cistija i divnija bica od njih na ovoj planeti, a ljudi ne zasluzuju ni da ih pogledaju, a kamoli da ih pomaze ili ubiju.
 
Oko toga se svi slazemo...Drzava je trula u svim segmentima...Mi na ovu temu mozemo dugo i nashiroko pa da umeshamo i politiku,pa da trazimo krivca i tako u krug...Bilo bi lepo da ova tema moze da reshi i problem...A poshto ovo nije jedini problem,recimo psi koji se spremaju za borbu njihove gazde treba kazniti jer su ti psi opasni za sve sho se krece itd.itd...To je znaci jedan problem...Moj veterinar zapravo veterinar mog psa je specijalista za pse i sudcki veshtak za vec pomenuto pa cu ovih dana pitati kakva su prava pasa kod nas i kakva prava imaju vlasnici...Mnogi odgaivaci svih rasa i svih zivotinja gledaju korist....Tu tek ima gadosti,muljanja sa papirima,ukrshtanja i dobijanja pasa sa genetskim poremecaima...Mnogo tu problema generalno ima...Za pocetak cu pitati osnovno pa ko hoce da se bori hoce....Nije teshko biti fin...A od same price nema nishta nego dajte da nadjemo reshenja...
 
Lelakg,
pretpostavljam da ste iz Kragujevca, i da ste silom prilka videli nesto sto vas je potreslo.
Na zalost, tako je, i niste ludi, to je savrseno normalna reakcija za sve normalne ljude, da se potresu kad vide nesrecu bica koja sa nama dele planetu....

Ako mozete, malo vise informacija, koliko zivotinja tamo ima, kakvi su uslovi, moze li neko da slika to?????
Ako bilo sta hocemo da pokrenemo trebaju nam sve informacije sa lica mesta.

Ako hocete javite mi se na PM, da probamo da se uradi nesto?
To mesto je, kao kafilerija, jel tako?
 
To je mesto gde drze pse koje pokupe sa ulice i drze ih 3 dana, a onda ih salju u Pancevo na "usvajanje",ima cetiri kaveza u kojima po 4-5 pasa koji tu jedu(naravno jedu oni najjaci), vrse nuzdu i spavaju.Smrad je uzasan,ne mogu da verujem da ne mogu da nadju jedno obicno crevo da operu to.Nalazi se u Gradskoj Cistoci i oni kazu da je to tako privremeno jer trenutno prave azil, ali zamislite koliko godina to tako traje kad tek sad prave azil.I nije mi jasno zasto ga zovu azil kad je to u stvari cekaonica pred smrt.
 
Tanana, mozes li pitati tog specijalistu da li oni imaju pravo da hvataju psa sa ogrlicom,navodno je napao dete, pa je napao devojku, pa su se medjusobno klali,tako da se ne zna pravi razlog hvatanja i da li osoba koja je prijavila pse mora da pokaze koji je pas konkretno napao ili mogu da pokupe sve pse koji su se nasli na toj lokaciji. Ja sam vodila racuna o te dve lutalice i za zenku sam bila posebno vezana jer je bila povredjena, htela sam je dovesti kuci ali sam imala problema sa majkom
jer vec imamo 2 psa pa smo joj nasli porodicu na selu koja hoce da je uzme i odveli je cim smo je uzeli iz zatvora ali je ona pregrizla kanap koji smo je vezali i pobegla. Ja sam sad ocajna, nisam nista jela od nedelje, ne mogu da spavam jer je verovatno vise nikad necu videti i ne mogu da oprostim sebi sto je nisam dovela na silu kod mene bez obzira na majku.
 
Lelakg:
Ciao svima, prvi put sam na forumu i zelela sam sa jos nekim da podelim svoja trenutna osecanja, obzirom da su svi oko mene zauzeti uobicajenim dnevnim aktivnostima pa nemaju vremena za mene. Juce sam na moju veliku zalost bila primorana da odem da pokupim pse iz prihvatilista u Kragujevcu i jos ne mogu da se opasuljim od onoga sto sam tamo zatekla.Ta dva psa su inace lutalice koje su zadnjih 6 meseci proveli nejvise vremena u mojoj radnji i pre tri dana ih je neki kucemrzac prijavio pa su ih sinteri odveli.Rekli su nam da dodjemo za tri dana da ih pokupimo i kad smo dosli, dozvolili su nam da uzmemo samo jednog dok su drugog ostavili jos tri dana na posmatranju jer je navodno "agresivan".Moram da kazem da se stidim svog grada jer imamo cetiri kaveza u koje se smestaju psi,kavezi su 1m x 1,5m i u svakom je po 4-5 pasa,dobijaju hranu 2 puta dnevno ali jedu samo najjaci,nuzdu vrse u kavezu,jedva smo izdrzali smrad.Ne mogu vise da podnesem nepravdu koja se cini psima i zivotinjama uopste i mozda cete me nazvati ludacom, ali ja mislim da su oni ravnopravni clanovi ove planete i krivicno je delo postupati tako sa njima. Ja nisam spavala celu noc i ne znam kako ce preziveti psic koji je ostao tamo i kako ce se ponasati kad ga budemo izveli odande.Znam da sam bila malo opsirna u ovom prvom javljanju,ali stvarno se osecam kao g.... i stidim se sto sam gradjanin ovog grada, ove drljave zemlje i ove planete! :cry:
potpuno si u pravu. nisi luda. mene je sramota shto sam ljudsko bice. zivotinje bi trebale po meni da imaju i veca prava od nas bas zato sto sve one trpe nase gluposti i otrove koje sejemo po planeti,i da stvar bude gora,ubijanjem ih dovodimo do istrebljenja. To je sramota. ali kako to dokazati kretenima koji vole samo ljude i misle da bi svet bio bolji bez zivotinja koje navodno prenose bolesti itd.....a sta je sa nama? mi sami i jesmo bolest. Nazalost jako je malo ljudi koji nesto chine po pitanju dobrobiti zivotinja.Ljudi moraju da shvate da bez zivotinja nece biti ni nas ni planete.
Ja se izvinjavam za ovaj malo agresivni odgovor,ali takve stvari me uvek razbesne.
 
Lelakg:
Tanana, mozes li pitati tog specijalistu da li oni imaju pravo da hvataju psa sa ogrlicom,navodno je napao dete, pa je napao devojku, pa su se medjusobno klali,tako da se ne zna pravi razlog hvatanja i da li osoba koja je prijavila pse mora da pokaze koji je pas konkretno napao ili mogu da pokupe sve pse koji su se nasli na toj lokaciji. Ja sam vodila racuna o te dve lutalice i za zenku sam bila posebno vezana jer je bila povredjena, htela sam je dovesti kuci ali sam imala problema sa majkom
jer vec imamo 2 psa pa smo joj nasli porodicu na selu koja hoce da je uzme i odveli je cim smo je uzeli iz zatvora ali je ona pregrizla kanap koji smo je vezali i pobegla. Ja sam sad ocajna, nisam nista jela od nedelje, ne mogu da spavam jer je verovatno vise nikad necu videti i ne mogu da oprostim sebi sto je nisam dovela na silu kod mene bez obzira na majku.

Naravno da cu ga pitati za dva tri dana treba da se cujemo pa cu ti pisati...Prvo morash da mi kazesh da li su imali ogrlice?A ja cu ga pitati kako pas mora da se drzi...Ako me razumesh...a nadam se da me razumesh...Neznam koliko nashim sinterima znaci ogrlica...Verovatno da postoje a i postoje pravila vezana za drzanje pasa u zavisnosti od rase...To mora da je prijavila neka baba a i ako ti je toliko stalo mozda mozesh i da tuzish onog ko je to prijavijo ako se ispostavi (mislim prema zakonu) da je neosnovano....Znaci opishi mi detalje i ja cu ga pitati....a odmah zatim cu ga pitati za sva prava vezana za zivotinje(mislim na literaturu ili eventualno neki sajt...) pa cu to podeliti sa vama... :D

Nadam se da cemo uspeti da reshimo problem...

JA APELUJEM DA SVI KOJI MOGU DA POMOGNU I SAZNAJU NESHTO VISHE DA PISHU :-D

Ja cu dati sve od sebe i ja imam kucnog ljubimca a volim sve zivotinje...
 
Da je Srbija trula u svim oblastima to stoji. Mislim da nema zakona sto se tice zastite zivotinja kod nas. Lelakg ako je to mesto stvarno tako grozno kao sto kazes ja da sam na tvom mestu bi slikao celu tu jazbinu kako znam i umem i okacio te slike na internet, cisto da ljudi kod nas vide kakva je situacija. Onda bi te slike okacio na neki strani sajt da i ljudi u inostranstvu vide sta je Srbija. Mislim da bi neki ljudi iz inostranstva mogli vise da urade za tu situaciju nego ovi nasi ovde. Oni bi mogli da pokrenu neku medisku kampanju ili tako nesto koja bi eventualno dospela nazad kod nas. Ja drugo resenje nevidim. Dzaba ti da se u nasoj zemlji boris za nesto, nevredi ti.
 
Tanana imali su ogrlice cak je zenka imala dva moja broja tel. Kad je moja komsinica videla da hvataju jednog od njih,rekla im je da sacekaju da cu ja doci za koji minut oni su odgovorili da moraju da rade svoj posao i ako hocu da ih uzmem da dodjem sa po 500 din za svakog za vakcinaciju. Psi nisu licno moji ali su u zadnjih 6 meseci najvise vremena provodili u mojem lokalu.Danas sam ponovo isla da vidim muzjaka jer sam cula da ih sredom vode u Pancevo, ali nisu ga odveli i rekli su mi da dodjem sutra po njega.Jos jednom sam se uzasnula kad sam isla da ga vidim jer su on (ima 5-6 kg,mali je) i dva rotvajlera u jednom kavezu na dasci od 1m x 0,50m a ostali deo kaveza koji je veci od te daske je beton potpuno prekriven izmetom.Ne verujem da mogu da tuzim te koji su prijavili jer nemam pravo da znam ko je bio.Inace, rekli su mi da im ti ljudi sluze i za prijavljivanje ubuduce, znaci da ni ovo nije prvi put.
 
Lelakg:
Tanana imali su ogrlice cak je zenka imala dva moja broja tel. Kad je moja komsinica videla da hvataju jednog od njih,rekla im je da sacekaju da cu ja doci za koji minut oni su odgovorili da moraju da rade svoj posao i ako hocu da ih uzmem da dodjem sa po 500 din za svakog za vakcinaciju. Psi nisu licno moji ali su u zadnjih 6 meseci najvise vremena provodili u mojem lokalu.Danas sam ponovo isla da vidim muzjaka jer sam cula da ih sredom vode u Pancevo, ali nisu ga odveli i rekli su mi da dodjem sutra po njega.Jos jednom sam se uzasnula kad sam isla da ga vidim jer su on (ima 5-6 kg,mali je) i dva rotvajlera u jednom kavezu na dasci od 1m x 0,50m a ostali deo kaveza koji je veci od te daske je beton potpuno prekriven izmetom.Ne verujem da mogu da tuzim te koji su prijavili jer nemam pravo da znam ko je bio.Inace, rekli su mi da im ti ljudi sluze i za prijavljivanje ubuduce, znaci da ni ovo nije prvi put.

OK.....Pitacu kao shto sam ti i rekla pa cemo videti shta moze da se uradi...Nego zashto su oni uopshte prijavljeni....Ti te pse nisi vakcinisala?
 
A veovatno nije samo verovatno ali nemogu da tvrdim da ima i propis na koliko metara kvadratnih mora da se drze psi ....Mozesh li ti to da slikash pa da okacih na ovu temu da ja to pokazem i da vidimo da li je u skladu sa propisima za azil....Mozda i na tom polju moze neshto da se uradi...
 
Opet ja....mislim da vas lelakg, treba povezati sa jednom organizacijom, koju ne bih da navodim, da kontaktirate sa njima i objasnote sve ovo a oni ce dalje preuzeti sve sto treba.

Da se vi niste pojavili ovde sa pricom za Kragujevac, ne zna se sta se gde radi...

Vec je radjeno tako nesto, kao vasa prica, pa ako hocete da probamo....javite se...
 
Danas sam ponovo isla sa drugaricom po psa koji je ostao i prvo su nam rekli da je napao cerku direktora Cistoce u cijem se sklopu nalazi to mesto i da ce nam ga dati pod uslovom da vise ne bude na lokaciji na kojoj je bio i dda mora da ne sme slobodno da se krece.Ponovo smo im ukazali na prljavstinu i rekli su nam da nisu stigli 3 dana da ociste kaveze, zamislite kako to izgleda.Rekli su nam da ce nam dati sampon za psa, a onda se pojavio "gospodin dir." i dosao sa novim informacijama da zbog tog psa ima 2 prijave za ujede i ako neko od nas potpise da ga uzima moze da ocekuje krivicne prijave jer ce se pas voditi kao nas. Da li je po zakonu da odgovaramo za te ujede retroaktivno? Na zalost nismo bile u mogucnosti da prihvatimo tu odgovornost jer su pominjali neke desetine hiljada din.,rekli su nam da ce ga sutra odvesti u Pancevo u azil i da ce oni tamo proceniti sta ce dalje s njim.Inace za situaciju ovde se vade tako sto je ovo privremeno, da za petnaestak dana ocekuju otvaranje pravog azila.
 
Ja josh nisam pitala veterinara ali za te prijave ujeda valjda bi trbalo da postoji i meducinski nalazi o ujedu..Znate ono ...daleko bilo dobijete batine i odete u bilnicu i oni tamo napishu TELESNE POVREDE
tog i tog tipa ..lakshe ili teze...Valjda bi trebalo i tako neshto da ostoji...Bez toga na sudu je neosnovano...A i to je proseravanje odakle bash njegova cerka tu...Mozda su se zalili opshtini da nemaju uslove pa kao imaju dosta pasa i te fore ...Ma lupam ja svashta moze da bude...Da znate u buduce za svako izlaganje trazite to na papiru...Da li je on vama pokazao te papire... :evil: :-?
 
Pa nije nam pokazao i bilo mi je malo cudno sto covek koji mislim da je glavni u toj zookulturi(tako se zove to muciliste) nije znao za te prijave dok se nije pojavio dir.Pas je tamo od proslog petka, a on ne zna da je zbog njega podneto par prijava. Inace dir. stanuje u naselju gde sam imala radnju (zatvorila sam pre dva dana) pa moze da kaze i da je neko napao njegovu cerkicu.Znam da je njihova rec jaca i za ovog psica mislim da nema nade, ali volela bih da znam kakva su nasa prava.
 
Ja ne mogu da verujem da ljudi kukaju kako ima previse pasa na ulicama i kako treba naci neko resenje za njih, a posle kad neko hoce da udomi nekog psa, to je taaaaakav problem.
Otkud njima dokaz da je bas taj pas napao te ljude? Koliko je meni poznato oni moraju da imaju neki dokaz da su ti ljudi bili napadnuti? Da li imaju izvestaj lekara o povredama tih ljudi? I da li misle da ce ti 'napadnuti' ljudi da pokrecu postupak protiv 'psa' ili ce to drzava da uradi? Ja do sad jos uvek nisam cula da je neko potegao postupak protiv psa koji je nekog ujeo (osim ukoliko nije vec to vlasnicki pas).
Imam utisak da oni hoce tebe da zaplase da odustanes od psa da bi mogli da ga 'uklone'! Ne kazem da treba da zapocnes rat tamo ali malo pokazivanje zuba moze da pomogne!
Muka mi je od gomile samozivih i egoisticnih ljudi na ovoj planeti koji misle da cela planeta postoji samo zbog ljudi!
 
Članice Mreže za prava životinja u Srbiji su:

- Društvo prijatelja životinja"Prijatelj" EPAR/OIPA , Slavica Mazak Bešlić
- Društvo za zaštitu životinja"ZOV",Snežana Tadić
- Društvo za zaštitu životinja"SREĆKO" Zvezdana Radojčić
- Društvo za zaštitu životinja"NIŠ",Jelena Kostić
- Centar za razvoj ekološke svesti"IZVOR"/OIPA, Milan Đurić
- Centar za Evropske Integracije i RegionalnuInicijativu"CEIRI"/OIPA,Oliver Veličković
- Mreža nezavisnih aktivista za prava životinja u Srbiji

Na mojoj temi Nemacka doga i u temi nadjena Nemacka doga ima link....Obavezno pogledajte...http://www.well.org.yu/lokalna vlast.htm

OVO DO SADA NISAM VIDELA....OVO SE ZOVE UZAS..... :cry:
 
Eee, draga Mmonica, ja i moje 3 drugarice smo isle vise puta, mislim da su 2 isle i jutros, ali bojim se da su ga vec odveli, jos mi se nisu javile. Znas li sta znaci biti "direktor", moras sve da ucinis da mu udovoljis i mislim da je to ovde slucaj.Ja sam htela juce da idem da vidim te prijave ali su mi rekli da je dir. izasao i naravno vise ga nisam nasla. Bilo mi je sumljivo sto nam je taj tip iz zookulture rekao da kad uzmemo psa moramo voditi racuna o njemu, a kad se pojavio dir. stvari se promenise, mozemo ga uzeti samo ako smo spremne da krivicno odgovaramo zbog ujeda.
 

Back
Top