Tadicu da li je ovo bilo potrebno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Tadić: Skupština da usvoji deklaraciju o Srebrenici Radio Srbija - Pre sat i 26 minuta

Predsednik Srbije Boris Tadić je pozvao poslanike Skupštine Srbije da usvoje deklaraciju kojom će nedvosmisleno osuditi zločin u Srebrenici, o čemu parlamentarne stranke nisu mogle da se dogovore 2005. godine. Tadić je ukazao da bi to značilo ispunjavanje jednog dela presude Međunarodnog suda pravde u Hagu. Parlamentarne stranke prošlog skupštinskog saziva nisu postigle dogovor o deklaraciji o osudi ratnih zločina, jer nije prihvaćen predlog Demokratske stranke da zločin nad Bošnjacima u Srebrenici bude istaknut u prvi plan.

Znamo da si bosanac ali ovo nam NIJE potrebno! Kakvog interesa ima Srbija od te deklaracije i ko je to trazio od nje?

Vi kao da niste zadovoljni donesenom presudom!
 
anntaylor:
Znamo da si bosanac ali ovo nam NIJE potrebno! Kakvog interesa ima Srbija od te deklaracije i ko je to trazio od nje?

Vi kao da niste zadovoljni donesenom presudom!
Nisi navela da je rekao da oni koji su sad protiv izručenja ratnih zločinaca su i protiv interesa Srbije. Neće biti da ni to niko nije tražio, uostalom i proglašeni smo krivi zbog nekažnjavanja odgovornih.
 
JerryRopero:
pa ti se sad razleti glavom u zid i kazni se ako se osecas odgovornim. ja i vecina srpskog naroda ne delimo tvoje misljenje. za razliku od tebe, ne osecamo se ;)
Više puta sam naveo da se ne osećam odgovornim, nikakav zločin nisam izvršio, niti sam ikad glasao za neke od optuženih pred Tribunalom, i upravo zato mi je i drago što donešena presuda ne otvara mogućnost reparacije, jer bi u suprotnom kažnjavanje bilo po grbači celog naroda, a ne samo odgovornih za zločine, kojih je kao što je i sud danas naveo itekako bilo, samo što se (osim Srebrenice) ne mogu podvesti pod pojam ''genocid''.
Nije mi jasno zašto se današnjoj presudi najviše raduju oni koji se zalažu za aboliciju okrivljenih pred Tribunalom, kad je i današnjom presudom ponovljeno da je isporučivanje okrivljenih naša obaveza.
A Tadić je pored ostalog rekao i ovo:
'' Sada kada smo dobili sudski epilog te tragične politike, sasvim je jasno da svako onaj ko se bude protivio dovršetku saradnje sa Haškim tribunalom i donošenju skupštinske deklaracije o Srebrenici, radi najdirektnije protiv interesa svoje države i budućnosti njenih građana”,
 
Pa iz presude se vidi da je genocid nedvomisleno pocinjen i da su ga pocinili Srbi doduse ne iz Srbije nego iz BiH al i oni su deo naseg naroda i Srbija kao matica svih Srba treba da donese rezulociju kojom se osudjuje taj genocid .To je presuda Madjunarodnog suda pravde koje su osnovale UN i koje cine najugledniji pravnici iz svih zemalja sveta od Rusije , Engleske,SAD,Kine nije to neko misljenje nekih pijadnura iz provincijse kafane pred fajronat pa da se samo okrece glava od toga pogotovo sto su oci celog sveta bile uprte u nas po ne bas lepom razlogu bas naprotiv.
 
svetolik trpkovic:
Pa iz presude se vidi da je genocid nedvomisleno pocinjen i da su ga pocinili Srbi doduse ne iz Srbije nego iz BiH al i oni su deo naseg naroda i Srbija kao matica svih Srba treba da donese rezulociju kojom se osudjuje taj genocid .To je presuda Madjunarodnog suda pravde koje su osnovale UN i koje cine najugledniji pravnici iz svih zemalja sveta od Rusije , Engleske,SAD,Kine nije to neko misljenje nekih pijadnura iz provincijse kafane pred fajronat pa da se samo okrece glava od toga pogotovo sto su oci celog sveta bile uprte u nas po ne bas lepom razlogu bas naprotiv.
Sto jes, jes.
 
anntaylor:
Znamo da si bosanac ali ovo nam NIJE potrebno! Kakvog interesa ima Srbija od te deklaracije i ko je to trazio od nje?

Vi kao da niste zadovoljni donesenom presudom!
Bila je slicna tema danas, ali je zakljucana.
Ja sam zapanjena njegovom reakcijom, i njegovim besom.
Srbija nema veze sa masakrom u Srebrenici, a on trazi da se donese Deklaracija o Srebrenici. Nece mu to proci, prosto, SPS, SRS i DSS imaju natpolovicnu vecinu u Skusptini. Medjutim, ovo sto je danas ucinio i rekao, to nije namenjeno za javnost u Srbiji, nego izvan nje.
 
Upravo zbog suda Naseru Oriću, zbog Bratunca i mnogih drugih jezivijih zločina, i zbog toga što se ne "osećaju", kantice i benzin su simbolika dušebrižnika za sve druge osim Srba. Postoji jedno, vrlo lepo pravilo reciprociteta, preuzeto iz Starog Zaveta ... starinsko. Ako može da važi za druge, može i za nas.

Ako mi neko dobro učini, vratiću mu još bolje, a zlo još gore. Interesantno je dokle ćete verovati u to da su Srbi inicijatori ratova ? Srbi, kojima su pored Srbije, domovine bile i Hrvatska i Bosna. Gde su bili ranopravan narod. Očiglednu secesiju hoće i Hrvati i Muslimani, a Srbi izazivaju rat ? Eh ...
 
Seven of Nine +:
Upravo zbog suda Naseru Oriću, zbog Bratunca i mnogih drugih jezivijih zločina, i zbog toga što se ne "osećaju", kantice i benzin su simbolika dušebrižnika za sve druge osim Srba. Postoji jedno, vrlo lepo pravilo reciprociteta, preuzeto iz Starog Zaveta ... starinsko. Ako može da važi za druge, može i za nas.

Ako mi neko dobro učini, vratiću mu još bolje, a zlo još gore. Interesantno je dokle ćete verovati u to da su Srbi inicijatori ratova ? Srbi, kojima su pored Srbije, domovine bile i Hrvatska i Bosna. Gde su bili ranopravan narod. Očiglednu secesiju hoće i Hrvati i Muslimani, a Srbi izazivaju rat ? Eh ...

Eeee znam tu foru... Žvakali smo - prvo se čuvala SFRJ a zatim se branilo srpstvo dok se iza valjala privatna ekonomija...
A kantice su bile za privatnu ekonomiju a ne za nacionalnu...

Uostalom - ljudi koji su znali za komunističku demagogiju nisu shvatali šta je to višepartijski sistem jer u takvom nisu živeli.
Nisu shvatali šta znači nacija a šta narodnost, šta većinsko stanovništvo a šta nacionalna manjina. U čemu je razlika izmedju novopriznate države i bivše republike.
Time se manipulisalo u ratnohuškačkim dnevnicima...

Da potražim odgovor u Starom Zavetu?
 
Naravno da skupshtina Srbije treba da se izjasni o zlochinu u Srebrenici,tachnije da osudi i prizna u ime Bosanskih Srba i time da stavi tachku na ratove koji su vodili ratni profiteri, sve u slavu srpstva i pravoslavlja.
Da se zauvek obrachuna sa zlochincima i da konachno pochne da se bavi ZIVOTOM I BUDUCNOSHCU ove jadne napacene zemlje
Kome se to ne svidja, neka ode iz Srbije, neka pronadje utochishte za svoje bolesne patriotske ideje na drugom mestu, kad vec ne mogu da se prilagode zivotu u civilizaciji, jer stvarno je DOSTA i PREVISHE.
Ko nije sposoban da se suochi sa tim neka potrazi pomoc, "Vijetnamski sindrom" se lechi u specijalizovanim ustanovama, jer ovako, na slobodi mogu da budu opasni po okolinu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top