ПИСМО ПУТИНУ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Strela

Elita
Poruka
17.244
ПРЕДСЕДНИКУ РУСИЈЕ ВЛАДИМИРУ ВЛАДИМИРОВИЧУ ПУТИНУ, ЊЕГОВОЈ СВЕТОСТИ ПАТРИЈАРХУ СВЕРУСКОМ АЛЕКСЕЈУ ДРУГОМ, РУСКОЈ ДУМИ И СВЕРУСКОМ НАРОДУ

БЛАГОДАРНОСТ И ПРОШЕНИЈЕ СРБА


Благодарни Заштитниче српски, Владимире Владимировичу, Ваша Светости, бранитељу свег Православља, Народни Прваци Думе, Богоискатељни народе Руски, Србија је 1.новембра 2006.године од већег броја насилника примила „не објаву рата, него ратну пресуду“ погубљења државе и народа, ултиматумом непознатим у војнополитичкој историји света.
И ми сада живимо по милости Бога од вести из мајчице Русије, храбрећи посрнули српски народ.
Никада, као сада, није нам била јаснија мудрост изреке наших архипастира и наших дедова: „Бог на небу, Русија на земљи“, стечене у најтежим искушењима историје опстанка Срба.
У време наших очева, за пола века морбидне владавине туђинца, коме ни данас не знамо порекло и право име, али видимо да је то била њихова предходница садашњег зла, стварана је и наређивана званична русофобија до антируске хистерије.
Али Господ нам је сведок да се наша чувства нису променила према Русима и Русији, јер је то сушта стварност нашег бића.
Шест векова смо робовали и били крвави грудобран Европе. Уместо захвалности, преживели смо два светска пожара у две деценије, преко границе трајне биолошке инвалидности.
Када смо ослободили Југ Србије, Аустрија и Италија су створиле ултиматумом државу Албанију. Сада стварају још једну.
До пре сто година Срби су могли стићи у Трст, а да не згазе ни туђу њиву, нити прођу кроз туђе село, осим српског.
Сада смо сабијени на последњој стопи земље, пуној избегличких логора, беде, очаја и смрти.
Русији као да је суђено да ослобађа концентрационе логоре.
Уместо Богочовека, створили су човекобога, и он лишен и вере и правде и Господа, суди без милости. Ти силници запада данас се одричу и Христа и хришћанства и основа Источне културе, поткопавајући структуре и својих друштава. Такав начин живота под претњом бомбардовања намећу читавом свету, а интелектуална савест њихових држава о томе ћути, немајући ни једног Томаса Мана.
Сви њихови ратови су „Блиц криг“. Правду решава јавно мнење које они стварају. Прогласили су нас Србе за страшне злочинце, јер смо се дрзнули да бранимо голе животе. У Србији су основали 22.000 некаквих невладиних организација, убили новине, отворили телевизије, па чак и политичке странке од социјалног и психолошког талога, који се умножава и расте у малаксалом народу.
Браћо у Христу, ми нисмо они: На трговима српских вароши Срби нису продавали оковане робове. Робови нису обрађивали српска поља. Она су невина као у дану стварања света.
 
Али, они опет траже и кидишу путевима према Истоку, тражећи руднике и робове, свој нови Вавилон.
Убијају и комадају Србију, верну Србију, поистовећену са Русијом и руским народом, који не продаје веру за вечеру.
Без одлуке У.Н. бомбардовали су Србију. Окупирали су Косово и Метохију, али је суверенитет недељив, па је окупирана цела Србија. Од момента њихове окупације спаљено је и порушено на Косову и Метохији 250 српских богомоља и храмова, међу којима и најзначајнији споменици Источне културе и светске културне баштине.
Срушено је и поотимано више стотина српских села. Попаљено је и минирано више хиљада српских кућа. За време окупације убијено је и киднаповано 8.500 Срба. Окупаторска управа није расветлила ни један од ових злочина.
Навршава се осам година окупације Косова и Метохије, два пута дуже од окупације Хитлера и Мусолинија. По свирепости, она је далеко изнад њихових злочина.
Остаци Срба имају мање шансе да преживе, него у Хитлеровим логорима. За животе цивила по међународном праву, одговорна је команда окупатора, а не албански терористи.
Војни и цивилни заповедници окупатора су ратни злочинци.
Погажена је једна мала Србија, али је тај злочин погазио морал и правду целог Света.
Благородни заштитниче, Ваша Светости, братски народе Русије, Ви снагом и достојанством уздижете свету Русију. Већ долазе далеки народи, тражећи од Вас правду и заштиту, па и ми грешни Срби, верни Срби, молимо да преживимо под Вашим крилом.
Да је Бог то хтео, да су Свети руски самодршци и патријарси то допустили, давно би нестало и Срба и Србије.
Ми верујемо у Божју и Вашу правду, да нећете допустити да Србију избришу са мапе света.
Вечно смо Вам захвални и знајте да је Ваше дело у олтарима Високих Дечана, Грачанице, Пећке Патријаршије, Богородице Љевишке, Светих Архангела... светих лаври, које робују у трнатим жицама логора.
Молимо Вас у име Господа, спасите Косово и Метохију, без које нема ни Срба ни Србије.
Сретења Господњег 15.02.2007.год.

ЗАВЕТНИЦИ КОСОВА
У име покрета:
Радомир Рајко Ђурђевић, писац
Протојереј Жарко Др Гавриловић
Синиша Ђуровић, економиста
Дејан Лучић, писац
Милан Ђуричић, економиста


http://www.dejanlucic.net/Pismo Putinu.html
 
monti7-krstas:
Ovakvo srozavanje na koljena i ponizeno trazenje milostinje nije u istoriji srpstva zapamcenjo. Dje je ponos? Amin.
А они други, који нас саветују да "паднемо на колена" пред неким другим силама?

(Које су нам, узгред, много више зла нанеле).

Јер, "сила Бога не моли", итд, итд...

Опет, двоструки критеријуми.
 
Dva pisca, dvojica ekonomiste i predstavnik verske zajednice.

Sutra će iz neke druge stranke neka druga dva pisca emotivca, neka druga dvojica vajnih ekonomista i neki stranački pop (svaka stranka ima svog za oprost zbog onog što nam rade) da budu ispljuvani samo zato što su iz te druge stranke.

Ružno...
 
monti7-krstas:
Jes da sila boga ne moli a ni bog silu ne voli. Al ponos nema dva kriterija.
Tvrd je orah... sto da ne. Bit ce opet kasno Marko...
No kotrljanje srpstva nije na Kosovu pocelo. Ono ce se samo tu okonca. Sto jes,jes.
Ништа ви схватили нисте. Гомила празних фраза.

Једно је шлихтање, друго није. А само зато, што вам тако кажу ваши партијски комесари.
 
Iron Lord:
Dva pisca, dvojica ekonomiste i predstavnik verske zajednice.

Sutra će iz neke druge stranke neka druga dva pisca emotivca, neka druga dvojica vajnih ekonomista i neki stranački pop (svaka stranka ima svog za oprost zbog onog što nam rade) da budu ispljuvani samo zato što su iz te druge stranke.

Ružno...
Zato: peace brother, peace.
 
Ma pazi da ne prochita,nema on vaznija posla..kad mene 4umski zaludnog mrzi,mogu misliti samo o obliku i boji kante u koju ce to pasti.:lol:
To shto neko napishe pismo stvarno ce prelomiti stvar na nashu stranu shto se Rusije tiche.:lol:
Da znate kako Tachi ima lep rukopis,zato su Albanci i dogurali do ovde.:lol:
 
Norma Kampl:
Ништа ви схватили нисте. Гомила празних фраза.

Једно је шлихтање, друго није. А само зато, што вам тако кажу ваши партијски комесари.

"slihtanje" (njem.-schlicht, schlichten), jednostavno, pomirivanje..ne vidim most?
Ja vam ne mogu ni priblizno zla nanijeti ka vi sami sebi. A srpsku politiku sile koja je samu sebi najvise ostetila ni bog ne voli. Samo sam proturio vez vaseg konca. Ako je to fraza samo vas slijedim. A orah nije fraza.
p.s. A moji komentari su ka i vasi. Apoliticki i razumni.
 
monti7-krstas:
"slihtanje" (njem.-schlicht, schlichten), jednostavno, pomirivanje..ne vidim most?
Ja vam ne mogu ni priblizno zla nanijeti ka vi sami sebi. A srpsku politiku sile koja je samu sebi najvise ostetila ni bog ne voli. Samo sam proturio vez vaseg konca. Ako je to fraza samo vas slijedim. A orah nije fraza.
p.s. A moji komentari su ka i vasi. Apoliticki i razumni.
Ti samo sachekaj da se Albanci kod tebe u CG dignu pa cemo svi mi onda lepo da ti prosipamo te kvazi-humanstichko-religiozne fusnote.
 
monti7-krstas:
Statisticki su 21.svibnja (maja) 2006 skoro svi digli i zaokruzili "Po".
Al iskreno sa tim vjetrom sto proizvodis ne mozes ni jedno jedro rasirit. Sto jes, jes
Drago mi je zbog toga.Time su nam pomogli da vas se oslobodimo.
A reci ce oni i "Jo" ali kad se bude zaokruzivalo za neshto drugo.
Ali ko shto rekoh,eto nas kod vas tada sa istim dubokoumnim porukama kao tvoje sada.
 
svetolik trpkovic:
Nije uopste cudan taj retardiran tekst pisma kada ga je sastavljao psihijatrijski bolesnik i paranoik Dejan Lucic i lazni protojerej koji je najuren iz crkve.
А да је писмо, којим случајем, упућено Бушу, онда би вам било не ретардирано, него генијално.

Само сам то хтела да кажем, о различитом критеријумима.

(Онима, којима није било јасно први пут).


(на страну ове неутемељене квалификације за Д. Лучића. Да ли си можда лично видео његову психијатријску дијагнозу, да га тако са сигурношћу квалификујеш).
Опет сличан манир - против кога си кад се ради о неким твојим фаворитима.

Дакле, још једном - двоструки аршини.

А и за протојереја Ж. Гавриловића...

Ви, који на сва уста нападате СПЦ, сад исто радите и за човека који је од стране те цркве наводно рашчињен.

Значи, црква је сад одједном у праву, иста та коју толико критикујете?

Одлучите се најзад, и барем будите доследни.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top