FILOLOŠKA GIMNAZIJA U BGD-U

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sexy klon

Zainteresovan član
Poruka
375
znam da su bile već 3 takve teme- jedna je zaključana jer je bila na tinejdžerima, a druge dve su totalno bajate i niko ih više ni ne gleda. tako da sam rešila da otvorim novu.
želela bih da se upišem u filološku gimnaziju jer sam pravi društvenjak, mrzim matiš, fiziku i hemiju, a u filološkoj ih ima najmanje.
takođe, izuzetno me zanima latinski, psihologija, filozofija i logika, kao i književnost.
zaljubljena sam u jezike, i dvoumim se između italijanskog i španskog.
a i japanski me interesuje. volela bih da mi vi, koji idete u ou školu kažete nešto o njoj, recimo- kakvi su profani, predmeti.....jel istina da može da se desi da u odeljenju nema ni jednog dečaka?
molim vas, stvarno bih volela da saznam nešto o školi :) ...
 
Znam jednu devojku koja ide u filolosku.Stvarno imas da ucis i ta sranja a ako zapadnes u neko odeljenje koje uci starogrcki blago tebi.Odvalice vas.Bar mi je tako rekla drugarica.Ali to ima svojih prednosti,ako odes na takmicenje iz latinskog imas sanse da pobedis dobijes lepu novcanu nagradu s kojom mozes da radis sta hoces.Ne znam da li sam t bila od pomoci ali to je sve sto za sada mogu da ti kazem.
 
Sto se tice muskih, glasine su istinite... Pa, skoro istinite. Moze lako da se desi da u odeljenju bude 1 ili 2 muska. To je sve sto aj znam da kazem o toj skoli. Prirodnih predmeta zaista ima malo, ali mislim da neki prirodni predmeti (npr. matis) traju sve 4 godine (kao i u svims renjim strucnim skolama).

Sto se tice jezika, mislim da sama mozes da biras na koji smer hoces (koji jezik ce ti biti glavni).
 
Ivano Destroyer:
Ja idem u Duvoloshku, nemachko odeljenje. Nema mnogo dechaka, ali vremenom se chovek navikne, mada ih u mom razredu ima celih 5. Profani nisu toliko zahtevni (zavisi kod koga upadnesh), ali ima i onih frikova (Piggy-matematicharka ili Ovchica-likovnicharka...) koji misle da je njihov predmet najvazniji. Uglavnom, ljudi su OK, a ako se trudish, mozesh mnogo da nauchish. Pitaj shta god te zanima... :-P

Je stiller du bist, desto mehr kannst du hören!
Nemoj cho'che Vladimiru da im dirash...svi su tako osetljivi na nju...Ja mislim da je vecina filologa umishljeno...jest' da je filoloshka spec. shkola ali nisu neshto ti likovi tamo SPEC inteligentniji od ostalih...Ja sam htela isto to...ali brate...no thanx! FARMA FIZIO RULES!! Znam pojedine koji se loze na filologe...kao oni su svi zanimljivi ovo ono...ali iz iskustva jedne osobe skontala sam da je 70%umisljeno...no...nije poenta u drustvu vec u kvalitetu skole...
 
No ljudi nemojte da me shvatite pogreshno...filoloshka je vodeca gimn i kao shkola je extra...shto se drushtva tiche...CHULA SAM da je (kao shto napisa') 60% umishljeno...ali znam nekoliko likova koji su skroz opushteni i sasvim "normalni"...na svoj nachin...chinjenica da su oni tamo malo special...tkdj. swak' na swoj nachin...Ali Boze ne ide se valjda u schl zbog drushtva... :lol: valjda... :roll:
 
"Bezdan"(onaj koji me je inspirisao....)je pesma Djoleta Balashevitja...a bezdan ti je inache provalija bez dna..."bezdan bez dna..."...a ja zivim kraj arheoloskih iskopina, no, tkdj bi moglo da se kaze da je i ovaj grad urbanizovana iskopina...Donji Milanovac je u pitanju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top