svrab

N

njacke

Gost
u poslednjih mesec dana (ne bas svaki dan),narocito uvece i ujutru, pojavljuju mi se crvene fleke po telu (ruke,noge,stomak,ledja),koje ,naravno,prati slabiji ili jaci svrab.fleke nestanu posle izvesnog vremena same od sebe,ali ostaju sitne tackice (kao ujed komarca),koje se naredni put opet pretvore u fleke.i sve tako u krug.help!
 
Ovo je problematika za Dermatologa!
Jesi li promenio nesto u svom zivotu,hrani...nesto sto bi moglo da bude uzrok alergije,mada opis ne lici na alergiju... :?
Ja ne znam sta je...dermatolog,pomoc!
 
Moze naravno,masa bolesti ima kao jedan od simptoma svrab.E sad sve zavisi kako te promene izgledaju.
Da li je u pitanju neka alergija,ili jednostavno je koza suvlja pa izaziva svrab,ili neki dermatitis,gljivicna infekcija koze...postoje i recimo svrab kod problema sa zucnim putevi,zutice.Ima jos bolesti ali ne bih sad da dizem paniku ili tako nesto.
Ajde da krenemo od onog najbezazlenijeg reakcija na nesto koju ti rasceses...
Ipak ti savetujem da odes kod lekara koji ce te pregledati i zaista videti o cemu se radi.
 
Poštovana doktorko i ja imam ovaj problem pa vas molim da mi navedete sve bolesti koje mogu da se povežu sa svrabom. (ovde vidim da ste naveli samo neke od njih). Najlepša hvala!!!
 
Ovako...navodim bolesti kod kojih postoji svrab kao simptom.Dakle uopste ne zalazim u izgled fleka
1.izuzetno suva koza
2.alergijske manifestacije(polen,prasina,hrana,lekovi,domaci ljubimci,hladnoca,toplota,napor...)
3.ekcemi
4.eritrodermije
5.pityriasis versicolor
6.zutica,usled talozenja zucnih pigmenata u kozi.
7.Hodginkova bolest
verujem da ih ima jos ali meni trenutno ne padaju na pamet.
Problem nastaje sto kad svrbi,onda se i cesemo pa znamo cesanjem da napravimo infekciju koze...
Da ja sad ne bih dalje ovde izvlacila sta je i sta sve moze biti iz malog mozga,lepo kod lekara na pregled.
 
da li ti je problem da mi,u najkracem,objesnis sta je Hodginkova bolest,sta eritrodermija,a sta pityriasis versicolor?sta je od svega toga najgore?
 
Ovo prvo je najgore,imas vec objasnjeno na forumu pod tim imenom,da sad opet ne ponavljam.Moram samo da napomenem u tom slucaju nema nikakvih promena na kozi,pacijenti se mesecima pre razvoja bolesti zale na nepodnosljivi svrab.
Ovo 3 je gljivicna infekcija koze sa flekama po kozi koje su boje bele kafe,relativno se lako leci.A ovo drugo takodje spada u domen dermatologije, manifestuje se crvenilom koze koja zahvata cak do 90% koze a postoje i prateci simptomi.
Opet cu ponoviti to su stanja u kojima se javlja svrab(samo neka od njih), vrlo cesto se kod dermatologa dodje sa tim problem a to ce se i koleginica samnom sloziti ,a radi se samo o suvljoj kozi koja zahteva negu nekim hidrantnijim kremama.
Svaka promena na kozi povezana sa svrabom se mora videti da bi se znalo o cemu je rec.Napamet to niko ne moze pretpostaviti.
Pozdrav!
 
bio sam kod dermatologa,ali bez simptoma,tako da on na osnovu moje price nije mogao da mi uspostavi dijagnozu.naravno,cim sam dosao kuci...da li to sto dva dana pijem lek za alergiju i nemam skoro nikakve simptome,znaci da je u pitanju alergija?
 
Iskrena da budem ne mogu to da znam kad promene nisam videla e sad ono sto se moglo uraditi jeste da se urade kozne probe kako bi se iskljucila mogucnost da si alergican na nesto.
E sad posto si na svoju ruku poceo uzimati antihistaminike,ako sam dobro shvatila,to znaci da kad zavrsis sa pijenjem istih mora proci bar 2 nedelje da se telo ocisti od lekova i da se tad urade kozne probe.
U medjuvremenu posto je hladno i koza je suva koristi nakon tusiranja neke masnije kreme i mleka za tela da bi izbegao da se ceses zbog suvoce koze.
Samo toliko ti mogu reci.
 
i dalje se cesem.i izlaze mi crvenila i "ujedi",koji nestanu posle 2-3 sata.sumnjam na macka,kog sam izbacio iz kuce,ali dzabe,kad macijih dlaka u kuci ima milion.jedino sto me hrabri da je u pitanju alergija je to sto lek deluje. :cry:
 
Ponekad mi se deci, kao u zadnja dva dana da me svrbi jako vrat i cim se pocesem izadje mi jako crvenilo i blagi otok kao da sam se ozarila. Moze li mi neko pomoci
?
 
Ако ти се није то раније дешавало, јави се дерматологу.
Ако јесте, онда ти је кожа осетљивија. :)
 
Dobro vece,imam problem sa svrabom vec 6 meseci.Svrbe me ruke,stomak,sake,tj izmedju prstiju,butine,ponekad ledja.I taj svrab se bukvalno pojavljuje 24h.Posle tusiranja je pojacan,i po telu se vide crvene tufnice,kao ujedi komarca.Isla sam kod koznog i on je rekao da je suga.Ja ne verujem u to zato sto bi onda i svi ljudi oko mene,prvenstveno moji roditelji isto imali.Isti problem se javio i kod mog decka,samo sto je on prvi dobio,pa sam posle mesec dana dobila i ja.Mazali smo se kremama nekim,ali nam nije pomoglo.Pomozite nam vi.
 
Dobro vece,imam problem sa svrabom vec 6 meseci.Svrbe me ruke,stomak,sake,tj izmedju prstiju,butine,ponekad ledja.I taj svrab se bukvalno pojavljuje 24h.Posle tusiranja je pojacan,i po telu se vide crvene tufnice,kao ujedi komarca.Isla sam kod koznog i on je rekao da je suga.Ja ne verujem u to zato sto bi onda i svi ljudi oko mene,prvenstveno moji roditelji isto imali.Isti problem se javio i kod mog decka,samo sto je on prvi dobio,pa sam posle mesec dana dobila i ja.Mazali smo se kremama nekim,ali nam nije pomoglo.Pomozite nam vi.

Pa ako svi oko vas imaju cak i vas decko sigurno je dijagnoza koju vam je rekao doktor. Idite po terapiju i primenite sve sto treba u lecenju suge,ne znam zasto sumnjate i to sto vam je receno.
 

Back
Top