svrab
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: svrab

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

u poslednjih mesec dana (ne bas svaki dan),narocito uvece i ujutru, pojavljuju mi se crvene fleke po telu (ruke,noge,stomak,ledja),koje ,naravno,prati slabiji ili jaci svrab.fleke nestanu posle izvesnog vremena same od sebe,ali ostaju sitne tackice (kao ujed komarca),koje se naredni put opet pretvore u fleke.i sve tako u krug.help!

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Ovo je problematika za Dermatologa!
    Jesi li promenio nesto u svom zivotu,hrani...nesto sto bi moglo da bude uzrok alergije,mada opis ne lici na alergiju... :?
    Ja ne znam sta je...dermatolog,pomoc!

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

imam macka u kuci par meseci,ali mene ne svrbi par meseci.moze li to da bude posledica neke bolesti?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Moze naravno,masa bolesti ima kao jedan od simptoma svrab.E sad sve zavisi kako te promene izgledaju.
    Da li je u pitanju neka alergija,ili jednostavno je koza suvlja pa izaziva svrab,ili neki dermatitis,gljivicna infekcija koze...postoje i recimo svrab kod problema sa zucnim putevi,zutice.Ima jos bolesti ali ne bih sad da dizem paniku ili tako nesto.
    Ajde da krenemo od onog najbezazlenijeg reakcija na nesto koju ti rasceses...
    Ipak ti savetujem da odes kod lekara koji ce te pregledati i zaista videti o cemu se radi.

Guest

Podrazumevano

Poštovana doktorko i ja imam ovaj problem pa vas molim da mi navedete sve bolesti koje mogu da se povežu sa svrabom. (ovde vidim da ste naveli samo neke od njih). Najlepša hvala!!!

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

slazem se sa gost-om.i dva pitanja za njega-od kada ti to traje i da li imas nekog kucnog ljubimca?

Guest

Podrazumevano

Nemam uopšte kućnih ljubimaca, a sve to traje poslednjih mesec dana! Help!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Ovako...navodim bolesti kod kojih postoji svrab kao simptom.Dakle uopste ne zalazim u izgled fleka
    1.izuzetno suva koza
    2.alergijske manifestacije(polen,prasina,hrana,lekovi,domaci ljubimci,hladnoca,toplota,napor...)
    3.ekcemi
    4.eritrodermije
    5.pityriasis versicolor
    6.zutica,usled talozenja zucnih pigmenata u kozi.
    7.Hodginkova bolest
    verujem da ih ima jos ali meni trenutno ne padaju na pamet.
    Problem nastaje sto kad svrbi,onda se i cesemo pa znamo cesanjem da napravimo infekciju koze...
    Da ja sad ne bih dalje ovde izvlacila sta je i sta sve moze biti iz malog mozga,lepo kod lekara na pregled.

Dermatolog
    Guest

Podrazumevano

Pronene MORAJU da se vide!!!Javi se najblizem dermatologu!Pozdrav!!

Guest

Podrazumevano

da li ti je problem da mi,u najkracem,objesnis sta je Hodginkova bolest,sta eritrodermija,a sta pityriasis versicolor?sta je od svega toga najgore?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Ovo prvo je najgore,imas vec objasnjeno na forumu pod tim imenom,da sad opet ne ponavljam.Moram samo da napomenem u tom slucaju nema nikakvih promena na kozi,pacijenti se mesecima pre razvoja bolesti zale na nepodnosljivi svrab.
    Ovo 3 je gljivicna infekcija koze sa flekama po kozi koje su boje bele kafe,relativno se lako leci.A ovo drugo takodje spada u domen dermatologije, manifestuje se crvenilom koze koja zahvata cak do 90% koze a postoje i prateci simptomi.
    Opet cu ponoviti to su stanja u kojima se javlja svrab(samo neka od njih), vrlo cesto se kod dermatologa dodje sa tim problem a to ce se i koleginica samnom sloziti ,a radi se samo o suvljoj kozi koja zahteva negu nekim hidrantnijim kremama.
    Svaka promena na kozi povezana sa svrabom se mora videti da bi se znalo o cemu je rec.Napamet to niko ne moze pretpostaviti.
    Pozdrav!

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

bio sam kod dermatologa,ali bez simptoma,tako da on na osnovu moje price nije mogao da mi uspostavi dijagnozu.naravno,cim sam dosao kuci...da li to sto dva dana pijem lek za alergiju i nemam skoro nikakve simptome,znaci da je u pitanju alergija?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Iskrena da budem ne mogu to da znam kad promene nisam videla e sad ono sto se moglo uraditi jeste da se urade kozne probe kako bi se iskljucila mogucnost da si alergican na nesto.
    E sad posto si na svoju ruku poceo uzimati antihistaminike,ako sam dobro shvatila,to znaci da kad zavrsis sa pijenjem istih mora proci bar 2 nedelje da se telo ocisti od lekova i da se tad urade kozne probe.
    U medjuvremenu posto je hladno i koza je suva koristi nakon tusiranja neke masnije kreme i mleka za tela da bi izbegao da se ceses zbog suvoce koze.
    Samo toliko ti mogu reci.

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

ma,ja bih voleo da sam alergican na nesto.to mi ,nekako, ne deluje opasno.u svakom slucaju,hvala.

njacke
    Guest

Podrazumevano svrab

i dalje se cesem.i izlaze mi crvenila i "ujedi",koji nestanu posle 2-3 sata.sumnjam na macka,kog sam izbacio iz kuce,ali dzabe,kad macijih dlaka u kuci ima milion.jedino sto me hrabri da je u pitanju alergija je to sto lek deluje.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

A da ti uradis kozne probe i otkrijes na sta si i jesi li uopste alergican?

Nov član
    Učlanjen
    12.04.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: svrab

Ponekad mi se deci, kao u zadnja dva dana da me svrbi jako vrat i cim se pocesem izadje mi jako crvenilo i blagi otok kao da sam se ozarila. Moze li mi neko pomoci
    ?

Zaslužan član Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1253

Podrazumevano Re: svrab

Ако ти се није то раније дешавало, јави се дерматологу.
    Ако јесте, онда ти је кожа осетљивија.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Slične teme

1. vaginalni svrab
    Autor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.05.2013., 12:57
  2. Svrab i antibiotici
    Autor disney_girl u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 16:36