Sto si bolji prema nekome taj neko gori prema tebi...??

Znas onu "ja mu pruzim prst a on mi otkine celu saku".Ljudi nikada nisu zadovoljni pruzenimi poklonjenim stvarima kako materijalnim tako i emotivnim,i uvek bi jos i vise...mi smo ti cudna vrsta,uvek smo gladni i zeljni svega a pomalo i sebicni i ljubomorni smo na tudji uspeh i srecu,to nam je izgleda u prirodi.Ja mislim da ne postoji pravi odgovor na tvoje pitanje?
 
Lusy Lusy:
Znas onu "ja mu pruzim prst a on mi otkine celu saku".Ljudi nikada nisu zadovoljni pruzenimi poklonjenim stvarima kako materijalnim tako i emotivnim,i uvek bi jos i vise...mi smo ti cudna vrsta,uvek smo gladni i zeljni svega a pomalo i sebicni i ljubomorni smo na tudji uspeh i srecu,to nam je izgleda u prirodi.Ja mislim da ne postoji pravi odgovor na tvoje pitanje?

Ma ne, nego oni osecaju da ti ne radis za njih zbog njih nego zbog sebe i onda ne mogu da odbiju tvoju dobrotu jer je dobra i po njih ta tvoja dobrota, a opet, vide da im se pred ocima odvija tvoja sreca a oni ne mogu da budu zadovoljni nikako.
 
Samo se nadaj da će ovo što gazdarica kaže da ti pomogne.....izgradjivanje pomaže kroz slepilo primećivanja.....ili kroz bolje uslovljavanje......

Nego hajde da ja pariram gazdarici i dam drugačiji savet.....
Biraj ljude koji cene one nijanse u vrednostima koje ti možeš da pružiš i podržiš....Vrednosti cene svi manje ili više, ali nijanse puta do njih , održavanja ili ispoljavanja , to cene različito....

Prilagodjeno za 4ti razred osnovne, ovo pravilo glasi : ljudi se biraju po manama , a ne po vrlinama...bar se tako zavole (da ne bi smetalo sopstvenom egocentrizmu i samoljublju).
 
webhanuma:
Opuste se. Svako se brzo na dobro privikne. Na zalost vecina je stekla taj reflex odrastajuci, da kad su oni dobri onda budu nagradjeni, pa onda ako ti to uradis prevremeno, narusis koncept na kom su bili podignuti. Zbune se i cesto odreaguju neocekivano lose.

Ne, ne, ne, ne, necu da se opustim, kao prvo. A kao drugo, uvek se sete sa zakasnjenjem sta bi mogli da urade.
 
Ah,cenjkati se i utvrditi pazar...Uradis nesto dobro zato sto ocekujes zauzvrat a ne zato sto zelis i cista srca...merenje paznje na kantar...Pa jos ono: neces da kazes sta ti treba nego odneses tri pomorandze pa ocekujes da ti neko titra dozivotno zbog toga,da se oseca zaduzeno i da nikad ne zna kad je tebi dosta "zauzvrat"paznje...
Ako nekog volis pokloni mu paznju i sebe i sve sto zelis da mu das, i zauzvrat dobijas srecu te osobe i srecu da ti ta osoba dozvoljava da joj poklanjas paznju. Sta bi vise htela?
 
Nije. Npr. pozajmljujem novac samo onim ljudima i u onoj kolicini koliko mogu da podnesem da mi i ne vrate. I lepo mi sto sam pomogla. I ne ocekujem sad od njih da mi budu vecno zahvalni i da puze kad me vide.
Ili kad udjem u prodavnicu, osmehnem se onoj jadnoj smorenoj prodavacici i uputim joj koju ljudsku rec i ona bude nasmejana i lakse podnese sve gluposti tog dana i ne mora da trci za mnom da mi nosi korpu zbog toga. Ulepsas nekome dan i odmah si i ti dobio neciji osmeh pa ti je lepse.
 

Back
Top