19" MONITOR

Planirash da kupish a ? Nisi naveo dali ti treba CRT ili TFT..... Nisi naveo sa koliko kesha raspolazesh.......

Napishi ovo pa onda mozemo dalje da diskutujemo.....

Imam samo jedan savet za tebe: nemoj polovni monitor da kupujesh ( mozda se neko samnom nece sloziti ali ja sam imao losha iskustva )
 
Dvi je novi standard za povezivanje monitora sa gfx kartom.Preko njega se salju digitalni signali za razliku od vga preko koga idu analogni signali.Dvi izlaz daje mnogo ostriju sliku.To se nece primetiti na crt monitorima,ali na lcd mon ce se itekako videti.Ne razumem se preterano u nove modele lcd monitora,ali ti mogu reci da ne padas na onu foru sa 2ms.To je cist markentiski trik i dodaje na ceni.Trazi ili Samsung ili Benq ili neki novi Dell(novi su,cujem prilicno dobri).
 
jeste dodao ovo za TFT :)
A inace da znas da je 17" TFT veci za citav 1" od 17" CRT! Isto vazi i za 19".
+ (Ako slucajno planiras da igras igre na ne mnogo jakom kompu, bolje uzmi monitor od 17" jer ce veci traziti i bolju rezoluciju u igrama- dakle bolji komp ;))
 
Tako je^^^.Vazno je da drzis nativnu rezoluciju monitora,s obzirom da ako smanjis rez slika ce u 90% slucajeva izgledati polu mutno.Ah da.I nemoj nikada da koristis vga konektor sa lcd monitorom.Znaci treba ti kartica koja ima bar 1 dvi izlaz i monitor sa dvi konektorom.
 

Back
Top