Dosta o sexu,ajde malo o LJUBAVI

blue_eyes_bg

Zainteresovan član
Poruka
259
Kada ste se prvi put zaljubili,kada poslednji,sta je za vas ljubav a sta zaljubljenost,da li je bolje voleti ili biti voljen..?Stize prolece,mozda se bude i osecanja...ajde otvorite se,ko vam je u srcu i zasto,koliko su trajale najduze veze,kako su pocele,sta ih je odrzavalo i zasto su prekinute ili jos uvek traju...Imali ljubav definiciju,sta je podstice,kako se radja..
Pa da cujem... :lol:
 
Au! Odgovoricu na sve,samo da skuvam kafu pa natenane...Super ti je tema... Poslednji put sam se zaljubila pre 8 godina i jos uvek me drzi... i to je najduze do sad...I bas sam srecna sto imam nekog koga mogu da volim zato sto je on super covek i ...ne cvetaju nam uvek ruze, svadjamo se i ljutimo ponekad ali nas to uvek zblizi zato sto uvek nadjemo zajednicko resenje...po tome znam da je ljubav (izmedju ostalog...)
Ne moze sve u jednom postu.
 
uf koliko pitanja u jedoj temi...
bolje da ste otvorili nekoliko...i onako se ovaj forum ofucao od kako sam bila poslednji put,pa su mi ovakve teme najsimpaticnije
ljubav: kad si jaaaako glupav i srećan zbog toga!
e,tako se ja osećam trenutno...već neko vreme...sto želim i vama
 
Ajdeeeeee.....
Ja sam isto u ljubavi....vec cetiri godine, kazem vec jer ranije nisam mogla da se vezem duze od 2-3 meseca i uvek odlazila bez pozdrava. S njim mi je divno zato sto je svaki dan drugaciji, zato sto je on onakav kakav treba da bude. Ranije kad sam bila sa nekim drugim momcima bilo je sve kao ok, ali je u mojoj glavi postojala slika nekog savrsenog muskarca koga sam cekala. Nisam ga odmah prepoznala kad je naisao, ali ubrzo se videlo.
Pored njega se osecam kao najlepsa i najzgodnija riba na celom svetu, i po prvi put ne zelim drugog i drugacijeg. Ono sto je tu na neki nacin posebno je to sto sam uz njega postala bolja osoba, smirenija, strpljivija, saosecajnija prema tudjim problemima...mislim da me je nekako promenio. Sad sam cini mi se zadovoljnija sobom.
Mislim da nisam volela i prihvatala samu sebe pre njega...a kad ne cenis sebe, ne mozes ni druge...ni ceniti ni istinski voleti.
I svadjali smo se i mirili i plakali i smejali, ali svakim je danom cini mi se sve bolje i bolje i daj Boze da tako ostane.
 
tweet-tweet:
Ajdeeeeee.....
Ja sam isto u ljubavi....vec cetiri godine, kazem vec jer ranije nisam mogla da se vezem duze od 2-3 meseca i uvek odlazila bez pozdrava. S njim mi je divno zato sto je svaki dan drugaciji, zato sto je on onakav kakav treba da bude. Ranije kad sam bila sa nekim drugim momcima bilo je sve kao ok, ali je u mojoj glavi postojala slika nekog savrsenog muskarca koga sam cekala. Nisam ga odmah prepoznala kad je naisao, ali ubrzo se videlo.
Pored njega se osecam kao najlepsa i najzgodnija riba na celom svetu, i po prvi put ne zelim drugog i drugacijeg. Ono sto je tu na neki nacin posebno je to sto sam uz njega postala bolja osoba, smirenija, strpljivija, saosecajnija prema tudjim problemima...mislim da me je nekako promenio. Sad sam cini mi se zadovoljnija sobom.
Mislim da nisam volela i prihvatala samu sebe pre njega...a kad ne cenis sebe, ne mozes ni druge...ni ceniti ni istinski voleti.
I svadjali smo se i mirili i plakali i smejali, ali svakim je danom cini mi se sve bolje i bolje i daj Boze da tako ostane.
Slicna prica kao kod Pipi,ako se ne varam...pa kada ce svadba?Sve najbolje :lol: :lol:
 
Prica jos uvek traje, tako da nema kraj...
Potpuno smo razliciti...morali smo puno da ucimo jedno o drugom da bi opstali,vezbali smo toleranciju i prastanje,dva ponosna tvrdoglava,ali je super,postali smo bolji i jedno drugom vredniji. Slazu nam se stavovi u bitnim sustinskim zivotnim pitanjima. Postujemo jedno drugo. Postujemo nase razlike.Volimo iste stvari. Dobar smo tim.Cuvamo jedno drugo i najbolji smo prijatelji. Dopunjujemo se i pomazemo.
 
Pipi Langstrumpf:
Prica jos uvek traje, tako da nema kraj...
Potpuno smo razliciti...morali smo puno da ucimo jedno o drugom da bi opstali,vezbali smo toleranciju i prastanje,dva ponosna tvrdoglava,ali je super,postali smo bolji i jedno drugom vredniji. Slazu nam se stavovi u bitnim sustinskim zivotnim pitanjima. Postujemo jedno drugo. Postujemo nase razlike.Volimo iste stvari. Dobar smo tim.Cuvamo jedno drugo i najbolji smo prijatelji. Dopunjujemo se i pomazemo.

Mislim da je ovo dovoljno retko u RL da bi se propustilo i dovoljno vredno da postane temelj veze. Samo na nečem takvom vredi graditi, sve ostale neravnine se vremenom izbruse.
Ovo sve samo potvrdjuje moju teoriju, pa mi je drago da takvo nesto čujem od nekog ko je duže u vezi od mene.
 
Pipi Langstrumpf:
Prica jos uvek traje, tako da nema kraj...
Potpuno smo razliciti...morali smo puno da ucimo jedno o drugom da bi opstali,vezbali smo toleranciju i prastanje,dva ponosna tvrdoglava,ali je super,postali smo bolji i jedno drugom vredniji. Slazu nam se stavovi u bitnim sustinskim zivotnim pitanjima. Postujemo jedno drugo. Postujemo nase razlike.Volimo iste stvari. Dobar smo tim.Cuvamo jedno drugo i najbolji smo prijatelji. Dopunjujemo se i pomazemo.
Ovo je osnovni princip jedne zdrave veze.Hvala za pohvale za temu.A tebi zelim da traje i traje i traje... :lol:
 
Kad kazes Romantika ja odmah imam predstavu o kich i laznim osecanjima , o formi koja ne mora da ima sustinu, o koriscenju "velikih" reci kao sto su ljubav, sloboda itd u banalne svrhe, o zamagljivanju realnosti...verovatno gresim, ali tako mi se neka verovatno predrasuda stvorila. Izgleda da se rec romantika izlizala pogresnom upotrebom...
 
Pipi Langstrumpf:
Kad kazes Romantika ja odmah imam predstavu o kich i laznim osecanjima , o formi koja ne mora da ima sustinu, o koriscenju "velikih" reci kao sto su ljubav, sloboda itd u banalne svrhe, o zamagljivanju realnosti...verovatno gresim, ali tako mi se neka verovatno predrasuda stvorila. Izgleda da se rec romantika izlizala pogresnom upotrebom...
Tacno tako,predrasuda kod tebe,i naravno tu se vec ne slazem sa tobom,mozda bi tebi malo romantike prijalo u zivotu,vezi,da ponovo otkrijes njene cari,da ulepsa svakodnevnicu,razmisli...romantika je po meni neizostavni deo svake normalne i zdrave veze 8)
 
Ima romantičnih ljubavi, a ima i romantike bez ljubavi. Romantika je jednostavno - romantika. Ljubav je kad se zaljubiš. Seks, može iz ljubavi, a može i onako - na suvo.

Seks bez ljubavi je isprazan. Ljude mora nešto da veže, da bi seks bio onaj pravi. Ljubav bez romantike vremenom postan dosadna. Kad u romantičnoj ljubavi nestane romantike, ljudima se čini da je ljubav prošla. Onda se razbucaju, da posle ukapiraju da se ipak vole. Nekad su tvrdoglavi, pa neće to da priznaju. Pa pate ko patika, dok nada ne izbledi i nađu nekog drugog.

Trte mrte... Više trte nego mrte.
 
blue_eyes_bg:
Kada ste se prvi put zaljubili,kada poslednji,sta je za vas ljubav a sta zaljubljenost,da li je bolje voleti ili biti voljen..?Stize prolece,mozda se bude i osecanja...ajde otvorite se,ko vam je u srcu i zasto,koliko su trajale najduze veze,kako su pocele,sta ih je odrzavalo i zasto su prekinute ili jos uvek traju...Imali ljubav definiciju,sta je podstice,kako se radja..
Pa da cujem... :lol:


Heh...super tema...:)
Prvi put sam se zaljubila...hm...u osnovnoj shkoli...Moja prva, dugogodishnja i jedina platonska ljubav. E slatko mi je i dan danas kad citam silne stranice svog dnevnika iz osnovne shkole...:)..
Mislim da je bitno voleti. Jer svaki normalan covek nece dozvoliti da ostane u odnosu gde nije voljen a voli...Uvek sam smatrala da se covek ispunjenije oseca kad daje...nego kad prima...
U srcu...hmmm..trenutno se deshava jedno veliko spremanje....nisam sigurna kako ce da izgleda (srce)...ali dajem shansu...:)
Veza..najduza 5 godina. Razlog prekida..potpuno obostrano nepoverenje...+ mnogo ostalog djubreta koje je izashlo na povrshinu...
E sad ide deo koji mi se najvishe svidja. Mislim da se ljubav ne moze definisati, ili ako se usudim da dam neku svoju definiciju, mislim da bi ona pre bila proizvod subjektivnog trenutnog raspolozenja. Potstice je...zelja...vreme...uklapanje...iskrene namere...tolerancija...
Pojavljuje se ...uglavnom kad najmanje ocekujemo u obliku u kom najmanje ocekujemo..:)
 

Back
Top