evolucija coveka

g-rock

Aktivan član
Poruka
1.272
razmisljam, da ako se nastawi ovakaw trend tehnicko-tehnoloskog razwoja, vremenom ce to da utice na ljude u vise aspekata?

zamisljam da ce ljudi da evoluiraju drugacije, oslanjajuci se na masine i elektroniku....da ce fizicki manje da napreduju, ako ne i da se deformisu? da ce mentalne sposobnosti nesrazmerno brzo da budu razwijene zahvaljujuci nauci?

kako vi zamisljate dalju ewoluciju coveka....za 5ky,10ky.....???


poz.
 
Nestajanje individualizma, nebitna izmena fizickog izgleda - visi rast, duze ruke i noge, smanjenje mentalnih sposobnosti i duzi zivotni vek zahvaljujuci genetskoj terapiji...

Sve u svemu..bice im dosadno :D
 
Pa vidi, razvoj cloveciji je poceo jos od prilagodjavanja okoline lenjoj clovecijoj guzci...od vatre, preko parne masine, pa do racunara...znaci, skidamo sa sebe teret fizickog rada, da bi dosad skinuli teret umnog....Sta dalje ide? Dobro pitanje, jako dobro.

Moje misljenje je da idemo prebrzo.
Fizicki rad je ostao, i ostace narednih 100y.A vec smo krenuli da silicijum vodi politiku.
Trcimo ispred rude.Preplicemo se.
Pazi kontradiktornosti.
Umiru ljudi od gladi, od bolesti, od jbnog upala s.creva....a vamo milijarde se daju na cip koji ce da pobedi sahovske velemajstore...

Svet pici integraciji, napretku i blagostanju, a vamo parcaju drzavice, zakuvaju da se pokolju izmedju sebe, a planiraju kolonizaciju marsa.

Najaci na svetu govore drugima sta da rade, a nevide sami sta rade....

Iz gore navedenog treba izvuci zakljucak.Ja ga nemam pametnog, sem ovog:

U svetu kontaju da su srbi lud narod, koji slave svaku svoju propast.

Da postoji galakticki savet (mozda i postoji, aj znaj), kontali bi sledece "zemljani su ludi, pustite ih...."

Sad konkretno za pitanje teme...ja mislim da ce svet nastaviti ici doveka kako sada ide.
Podelom, na siromasne i bogate. Jedni drugima trebaju.Bez te simbioze nema napretka. Koliko god umno bili u buducnosti sposobni (dal clovek ili tvorevina clovecija), neko ce trebati da to odrzava, pazi, mazi i hrani.....

Toliko...:):)
 
pikax:
Nestajanje individualizma, nebitna izmena fizickog izgleda - visi rast, duze ruke i noge, smanjenje mentalnih sposobnosti i duzi zivotni vek zahvaljujuci genetskoj terapiji...

Sve u svemu..bice im dosadno :D

ma da...ko im ebe kewu, mogu samo da nam zawide kakwo zezanje imamo:lol:

zasto mislis smanjenje mentalnih sposobnosti? ja mislim da ce bas one najvise da napreduju zahvaljujuci swe brzem razvoju tehnike i nauke/medicine
 
g-rock:
ma da...ko im ebe kewu, mogu samo da nam zawide kakwo zezanje imamo:lol:

zasto mislis smanjenje mentalnih sposobnosti? ja mislim da ce bas one najvise da napreduju zahvaljujuci swe brzem razvoju tehnike i nauke/medicine
Pa meni je bas logicno...manje mentalnog naprezanja..
Pogledaj unazad kroz istoriju...
 
I ja sam negde pročitao da u savremenom društvu veći uspeh (u razmnožavanju) imaju manje inteligentni, pa će njihovi geni biti dominantni. Mada, i visoko inteligentne i obrazovane osobe se razmnožavaju međusobno, pa će valjda biti manjina mnogo inteligentnija od većine.
Opet razlike a ne jednakost.
 
Xm.....Zanimljivo....dakle za nekih 500 godina ce mo imati nizi prosecni IQ a bice nas sve vise, i vise..
PS.@Sal pa glad je u svetu sto je jednostavno prenaseljen..Dakle da sterelisemo sve sa IQ ispod 110 i sve ce da bude sredjeno
 
Vise sam mislila na globalnu tendenciju pada iq-a..i to ipak neznatnu, nego na ekstreme tipa "visa" i "niza" populacija - koja mi se nimalo ne svidja..deluje Hitlerovski i nehumano i nije ok !!
 
Sve ide na to da se sto manje misli. Pocev od brojaljke, kalkulatora, racunara do mob. telefona koji odavno ne zasluzuju ime telefoni.

Moguce je da ce IQ da se smanjuje.

Ja mislim da ce da dodje do treceg svetskog rata tamo negde 2100-te ako ne i pre i da ce pola ljudi da pogine ovde da bi mogli "da krenemo ispocetka" da pravimo novi poredak, novu kulturu, napravimo drugaciji svet sa drugacijim kvalitetima nego sto danas poznajemo, i to u znaku napredovanja kao civilizacije.
 
@Demanded

Svet uopste nije prenaseljen, nego nije ravnomerno naseljen. U tome je vic.
I naravno, kao sto Mr Dan rece, mozemo prehraniti duplo veci br ljudi...

Vec zamisljam totalnu kolonizaciju suncevog sistema, a zemlja ostaje kao jedna velika ranc/farma.....:):)

jebte, zamisli NY kao selo sa svim cobanima u njemu...:):)
 
Totalna kolonizacija Suncevog sistema nikad nece postojati jer nema potrebe za tako negostoljubiivm mestima u tami, hladnih i/ili pod tolikim pritiskom od gasova koji ih okrzuju. Eventualno Mars Mesec i jos po nesto.

Svakako cemo napustiti ovaj svet (u smislu kolonizovati drugi, naravno da ce ovde ljudi da zive) i potraziti neko slicno mesto. Tu ce ljudi evoluirati u neke sasvim drugacije oblike zivota, tako da nece liciti na Zemljane za nekih 20ky.
 
Da, covek ce zaglupeti, ako vec i nije. Jer se suvise oslanja na tehnologiju. Pola amerikanaca ne zna da vozi kola sa manuelnim menjacem, nego samo sa automatskim?! :D Pola automehanicara (cak i nasih koji nemaju skupu opremu) ne ume da dijagnostkuje kvar na kolima, nego nakaci komp, pa ako on kaze da nesto ne radi, onda menjaju, tj. otklanjaju posledicu umesto uzroka. Koliko ljudi ume da popravi neki od kucnih aparata? Malo. Kupis nesto i ocekujes da radi dok je u garanciji. Televizija ume da zaglupi takodje. Mislim da je sve vise emisija tipa 'Buster Friendly and his friendly friends', gde nisu ludi samo oni sto ucestvuju nego i oni sto gledaju.
 
A ja sam toliko mator da se sjećam onih prvih Ei televizora (šasija 865, lampaši, naravno-crno bijeli). E, ti televizori koji su se proizvodili početkom šezdesetih imali su daljinski kao dodatnu opremu. Imali su pozadi jedan priključak (okrugli, nešto kao za auto-prikolicu, savo sa više žica). Tu se uštekavao kabl koji je vodio do poveće kutije s potenciometrima. To je bio taj daljinski.
 
Zaboravio sam reći. Tim daljinskim nije se mogao promijeniti kanal ali to u to vrijeme i nije bilo važno- ionako je postojao samo jedan program. Nije se mogao ni ugasiti TV (ili upaliti). Za te grube poslove morao si ustati i otići do TV-a. Ali se zato mogla podesiti V i H sinhronizacija koju je svako malo trebalo štimati pošto automatika nije to mogla dobro držati.
 
Lol, kada se setim kako su se menjali kanali na tim televizorima: ogromno okruglo dugme na bočnoj strani pa vrti, uz glasno štektanje na svakom kanalu (frekvenciji), a bilo ih je ogromnih 12.

Garv, to što ti pominješ, zove se "crna kutija", tj. ne znaš kako radi, niti umeš da popraviš, a sve češće i da umeš, ne možeš, jer samo roboti mogu da leme tako sitno.
 
A stelovanje slike se izvodilo odsecnim udarcima rukom sa bocne strane. Moj deda je imao takav tv, pa sam cesto rukovao istim (mrzelo dedu da ustaje). A imao je i radio aparat, jos stariji od tv-a. Kolika je to bila sprava, ko pola tv-a, unutra gomila lampi i ostale skalamerije, a dok trazis stanicu on zvizdi, cvili, zavija...
Crna kutija, tako nesto, pre bih rekao svodjenje coveka na glupog klijenta. Ni kola bre ne znamo vise da operemo, nego teramo u servis.
 
Onda da osnujemo pokret otpora i spasemo covecanstvo. Prva misija ce nam biti da unistimo sve daljinske na svetu, svakom detetu poklonimo po lemilicu i komplet gidora, i da se dobro pazimo Terminatora...jer, ako se "razmasemo" poslace nam ih iz buducnosti i onda kuku nama...:):):)
 
Ogovorno tvrdim da ljudi nikad' nece ziveti van Zemlje :D....
Nema potrebe za tim...cinjenica o prenaseljenosti nase planete je samo iluzija - trenutna.
edit: e sad' kako cinjenica moze biti iluzija - nemojte da me pitate :D
 

Back
Top