izvod iz maticne knjige rodjenih-ljubljana

Izadji na bilo koji sajt javnih ustanova u Ljubljani ili pozovi cini mi se 901 kod nas sa nekim pozivnim recimo 011901 i oni ti daju informacju bilo cega u svetu. Placa se naravno. Slovenci su inace jako ljubazni po tom pitanju i poslace ti postom vrlo brzo. Ako ti je frka bas , imam kontakt sa ljudima tamo, i sama rođena u Slov....
 
Odes do njihovog konzulata, cekas u redu, popunis papire koje ce ti dati i platis nekoliko jura, i posle 2-3 nedelje dobijes izvod postom na kucnu adresu. Btw, nema sanse da izvod vadis preko neta ili da ti ga tamo neko vadi, oni imaju jako komplikovanu proceduru sto se toga tice. I naravno cim ga dobijes uradi ono sto ti predlaze Goran V
 
molim vas ako neko moze da mi objasni kako da putem interneta dobijem izvod iz maticne kjige rodjenih u ljubljani.hvala

mislim da je to teško....kao moja mama što ne može da dobije krštenicu iz hrvatske, nego smo morali preko ''caritas''-a da urgiramo....
jedino ako imaš nekog poznanika ili rođaka tamo, onda je drugačije, ako nemaš - malo je nade za elektronski put...
 
molim vas ako neko moze da mi objasni kako da putem interneta dobijem izvod iz maticne kjige rodjenih u ljubljani.hvala

ja sam preko njihovog maticnog sajta poslala molbu za izvod, stiglo mi za 3 dana, nista nisam platila, isto sam rodjena u Ljubljani. Sad citam preko neta, kažu da košta 50e,,mene ništa nije koštalo,,samo da te ne bi šalterski službenici zeznuli, kao što su mene,ovde kod nas, obavezno pitaj po kojoj tj.čijoj deklaraciji ti treba,,pošto ima po Bečkoj tj.Dunajska i Francuskoj,mislimmm:roll:,,doduše,sad su u Eu pa ne znam dal je ostalo isto.
Inače adresa im je: Upravna Enota Ljubljana
Sektor za upravne notranje zadeve
odelek za matične zadeve
tobačna ulica 5
1000 Ljubljana
 
Upravna Enota Ljubljana
Sektor za upravne zadeve
odelek za matične zadeve
tobačna ulica 5- 1000 Ljubljana, to im je adresa u Ljubljani. Ne znam dal mi je objavljen prethodni komentar, pa ću ponoviti. Obavezno kod svojih za izdavanje pitaj koja vrsta izvoda ti treba, pošto ima po Dunajskoj tj.Bečkoj i Francuskoj koncenciji, mislimmm, mene su zeznuli, pa mi šalterka rekla,,a nisu vam dobro poslali trebalo je po francuskoj i bla bla, a lično mi rekla da tražim po Bečkoj,,pa na sve to,,još je i dodala,pa Ti se spakuj pa put pod noge u Sloveniju...pa to samo kod nas prolazi,da je zadaviš golim rukama pred svima... Doduše sad su Slovenci u Eu, pa proveri kako stvari stoje na matičnom sajtu. Ja sam preko njihovog sajta poslala molbu, i stigo mi je izvod za 3 dana, ništa me nije koštalo, ni poštarina čak. Sad pročitala na netu da sada košta 5oe, proveri dobro, i idi direktno,jer što da ti neko kao posrednik uzima parice, kad oni ljudi su vrlo efikasni i brzi, i bez ikakvih problema. Ja sam napisala najprostiju molbu za ispisek iz rojstne knjige, i stiglo mi je exspresno..
 

Back
Top