Dali je prevara baš toliko loša stvar?!

Hurricane

Zainteresovan član
Poruka
152
...pod uslovom da vam devojka/dečko nikada ne sazna.
Jedna situacija: more, kraj vas osoba koju verovatno više nikada nećete videti, strrrrrrašno vas privlači, vi nju/njega privlačite itd. itd. Oboje znate da je to što se tu desi to i da će na tome i ostati. A,da, do vaše voljene osobe vam je stalo i tu nemate nameru ništa da menjate...Itd., itd., nabacao sam ovde sve i svašta, ali mislim da se poenta da uočiti...
Šta vi mislite?
 
Hurricane:
...pod uslovom da vam devojka/dečko nikada ne sazna.
Jedna situacija: more, kraj vas osoba koju verovatno više nikada nećete videti, strrrrrrašno vas privlači, vi nju/njega privlačite itd. itd. Oboje znate da je to što se tu desi to i da će na tome i ostati. A,da, do vaše voljene osobe vam je stalo i tu nemate nameru ništa da menjate...Itd., itd., nabacao sam ovde sve i svašta, ali mislim da se poenta da uočiti...
Šta vi mislite?

Well, ti se oFde brinesh za svoje mentalno zdravlje u buducnosti, a? Moralna dilema prve klase! Pa to je indiFidualno...Dobitjesh ovde mnogo Da i Ne odgovora...Al' ne od mene...Poenta: Ima nas raznih. :wink:
 
Hurricane:
...pod uslovom da vam devojka/dečko nikada ne sazna.
Jedna situacija: more, kraj vas osoba koju verovatno više nikada nećete videti, strrrrrrašno vas privlači, vi nju/njega privlačite itd. itd. Oboje znate da je to što se tu desi to i da će na tome i ostati. A,da, do vaše voljene osobe vam je stalo i tu nemate nameru ništa da menjate...Itd., itd., nabacao sam ovde sve i svašta, ali mislim da se poenta da uočiti...
Šta vi mislite?

Kao da je ovo pojava od juče. Stvar je ovdje sasvim invertna. Trebalo bi da se kao uobičajeno, normalno, podrazumijevajuće, očekivano... ovaj „grijeh”, tj, potreba za „varanjem” nađe kao refernca za ljubav, a ne obratno. Ljubav je toliko rijetka, a svakako kratkotrajna pojava, da mi se skoro gadi od potenciranja njene važnosti kroz život. Sve je važno što masu može zatupljivati, konvencionalno tumačenje ljubavi naročito, kapiram ja to... :wink:
 
O.K.
...poštujem vaše mišljenje, ali me zanima razlog. Dali je to zbog straha da ne povrediš, izgubiš itd. osobu do koje ti je zaista stalo, zbog savesti ili nečega drugog?
Samo nemoj ono:"nemam potrebu", jer je početna pretpostavka da te je ta "potencijalna" strašno privukla...
Pozdrav
 
Hurri... gledaj na to ovako: Jedeš vrlo ukusan kolač, godinama. Ima li potrebe za drugim kolačima, tj. za nastavkom ove moje „mudrine”?

Sve ostalo je totalna hipokrizija (ne brini, nijesam ni ja operisan od nje po tom pitanju, jer nemam „petlje” — tj. suviše sam pri zdravom razumu da promijenim kolač) :wink: :wink: :wink:
 
®:
Hurri... gledaj na to ovako: Jedeš vrlo ukusan kolač, godinama. Ima li potrebe za drugim kolačima, tj. za nastavkom ove moje „mudrine”?

Sve ostalo je totalna hipokrizija (ne brini, nijesam ni ja operisan od nje po tom pitanju, jer nemam „petlje” — tj. suviše sam pri zdravom razumu da promijenim kolač) :wink: :wink: :wink:

Ma pusti ti to... Ja obožavam šampite, pa mi se i pored toga desi da pojedem krempitu! Posle toga se opet vraćam šampitama, bez griže savesti... :D
Eto...šalim se malo, ali mislim da je priroda to tako uredila. Svima nama godi promena s' vremena na vreme. Nije to nikakvo licemerje, već prirodno stanje stvari. Bar po mom mišljenju...
Pozdrav
 
Hurricane:
...pod uslovom da vam devojka/dečko nikada ne sazna.
Jedna situacija: more, kraj vas osoba koju verovatno više nikada nećete videti, strrrrrrašno vas privlači, vi nju/njega privlačite itd. itd. Oboje znate da je to što se tu desi to i da će na tome i ostati. A,da, do vaše voljene osobe vam je stalo i tu nemate nameru ništa da menjate...Itd., itd., nabacao sam ovde sve i svašta, ali mislim da se poenta da uočiti...
Šta vi mislite?
Nema tu neke diskusije..
Ako ti je stvarno stalo do veze,nicim je neces ugroziti.A kako ces je ugroziti,kad tvoja devojka nikad nece saznati?!
Pa lepo,ugrozices sebe,a i vezu,jer neces vise biti ista osoba.Bices osoba prevarant,varalica,osoba bez poverenja,a onda ces poceti i ti da sumnjas u svoju partnerku:Da li i ona mene vara?
A kad se prevara,sumnja,laz usadi u vezu onda strada nesto u vezi,sigurno se odrazi na nesto.Nesto pocinje da skripi i veza puca..
Onda ili ste zajedno i kidate se(ona ne zna iz kojih razloga,ti znas),ili niste zajedno,a patite sto nesto niste bolje uradili u vezi kako bi opstala,zapravo sto ste uradili to sto ste uradili.
I kao sto rece neko gore,kad jednom to uradis onda je mnogo lakse,bez kajanja ces to opet uciniti.Ako si osoba koja vredi,shvatices gde gresis i neces druge povredjivati,a ako si bezvredan,onda ti je svejedno,a ne shvatas koliko u stvari sam sebe povredjujes.
Zelim ti da ocenis svoje vrednosti,shvatis sta u zivotu ima prednost,i sledis te svoje principe.
Ako ti je do zeze,to mozes uvek naci i svejedno je da li je na moru ,planini,kod kuce...
Opravdano je samo ako druge ne povredjujes,a sebe mozes koliko hoces.
Pozdrav
 

Back
Top