CACAK KONACNO GRAD

BEOGRAD - Srbija će uskoro dobiti 12 novih gradova. Tačnije - 12 gradova će i zvanično "na papiru" da dobiju taj status - predviđa Predlog zakona o teritorijalnoj organizaciji Srbije koji je usvojila Vlada.
Sadašnje opštine - Vranje, Zrenjanin, Kraljevo, Kruševac, Leskovac, Pančevo, Smederevo, Sremska Mitrovica, Subotica, Užice, Čačak i Šabac - trebalo bi da "uznapreduju" do gradova već na jednoj od prvih sednica Skupštine Srbije posle narednih parlamentarnih izbora.
Naša država, po važećoj teritorijalnoj organizaciji, ima samo pet gradova - Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac i Prištinu.
- Taj predlog Vlade značajan je korak konstituisanja Srbije na novim ustavnim temama - obrazložio je za "Novosti" Zoran Lončar, ministar za upravu i lokalnu samoupravu u Vladi Srbije.
On ističe da se njegovo ministarstvo pri donošenju predloga zakona rukovodilo sa dva principa - decentralizacijom i ravnomernim regionalnim razvojem.
- I sve druge opštine koje ispune potrebne tehničke i razvojne kriterijume, mogle bi uskoro da dobiju status grada - najavio nam je Lončar.
A da bi opština mogla da postane grad, po novom zakonu potrebno je da bude administrativni, geografski i kulturni centar šireg područja i da ima više od 100.000 stanovnika. Predviđeni su i izuzeci za naselja koja nemaju 100.000 građana, a koja ipak mogu postati grad ako predstavljaju prirodnu geografsku celinu, ekonomski povezan prostor i izgrađenu saobraćajnu infrastrukturu.

MALOBROJNI, ALI IPAK...
UŽICE, Sremska Mitrovica i Vranje nemaju 100.000 stanovnika ali će, po usvajanju novog zakona postati gradovi.
U obrazloženju vladinog predloga navodi se da je Užice centar u zapadnoj Srbiji, blizu granice sa BiH i regionalna celina sa posebnim geografskim i teritorijalnim značajem. Vranje je, takođe blizu državne granice i centar regionalnog razvoja sa privrednim potencijalima, a Sremska Mitrovica predstavlja urbani i komunalni centar Srema sa značajnom tradicijom.


http://img452.imageshack.us/my.php?image=clipki6.jpg
 
KiZo:
Oce seljaci preko reda u gradjane, xaxaaaxaaa e eeee dobro sam se nasmejao. Ne-ne,cekajte na red, tikve jedne pokondirene.....


Sta zna svinja sta je dinja!

Pa dragacevac sta ti pricas!
Ako sam dobro procitao,a mislim da jesam!
Postavio si jedan post gde si napisao da imas stan u Ca!
Pa ko je onda pokondirena tikva TIKVO jedna?!
Sa kaljuge na asfalt!
 
E vala nisi ni za selo, kako se ponasas i kakav ti je recnik klosaru jedan.
Hocete da budete gradjani a nemate ni govornu kulturu...xaxaaxaa primate se ko vunena carapa...
Po svim zapadnoevropskim standardima ovo je varos,varosica nikako grad. Ajde onda i Mrcajevce da uznapredimo u grad tamo su barem bolji ljudi.Hocu da kazem da je to samo kozmetika ,bice grad ako se ljudi budu tako i ponasali i ako proterate par seljacina poput ancha ,sto bi i bio problem jer bi onda Cacak opusteo!
 
KiZo:
E vala nisi ni za selo, kako se ponasas i kakav ti je recnik klosaru jedan.
Hocete da budete gradjani a nemate ni govornu kulturu...xaxaaxaa primate se ko vunena carapa...
Po svim zapadnoevropskim standardima ovo je varos,varosica nikako grad. Ajde onda i Mrcajevce da uznapredimo u grad tamo su barem bolji ljudi.Hocu da kazem da je to samo kozmetika ,bice grad ako se ljudi budu tako i ponasali i ako proterate par seljacina poput ancha ,sto bi i bio problem jer bi onda Cacak opusteo!

Joj!
Neki ljudi nikad nece nauciti kulturu o kojoj non stop pricaju!
Nije ovo mesto da se prepirem sa tobom o kaldrmi!
Ustvari, zasto bih se prepirao sa CHOBANOM sa ONE srane Jelice!





Shabane shabanski, procitaj par svojih postova koje si ostavio iza sebe i nemoj sam sebi uletati u usta!!
 
Pa.. dobro je ovo...imalo bi vise novca za ceo nas kraj.. samo je problem sto bi ovde verovatno jedna od opstina bili Lucani sa sve Gucom i ostalim selima... a oni po svim zapadnoevropskim, a ni po nasim standardima ne zasluzuju da budu vise od ovoga sto su sada... tj. vise od sela... tako da ne treba da se mnogo opterecuju standardima.. ima ljudi koji su za to placeni.. pa neka oni razmisljaju o tome :)
 
Haha, Cacak konacno grad... A sta je to do sada bio? Sta sad, misle da ako su naguzili nekoliko kruznih tokova i navalili milione tona nadigradnji na trule zgrade da su postali metropola? Cacak je vise bio grad pre 2. sv. rata nego danas. Dobro, jeste grad kad pogledas sa Jelice...
 
Ma ovde svi pate od naziva "gradjani" i svi to tumace kao diplomu... Ma dajte ljudi ne budite smesni! Ovde je najvaznije kako ce se novac raspodeljivati a ne to da li cemo za sebe pricati da smo GRADJANI to samo iskompleksirani ljudi vode polemiku oko toga i kako bi sebi digli neki "nivo" eeee loodilo ja sam gradjanin... Smejurija!
 
Ancho:
Joj!
Neki ljudi nikad nece nauciti kulturu o kojoj non stop pricaju!
Nije ovo mesto da se prepirem sa tobom o kaldrmi!
Ustvari, zasto bih se prepirao sa CHOBANOM sa ONE srane Jelice!





Shabane shabanski, procitaj par svojih postova koje si ostavio iza sebe i nemoj sam sebi uletati u usta!!
Aaaaa evo ga i nas pocasni gradjanin!!!!
Gradjanin #1 ,najbolji medju nama....
Udarila ga kaldrma u glavu pa prica gluposti....
Bolje reci udarili ga kaldrmom u glavu...
Sto me i ne cudi,s obzirom kolki je debil...
Anchi prestani, sa tim ponasanjem tebi nije mesto ni medju svinjama!
 
vladimir83:
Pa.. dobro je ovo...imalo bi vise novca za ceo nas kraj.. samo je problem sto bi ovde verovatno jedna od opstina bili Lucani sa sve Gucom i ostalim selima... a oni po svim zapadnoevropskim, a ni po nasim standardima ne zasluzuju da budu vise od ovoga sto su sada... tj. vise od sela... tako da ne treba da se mnogo opterecuju standardima.. ima ljudi koji su za to placeni.. pa neka oni razmisljaju o tome :)

Да те обрадујем, не верујем да ћемо бити чачанска општина. Вероватно би Атеница добила општину па ти види... :)
 
KiZo:
Aaaaa evo ga i nas pocasni gradjanin!!!!
Gradjanin #1 ,najbolji medju nama....
Udarila ga kaldrma u glavu pa prica gluposti....
Bolje reci udarili ga kaldrmom u glavu...
Sto me i ne cudi,s obzirom kolki je debil...
Anchi prestani, sa tim ponasanjem tebi nije mesto ni medju svinjama!



Pa stvarno si SHABAN!
 
stefane
kad malo razmisliš
taj tvoj komšija je
u potpunosti u prawu
i stoga
bi zamolio svoje sugradjane
da se ne obaziru
na pisanje
dotičnih
s' one strane
a i ostalih
koji se koriste
sličnim načinom
komunikacije !
Hvala
unapred
:)
:)
:)
 

Back
Top