Kako da onemogućim instalaciju novih programa

Računar je u mojoj kancelariji i koristi ga bukvalno ko stigne kad ja nisam tu. Koriste ga u različite svrhe: za surfovanje, za igrice, gledanje filmova itd. Vrlo često se dešava da mi operativni sistem ili neka aplikacija ne radi kako treba. Još jednom, treba mi samo to da oni mogu da koriste moj računar ali da im nije dopušteno da kopiraju na računar i sa njega, niti da izvrše bilo kakvu novu instalaciju!
 
Kreiraj novi nalog u : Kontrolna Tabla>KorisnickiNalozi> kreirajNoviNalog>unesi ime naloga,pa dalje>oznaci gore u TipNaloga OGRANICEN i kreirajnalog.
Za svoj nalog :KontrolnaTabla>korisnickiNalozi> doleOdaberiNalogZaPromenu klik> PromeniLozinku> u polja ukucaj lozinku po volji ( i zapamti)>promeniLozinku.
Posle izlaska iz Win i ponovnog logovanja ko zna lozinku ulazi kao Administrator i moze da instalira programe a ko se loguje bez ,na drugi nalog nema ovlascenja da instalira programe.
Od prilike to je to.
 
ADMINISTRATOR i KORISNICI to tebi treba u admin-u instaliras sve sto ti je potrebno, a otvoris DVA druga naloga jedan na tvoje ime i drugi na njihovo zajednicko nije bitno kako ces nazvati. S tim sto u admin-u zabranis da se instalira i dozvolis korisnicima da prave direktorijume, kopiraju fajlove. Ako ne znas kako zovi nekog da ti to odradi je se mozes lako zeznuti. Na kraju naravno dodeli sifre za Administratora i korisinke, tako ako ostane slucajno kompjuter na tvom nalogu nece moci da instaliraju jer je to moguce samo preko Administratora

a zokky-ju pusti tui kontolnu tablu da se igra.Posto neznam o cemu prica :)
 
zokky:
Kreiraj novi nalog u : Kontrolna Tabla>KorisnickiNalozi> kreirajNoviNalog>unesi ime naloga,pa dalje>oznaci gore u TipNaloga OGRANICEN i kreirajnalog.
Za svoj nalog :KontrolnaTabla>korisnickiNalozi> doleOdaberiNalogZaPromenu klik> PromeniLozinku> u polja ukucaj lozinku po volji ( i zapamti)>promeniLozinku.
Posle izlaska iz Win i ponovnog logovanja ko zna lozinku ulazi kao Administrator i moze da instalira programe a ko se loguje bez ,na drugi nalog nema ovlascenja da instalira programe.
Od prilike to je to.

To je to. Posle toga mozes da podeshavash finese, koje mozesh a i nemorash, u zavisnosti od toga koliko si spreman da onemogucish korisnika u daljem radu na tome rachunaru.
 

Back
Top