Poseta Prištini?!

a.t.w.a.

Početnik
Poruka
26
Ja bih baš volela da odem u Prištinu i vidim svojim očima kako izgleda život tamo.Zato bi mi mnogo značilo ako bi mi svi oni ljudi koji su išli iz Srbije izvan Kosova u Prištinu skoro (i još ako su krenuli iz Beograda po mogućstvu :) ) ispričali svoja iskustva...Potrebne su mi konkretne informacije od praktičnog značaja ( tipa kojim prevozom su išli i slične preporuke),pa bih zato zamolila one koji ne raspolažu sa takvima da zaobidju ovu temu :)
Inače,iz Beograda sam i nikada ranije nisam bila na Kosovu,a u potpunosti pratim dešavanja na Kosovu .Unapred hvala !
 
a.t.w.a.:
Ja bih baš volela da odem u Prištinu i vidim svojim očima kako izgleda život tamo.Zato bi mi mnogo značilo ako bi mi svi oni ljudi koji su išli iz Srbije izvan Kosova u Prištinu skoro (i još ako su krenuli iz Beograda po mogućstvu :) ) ispričali svoja iskustva...Potrebne su mi konkretne informacije od praktičnog značaja ( tipa kojim prevozom su išli i slične preporuke),pa bih zato zamolila one koji ne raspolažu sa takvima da zaobidju ovu temu :)
Inače,iz Beograda sam i nikada ranije nisam bila na Kosovu,a u potpunosti pratim dešavanja na Kosovu .Unapred hvala !
ako imas vremena i recimo 50 e. javi se [20 put do KM, 10 do PR, 20 za trosak] za detalje.
 
adaggio:
mislim profesore...
po toj logici ni šiptari nikada ne bi trebali da budu na Kosmetu?
Što oni tako ne razmišljaju i lepo odu zauvek,sa našeg Kosmeta???
Mozes slobodno da ides,od mog burazera drug je bio pre jedno tri meseca u Pristini
preko pravnog fakulteta u Beogradu,i lepo mu je bilo,nije imao problema.
 
adem_ks:
ako imas vremena i recimo 50 e. javi se [20 put do KM, 10 do PR, 20 za trosak] za detalje.
Pa ti to kao da necu da se vratim(nisi uracunao troskove povratka iz Pristine )...:-) Salim se ,naravno...Ali ja sam se informisala na autobuskoj stanici da ima direktna linija iz Beograda za Pristinu ...Interesuje me kakva je procedura na ulazu u pokrajinu-koje na strani Kosova na granici-KPS ili KFOR ili ko?
 
CHIME:
Mozes slobodno da ides,od mog burazera drug je bio pre jedno tri meseca u Pristini
preko pravnog fakulteta u Beogradu,i lepo mu je bilo,nije imao problema.

A jel mozes da mi das jos neku informaciju?Kako preko pravnog?To bi mi bilo super jer sam studentkinja,pa bi mozda bilo jeftinije...:-)Jel to nesto bilo organizovano kao grupna poseta ili kako?
 
a.t.w.a.:
Ja bih baš volela da odem u Prištinu i vidim svojim očima kako izgleda život tamo.Zato bi mi mnogo značilo ako bi mi svi oni ljudi koji su išli iz Srbije izvan Kosova u Prištinu skoro (i još ako su krenuli iz Beograda po mogućstvu :) ) ispričali svoja iskustva...Potrebne su mi konkretne informacije od praktičnog značaja ( tipa kojim prevozom su išli i slične preporuke),pa bih zato zamolila one koji ne raspolažu sa takvima da zaobidju ovu temu :)
Inače,iz Beograda sam i nikada ranije nisam bila na Kosovu,a u potpunosti pratim dešavanja na Kosovu .Unapred hvala !

Koliko nameravas da ostanes, imas li prenociste, sta te interesuje da obidjes itd...
 
Kao sto Vintage rece moras da znas prvo imas li prenociste gde zelis da budes i td. U slucaju da znas sve to imas direktnu liniju iz Beograda do autobuske stanice u Pristini i povratna karta kosta otprilike 20 eura. Na Kosovskoj granici nije KFOR nego KPS i mozes da prodjes sa licnom kartom, ali moj savet je bolje uzmi pasos i nece biti nikakvih problema. Uglavnom se desava da su srpski KPS na toj strani granice tako da ne moras da se brines!
 
adaggio:
kakve su bre ovo gluposti :confused:
kao neko iz bg-a bi u Prištinu samo ne zna kako da stigne tamo, svašta....
jesam iz Beograda i imam "virtuelnog":-) prijatelja dole - odnosno druga koga sam upoznala dopisivanjem ,i koga bih vrlo rado zelela da vidim i uzivo...Srpske sam nacionalnosti-ako je to TOLIKO bitno...Dobro poznajem istoriju Kosova i to iz razlicitih izvora procitanu,ali to me nece spreciti da sudim o ljudima koji tu istoriju nisu pravili,bas kao sto ni ja ne zasluzujem da o meni neko sudi na osnovu toga sta je neki pripadnik mog naroda uradio 20 ili 10godina ...
 
Psycho M:
Najbolje da im se pridruzi na protestima sledece subote, pa da na TVu glavna vest bude- multietnicka podrska nezavisnosti Kosova- Srbi za nezavisnost.
Ja ne verujem u multietnicnost Kosova a da se zakljuciti zasto je tako vrlo lako citanjem poruka na ovom i forumima slicne tematike...I zao mi je svih nesrecnih ljudi na Kosovu(i na Zemlji) bez obzira na nacionalnost..Jer ja sam nuzno covek,a slucajno Srpkinja...Nisam imala nameru nikoga da provociram svojom temom,ali forumi i sluze za razmenu informacija...
 
Uostalom vise nije ni bitno-ovde su svi nervozni i svi su u stanju pripravnosti za napad...Glupo i naivno je sa moje strane i bilo to sto sam uopste i trazila informacije ovde...
Svim dobronamernim ljudima zahvaljujem na korisnim informacijama i zelim sve dobro!
Pozdrav
 
a.t.w.a.:
Pa ti to kao da necu da se vratim(nisi uracunao troskove povratka iz Pristine )...:-) Salim se ,naravno...Ali ja sam se informisala na autobuskoj stanici da ima direktna linija iz Beograda za Pristinu ...Interesuje me kakva je procedura na ulazu u pokrajinu-koje na strani Kosova na granici-KPS ili KFOR ili ko?
ako dodjes preko mitrovice, policija-carina niti ulazi u autobus, a preko pristine moras imati vazecu LK. one cene sam davao za povratne karte, znaci nisam hteo da te "zadrzim" inace ista je cena povratne karte BG-KM-BG =20 e. ili BG-PR-BG =20 e. toliko... ako budes dosla osecaj se ko u svojoj kuci tj. zemlji...hahahahha sada se ja salim
 
Vintage:

Hoce li neko od Albanaca da mi objasni jednu nelogicnost.
Albanci sa Kosova hoce da se odcepe od Srbije, a ovlaze se kad im neko iz Srbije dodje u posetu. A sa druge strane kao papagaji ponavljaju kako su za multieticno Kosovo a ponasaju se onako kako se ponasaju prema Kosovskim Srbima.
Pre dvadesetak godina se obavezno busile gume autima registracije iz centralne Srbije, a danas se puca iskljucivo na auta Srba sa Kosova.
Jeftino, zar ne....
 
sumpor:
Hoce li neko od Albanaca da mi objasni jednu nelogicnost.
Albanci sa Kosova hoce da se odcepe od Srbije, a ovlaze se kad im neko iz Srbije dodje u posetu. A sa druge strane kao papagaji ponavljaju kako su za multieticno Kosovo a ponasaju se onako kako se ponasaju prema Kosovskim Srbima.
Pre dvadesetak godina se obavezno busile gume autima registracije iz centralne Srbije, a danas se puca iskljucivo na auta Srba sa Kosova.
Jeftino, zar ne....

otprilike... dodje ti gost u kucu, i ti znas da ce ostati par dana, 4-5 maksimum, i ti se onda trudis da ga bas lepo ugostis, onako... e ako ti dodje neko, kome je npr. srusena kuca, i znas da nema gde da se vrati, neces se bas poloomiti da mu te dane ucinis prijatnim, a i neznas koliko ce ostati mesec -dva ili... e to je to... ukratko...
 
adem_ks:
otprilike... dodje ti gost u kucu, i ti znas da ce ostati par dana, 4-5 maksimum, i ti se onda trudis da ga bas lepo ugostis, onako... e ako ti dodje neko, kome je npr. srusena kuca, i znas da nema gde da se vrati, neces se bas poloomiti da mu te dane ucinis prijatnim, a i neznas koliko ce ostati mesec -dva ili... e to je to... ukratko...


Sva sreca te nemam ovekve ni u familiji kao sto si ti.Zamisli da mi dodje neki mucenik kojem je kuca srusena i ja ga jos docekam na noz... pa mislim sto je mnogo mnogo je.Sva sreca pa sam u mogucnosti da pomazem, ne daj Boze da mi treba pomoc bilo kakva i naletim na ovakvog kao sto si ti, pa ubila bi se. :roll:

P.S.Ovim postom si samo pokazao svoju licemernu prirodu
 
Lucca:
Sva sreca te nemam ovekve ni u familiji kao sto si ti.Zamisli da mi dodje neki mucenik kojem je kuca srusena i ja ga jos docekam na noz... pa mislim sto je mnogo mnogo je.Sva sreca pa sam u mogucnosti da pomazem, ne daj Boze da mi treba pomoc bilo kakva i naletim na ovakvog kao sto si ti, pa ubila bi se. :roll:

P.S.Ovim postom si samo pokazao svoju licemernu prirodu

ti si mlada, to je prvo, pa em zensko, po meni malo brzopleto u donosenju zakljucka, ali... ja sam rekao da ces drugacije [lepse, pazljivije itd.] docekati nekog gosta koji ce ostati par dana a drugacije onoga za koga neznas kada ce otici. to ti je mlada damo realnost zivota. znaci nisam rekao da ga neces docekatiali... znas onu "svakog gosta tri dana.." a ako si bas tako dobre prirode i duse [sto je za pohvalu] ja cujem da je srbija puna izbeglica sa kosova, bosne itd. pa izvoli, primi neku porodicu i pokazi se na delu. i javi mi se posle. bice mi veoma drago ako nisi promenila misljenje o "gostima"
ps. nadam se da si bolje shvatila moju "prirodu" sada
 
adem_ks:
ti si mlada, to je prvo, pa em zensko, po meni malo brzopleto u donosenju zakljucka, ali... ja sam rekao da ces drugacije [lepse, pazljivije itd.] docekati nekog gosta koji ce ostati par dana a drugacije onoga za koga neznas kada ce otici. to ti je mlada damo realnost zivota. znaci nisam rekao da ga neces docekatiali... znas onu "svakog gosta tri dana.." a ako si bas tako dobre prirode i duse [sto je za pohvalu] ja cujem da je srbija puna izbeglica sa kosova, bosne itd. pa izvoli, primi neku porodicu i pokazi se na delu. i javi mi se posle. bice mi veoma drago ako nisi promenila misljenje o "gostima"
ps. nadam se da si bolje shvatila moju "prirodu" sada

kako god da kazes, ali tvoje uporedjivanje stvari i situacije u odnosu na desavanja van kuce i gostiju u kuci, cak ni hpoteticki ne ide.Gost prestajke da bude svako posle treceg dana.Kada bi mi se neko uselio u kucu ne bi ga tretirala kao gosta, nego kao ukucanina, sto znaci nesluzim nikoga nego neko se sam sluzi i to je to.Ima dosta izbeglica po Srbiji nazalost, ljudi su glavom bez obzira morali da pobegnu od maltretiranja, sigurno nisu pobegli zbog masnih kolaca.A ti se zapitaj kakvi ste vi to ljudi i kako se pnasate kada ljudi beze iz svojih kuca, sa svojih ognjista koja su ih vekovima grejala. To je pitanje za vas i vasu savest ( ako je imate).
P.S. Mora da primetim da mi je ovaj stil pisanja poznat.
 
CHIME:
Ne,ja nisam pogresio,napisao sam "to se islo preko else" necu sigurno reci to se islo preko elsa,a to sto ti ne znas pravopis,to je vec druga stvar.
Ako cemo po pravopisu trebao si reci preko organizacije ELSA.Da se organizacija zvala ELSE genitiv jednine opet bi glasio else (na srpskom) i opet bi se moglo reci "to se islo preko else"...
Ja nikada pre nisam cula za ovu organizaciju i pogresno sam zakljucila da je ELSE(pomislila sam da je engleska rec u pitanju) ,a ne ELSA ...Dakle,nesporazum...
Da sam imala nameru nekoga da zezam sigurno bih nasla originalniji,kreativniji i ,na kraju krajeva, duhovitiji nacin od postavljanja obicnog ,prakticnog pitanja i sigurno bih to radila na nekom drugom mestu ,a ne ovde...Naprotiv ja se ovde nimalo ne zabavljam i ne nalazim nista smesno u onome sto sam napisala ni ja ,ni bilo ko drugi ovde!
Zahvaljujem se jos jednom onima koji su mi dali informacije
 
Vintage:

E ovo je pun pogodak!Hvala ti puno,poslala sam im mail, ako uopste postoji i dalje ova inicijativa...:-)Jos jednom hvala ti najlepse
 

Back
Top