phpbb2 problem

peleplay

Aktivan član
Poruka
1.323
Da li mi neko moze pomoci. Imam sledeci problem.

Instalirao sam phpbb2 verziju .22 inajnoviji srpski prevod (latinicni). Sve je ok i super radi dok u prozor za unos novog teksta ne unesem neku rec pisanu cirilicom i pritisnem dugme za pregled poruke. Onda se sav tekst pretvori u stilu #436n;#356n; itd... Encoding je win-1250. Pretpsotavljam da je resenje u encodingu (trebalo bi win-1251) ali sam sve pokusao i ne ide...prosto ne mogu da naucim softver kako da razlikuje cirilicu od latinice, odnosno kad da upotrebljava koji encoding. Da li imate neke ideje?

p.s. primetio sam da se isto desava i na drugim sajtovima sto znaci da je do encoding-a (ili nesavrsenosti phpbb-a)...
 
Nece pomoci zato sto su svi upisi u bazi vec snimljeni kao win-1250 tako da je sad kasno... pokusacu da eksperimentisem sa bazom ali dosad nisam imao prijatnih iskustava sa utf-8... Inace, problem nije kad se cita ili upisuje tekst u bazu vec samo pri pregledu/editovanju poruka, tako da imam osecaj da php tu nesto muti...
 
Iymenio sam na utf-8 i tacno se desilo ono sto sam i mislio. Moraću da izmenim postojeće postove sa našim slovima kako bi bila zapisana utf encodingom u bazu. Malo više posla za mene ali problem je rešena. Thnx. Bez razloga sam izbegavao utf-8 ;) :D
 
u pitanju je 350i nesto clanaka i nazivi foruma + imena nekih korisnika koji koriste nasa slova... hvala u svakom slucaju, ovo je bila i moja ideja koju sam planirao da iskoristim kao poslednju rezervu.. pozz
 
Obzirom da je broj relativno mali, ne bi trebalo dugo da traje te korisnici to konvertovanje vervatno i neće primetiti. Važno je samo da znaš gde sve to treba da se uradi. Ostalo će da odradi program.
 
Tesko da ce program to da uradi :) Moram rucno da izmenim svaki post gde su koriscena nasa slova :) u tome i jeste fora sto sam pokusavao da nadjem neku automatizaciju, ali je nazalost nema, mora se runo :) thnx anyway
 
jesi li mislio da uradim softver da zameni svaki string npr "#434m;" sa "Č" ili moram nekom drugom metodom...? do sada nisam imao ovih problema pa ne znam kako da postupim. Jel imaš neki predlog?
 
pokusacu da nadjem utility, ali koliko sam dosad video - ne postoji. moracu ja da ga uradim. Jedino sto je problem jeste sto u bazi uopste nisu zapisana slova u onom obliku u kom sam pretpostavljao da ce biti... hvala ti u svakom slucaju i mi puno pomogao :)
 
Ako imaš problem da utvrdiš kako je koje slovo zapisano u bazi, unesi jedun poruku u kojoj ćeš imati sva ćirilična slova. Na osnovu toga možeš bez problema da napraviš konverzionu tabelu koja je suština pomenutog programa. Nema na čemu.
 
Hvala. Vec sam nasao nesto i smislio sta da uradim. Exportovacu tabele sa postovima i karaktere č i ć koji su problematični spasiti kako treba. Importovacu postove ponovo i namestiti utf-8 i sve bi trebalo da bude ok. Obican tekst editor sa encoding supportom ce biti dovoljan (replace all) u pitanju su znakovi é,æ ;) Pozz
 

Back
Top