Kasalj kod beba i primena Spalmotila!

sanika

Obećava
Poruka
69
Moja beba koja ima cetiri meseca je bolesna jer ima virusnu infekciju i kaslje mnogo.Dr.je poslusala i kaze da na desnoj strani cuje nesto ublazeno,nije strasno ali kaze bolje da uzme spalmotil i to 1ml.na 12 sata. Citam da se lek ne primenjuje kod dece mladje od 2 godine a ona joj to dala. Koliko je ona u pravu ,da li lek moze stetno da utice na moju bebu i da li moze nastupiti gisenje jer je i to pominjala i sta u toj situaciji?Beba zaista kaslje uzasno i vidim da ima sljama koga ne moze da izbaci. Da li kasalj moze da utice na stetnost pluca? Unapred hvala!
 
marina.c:
...promeni doktora obavezno...

И мени се чини да би требало да га промениш. Спалмотил се не даје тако малој деци :-( - штетан је за срце у већој количини, поготово капи, иако помаже код плућних инфекција. Дневна доза је, чини ми се, 1мг или мање....
 
Nije bitno u kom obliku je lek, supstanca je ista.
Odrasli koji imaju astmu ga svakodnevno koriste ,pa mogu reci i da preteruju u upotrebi salbutamola.
I deca ga koriste ali mislim da je tvoja beba premala za to. Nazalost niko ti ovde ne moze reci sta da radis jer niko ovde prvo nije pregledao tvoju bebu a drugo niko nije pedijatar.
Ili ponovo stupi u kontakt sa pedijatrom i iznesi joj svoje strahove, sumnje i nedoumice u vezi terapije,imas svo pravo na to i ne treba da se bojis toga ili trazi misljenje drugog pedijatra.
 
Da u pravu si. Ona je nju pregledala i verovatno procenila da je to za nju potrebno. Ona vazi za jednog od boljih pedijatra tako da mislim da nije problem u njoj ali verovatno je mojoj bebi to bilo potrebno.Cujem od drugih majki da su davele spalmotil i njihovim bebama jer je tako pedijatar ocenio. U svakom slucaju hvala na odgovorima. Danas idemo na kontrolu pa cemo videti!!!!
 

Back
Top