da li je ovo moguce?

zeljusa

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
ovako,

planiram da kupim novi komp, posto ne zivim u BG, a planiram da se vratim, odlucio sam da pola komponenata kupim ovdje a pola u BG.
e odlucio sam da kupim HD sata2 nedje od 320GB

ee glavno pitanje, ja bi taj HD sada kupio, i prikopcao na ovaj sada komp, e pitanje:
maticna ploca, cini mi se, ne podrzava sata2, nforce 3 250GB, tako nesto. kupio sam je prije nego sto je izasao sata 2, prije 2-3 mjeseca.
da li bi mi taj HD radio na ovom kompu, kako bih ga morao prikopcat, mozda sata1 ili UDMA?
uopste, kada pise hd sata2, da li se on moze i prikopcat preko UDMA, sata1 i itd?
 
ok...thanks..
jos jedno pitanje,
ja bi ga sada prikopcao, i koristio kao dodatni HD, e,
kad bi kupio novi komp, tj. jos par dodatnih komponenata, on bi mi bio glavni..
ja bi ga ovdje podjelio na particije, i odma bih kopirao muziku i filmove na njega, e sada,
ja licno nebi sklapao komp, odnjeo bih ga u neki centar racunara i platio da mi sklope, e onda se bojim da mi, kada sklope sve, ne izbrisu sve sa HD, jer je moj drug imao takav slican problem, popio virus, a HD je prije toga podijelio na particije.odlucio je da formatira particiju gdje je windows, ee kada je formatirao, restartovao, nije imao izbor gdje da instalira windows, kao na koju particiju, znaci da mu komp prepoznao kao jedan HD, i tako je izgubio sve moguce podatke..toga se i ja bojim, pa ne znam sta da radim...

nadam se da se shvatili sta sam htjeo da kazem :))))))
 
Nisam veoma najbolje shvatio kakve veze ima servis sa virusem na hdd-u tvog prijatelja,ali dobro.Ukoliko neces da ti izbrisu nesto sa hdd-a,reci im,kada im odneses komp,da ti ne diraju podatke i gotov posao.
 
veoma najbolje.....i posle ja ne znam srpski.....pero crni sine.....
No da ne otvaram novu temu imam problem kada na mozili ukucam sajt krstarice pojavi se ` connecton has timed out , www.krstarica.com is taking too long to respond` primoran odem na internet explorer ono isto...sve ostalo radi bez frke samo krsta nece...otkucam na googlu forum krstarice i copy pastiram url i tako dodjem na krstu...jel zna neko u cemu je problem..
ps:izvinjavam se sto kvarim temu....
 
Pa svi mi gresimo,zar ne?A i tom trenutku sam slusao veoma glasnu muziku na slusalice,pa i nisam bas bistro razmisljao.Usput nisam ja ni rekao da ti ne znas srpski ivane.Nego jesi li poslao pm nekom adminu za nick?Kazes da nece ni Explorer da ti otvori krstu,a?Jesi li probao Operu?A i ionako je taj prob samo privremen.
 
zeljusa:
ok...thanks..
jos jedno pitanje,
ja bi ga sada prikopcao, i koristio kao dodatni HD, e,
kad bi kupio novi komp, tj. jos par dodatnih komponenata, on bi mi bio glavni..
ja bi ga ovdje podjelio na particije, i odma bih kopirao muziku i filmove na njega, e sada,
ja licno nebi sklapao komp, odnjeo bih ga u neki centar racunara i platio da mi sklope, e onda se bojim da mi, kada sklope sve, ne izbrisu sve sa HD, jer je moj drug imao takav slican problem, popio virus, a HD je prije toga podijelio na particije.odlucio je da formatira particiju gdje je windows, ee kada je formatirao, restartovao, nije imao izbor gdje da instalira windows, kao na koju particiju, znaci da mu komp prepoznao kao jedan HD, i tako je izgubio sve moguce podatke..toga se i ja bojim, pa ne znam sta da radim...

nadam se da se shvatili sta sam htjeo da kazem :))))))
NA tom novom od 320GB napravi particije kakve hoces(dok je nov)+ jednu prvu za buduci windows(reda 5-10GB ako ces bez programa). Kasnije kad napravis nov komp instaliras Windows na postojecu prvu particiju(obavezno je napravi aktivnom, to je ona od 5-10GB).Nadam se da si shvatio.

IvaMe91- GDE JE "N"???
 
Kad kupis nov hdd, prikacis ga u komp i upalis isti.On ga registruje kao uredjaj u BIOSu.Onda sa nekim programom(mozes i u DOSu sa fdisk) kreces da pravis particije 1,2,3 ili vise -nebitno.Prvu particiju( mozda moze i neka druga, nisam probao ) podesis da bude aktivna, iliti "set as activ", sto znacu da pri bootovanju sa nje krece dizanje OS. U slucaju da nije aktivna BIOS ce preskociti taj HDD i preci na sledeci boot device, drugi HDD, cd, floppy....

Preporucujem Partition Magic 7 ili 8, najnoviji ima podrsku za velike diskove sto tebi treba jer je 320GB.
 
JonyQuest:
Podaci se kod mene drze na Verbatim diskovima sa zastitom (18din po disku ali cuva moje zivce i produzava zivot) i tamo su sigurni od virusa, brisanja i slicnih nezgoda,...
Najverovatnije mislis na CD(zbog18din), a sa kakvom zastitom, mislis na one AZO CRYSTAL i sl.?
Samo da znas CD\DVD ima neki rok posle koga postanu necitljivi(cd moze duze da izgura), meni se pojavljuje da neki iz 98e polako pocinju da baguju.Toliko o predvidjenom roku od 100godina:evil: . A s`obzirom na mlad vek DVDa jos nema nekih relevantnih podataka, ali desava se da posle par meseci puknu, ja mislim da se radi o losim/divca diskovima, ali eto da se zna, rezanje omiljenih fotki na DVD ne resava sve probleme.
 
Bas te Azo,..
Da vidimo ovako, od '98 do '07 ima (radi kalkulator) skoro 9god, znaci programi od pre toliko vremena i nisu neki high end tako da za moje potrebe taj rok je ok. Pretpostavimo jos i da se sad prave kvalitetniji diskovi nego pre par godina (u sta sumnjam) i da imam mogucnost posle par godina da prerezem ono sto mi treba, za mene skroz ok. Do tada bi u svakom slucaju svi podaci bili vec odavno pokojni na bilo kom HD-u. Ovo je samo moje razmisljanje na glas,...
 

Back
Top