Zoran Djindjic o Kosovu

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
"Pitanje statusa Kosova, kao i specijalnih veza sa RS, postavio sam ne kao pitanje emocija, prava, mitova, proslosti, vec drzavnog statusa i medjunarodnih ugovora. Meni je jako zao sto su kod nekih ljudi u Evropi i svetu dobri Srbi i demokrate samo oni Srbi koji se odricu nacionalnog interesa svoje zemlje, sto neki misle da rat u Iraku treba da bude nas nacionalni interes, a ne resavanje pitanja Kosova.


FRANKFURT, 27. februara 2003. (Beta



Predsednik Vlade Srbije Zoran Djindjic uputio pismo o situaciji na Kosovu clanovima Saveta bezbednosti
KOSOVO PRETI DA DESTABILIZUJE BALKAN
Premijer Zoran Djindjic uputio je juce clanovima Saveta bezbednosti pismo kojim izrazava zabrinutost povodom dogadjaja na Kosovu i Metohiji, koji bi mogli da destabilizuju i Srbiju i Balkan. Clanove saveta bezbednosti upozorava da je poslednji trenutak da se zaustavi zaokruzivanje nezavisnog Kosova. Pismo u celini prenosimo: clanovima Saveta Bezbednosti

http://www.glaskim.co.yu/glasnik/brojevi/broj148.htm
 
Лаци,добар ти је додатак аватару!:D То је последња Ђикијева изјава које се његови ''верни'' следбеници одричу.Заборавили су је намерно и доследно је игноришу пошто ремети ''принципе'' њиховог схватања демократије.Иначе,неко ко изјављује нешто овако бива проглашен националистим!Да ли је Ђинђић био националиста?!:D
 
misoni:
Лаци,добар ти је додатак аватару!:D
Добар је, и ја се слажем. :)

То је последња Ђикијева изјава које се његови ''верни'' следбеници одричу.Заборавили су је намерно и доследно је игноришу пошто ремети ''принципе'' њиховог схватања демократије.
Тачно.

Иначе,неко ко изјављује нешто овако бива проглашен националистим!Да ли је Ђинђић био националиста?!:D
После оваквих изјава, то јест те промене његове у политици, доиста су и почели да га проглашавају, и националистом, али заправо и да га називају оним тежим изразима, баш ти, из тзв. "МЗ".
 
kyoatia:
OMG još jedna tema o Kosovu :roll: kako Iron jednu zaključa dve nove se odmah pojave :lol:
Јбт, шта тебе више заболе она ствар ... Стварно иритираш. Да ли те неко бије по ушима да будеш овде ? Имамо модераторе, који си ти мој ...?? :shock:
 
I ja se toga secam...dan dva pre atentata jedna od poslednjih zvanichnih izjava ako ne i poslednja koju je dao ticala se Kosova.Bilo mi je chudno otkud mu to palo na pamet jer tada o Kosovu niko nije govorio,nije bilo na dnevnom redu.Kolko sam ja shvatio,on je josh 2003.zeleo da intenzivira reshavanje problema,u kom pravcu,shta i kako,mozemo samo da nagadjamo.Ne verujem da su ga ubili zbog toga ali da je chudno jeste....
 
misoni:
Лаци,добар ти је додатак аватару!:D То је последња Ђикијева изјава које се његови ''верни'' следбеници одричу.Заборавили су је намерно и доследно је игноришу пошто ремети ''принципе'' њиховог схватања демократије.Иначе,неко ко изјављује нешто овако бива проглашен националистим!Да ли је Ђинђић био националиста?!:D
Хвала, ово ја да "привучем" Алергичну ... :lol: BTW, и ти си се поновио - Blacky je faca !
To nekako na kontrast - Alba (Greaca) i Nera (faca). :wink: Симболика.

"Принципијелисти" ДС-а би се одрекли и маме и тате за ...ај баш да не вређам.
Можда би и прерастао у солидног националисту, да је имао времена. Ко зна ?
 
~Petar~:
mali ban za vredjanje, dok ga ne prodje komunisticka nervoza?

inace, lupio si ovo za makijavelija, princip i materijalno... onako zestoko
Pa vi simpatizeri kapitalizma bili bi najsrtecniji da se ja nikada vise ne pojavim na forumu...ALI STITE ME KINEZI(TRIJADE)-da li mi zadatak da sirim komunizam... :-D
A sto se tice Makijavelija,nisam nista lupio...ja znam sve o njemu.Kada bi ga ovde citirao svi bi se krstili kakva je to budala bio taj Makijaveli...(a sta reci za Djindjica koji je sledio njegove ideje :confused: )
 

Back
Top