Jedno prosto pitanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Svako ko je u rukama imao nekoliko Statuta (različitih) političkih stranaka utvrdiće da se isti ne razlikuju mnogo.
Prema slovu zakona ove zemlje (valjda je tako i u drugim) niko ne može da osnuje političku stranku koja će se otvoreno zalagati za secesionizam.

Pa me zanima kako se tretira stav LDP-a da se Kosovo preda jer je po njima izgubljeno tj oni koji žive na njemu ne žele da priznaju Srbiju (niti su je priznavali) kao svoju zemlju?

Da li je to otvoreno odobravanje secesionizma ili postoji neki izgovor?
 
Iron Lord:
Svako ko je u rukama imao nekoliko Statuta (različitih) političkih stranaka utvrdiće da se isti ne razlikuju mnogo.
Prema slovu zakona ove zemlje (valjda je tako i u drugim) niko ne može da osnuje političku stranku koja će se otvoreno zalagati za secesionizam.

Pa me zanima kako se tretira stav LDP-a da se Kosovo preda jer je po njima izgubljeno tj oni koji žive na njemu ne žele da priznaju Srbiju (niti su je priznavali) kao svoju zemlju?

Da li je to otvoreno odobravanje secesionizma ili postoji neki izgovor?

r e a l i t e t ???
 
adem_ks:
r e a l i t e t ???

Pre će biti da je r a r i t e t.
Kod mnogih država postoje "oblasti" koje bi po nekoj logici stvari trebalo da budu otcepljene ali one to ne dozvoljavaju.
Recimo, bilo 70-ih ono u Texas-u u Americi.
Pročulo se da idu nazad za Mehiko pa reagovali Ameri momentalno...
Nikome sledećih 30 godina nije padalo na pamet da organizuje Back to Mehico
 
Iron Lord:
Pre će biti da je r a r i t e t.
Kod mnogih država postoje "oblasti" koje bi po nekoj logici stvari trebalo da budu otcepljene ali one to ne dozvoljavaju.
Recimo, bilo 70-ih ono u Texas-u u Americi.
Pročulo se da idu nazad za Mehiko pa reagovali Ameri momentalno...
Nikome sledećih 30 godina nije padalo na pamet da organizuje Back to Mehico

ceda ne prica o drugim drzavama. on govori o kosovu, ja takodje. ako hocemo o drugim oblastima, onda je to nesto drugo. ako smo svi mi jedinstveni a ima nas nekoliko milijardi, zasto i kosovo ne bi bio jedinstven slucaj. ne komentarisem kakvo ce resenje biti doneto povodom kosova, jedino naglasavam da smo [ a i svi ostali u svetu] jedinstven slucaj.
 
Iron Lord:
Pre će biti da je r a r i t e t.
Kod mnogih država postoje "oblasti" koje bi po nekoj logici stvari trebalo da budu otcepljene ali one to ne dozvoljavaju.
Recimo, bilo 70-ih ono u Texas-u u Americi.
Pročulo se da idu nazad za Mehiko pa reagovali Ameri momentalno...
Nikome sledećih 30 godina nije padalo na pamet da organizuje Back to Mehico
U texasu ne zive 95 posto Mexicanci.....Vec sam u nekoj temi pominjao De Gola i Alzir.........
treba biti ispred svog vremena ponekad.......I ja se slazem sa Ademom da ce pre biti realitet, koji ce posle saopstavnja konacnog dokumenta biti nadugacko i nasiroko opravdavan srpskim glasaima i nikako nece biti ''raritet'' 8-)
 
Iron Lord:
Svako ko je u rukama imao nekoliko Statuta (različitih) političkih stranaka utvrdiće da se isti ne razlikuju mnogo.
Prema slovu zakona ove zemlje (valjda je tako i u drugim) niko ne može da osnuje političku stranku koja će se otvoreno zalagati za secesionizam.

Pa me zanima kako se tretira stav LDP-a da se Kosovo preda jer je po njima izgubljeno tj oni koji žive na njemu ne žele da priznaju Srbiju (niti su je priznavali) kao svoju zemlju?

Da li je to otvoreno odobravanje secesionizma ili postoji neki izgovor?
Oni jednostavno imaju svoje vidjenje toga, mozda su to ljudi kojima istorija, tradicija, i svetinje nista ne znace, koji Kosovo vide samo kao kocnicu napretka Srbije, mozda je to po njima resenje da Srbija izadje iz ovog stanja, mozda misle da Kosovo nije vredno da se Srbija ovoliko zrtvuje drzeci se one : dole ionako zive uglavnom siptari, zaboravljajuci pri tom patnje i muka Srba sa kosova i svih onih poginulih vojnika koji su se borili za to Kosovo, pocevs od Lazara pa do danasnjeg dana. Mozda su na platnoj listi stranih tajnih sluzbi i vlada, pa i siptarske emigracije...Sta god od toga bilo, namoralno je.U nekim zemljama takve vesaju bez sudjenja, dok u nekim sa "naprednijom" demokratijom takve pustaju da kenjaju(kao Skotske nacionaliste u Britaniji npr.), znajuci da su sanse da to ostvare - nikakve! S nama se svet uvek igrao, experimentisao, od Balkanskih ratova, preko Prvog svetskog rata pa do NDH i Nazi Nemacke. Imali smo jedan period do 90-te kad nam niko nije smeo nista, svi su suteli podvijenih repova, ali sad, opet, svi kenjaju do maximuma, od unutrasnjih supaka do vanjskih. Buducnost je neizvesna, puno toga zavisi i od opsteg stanja u svetu.
 
Колега, ова поставка ми се чини регуларном, и заиста занимљиво питање.
Ова логика стварно стоји. Само, не знам да ли у неком закону стоји нека клаузула о оснивању странака која експлицитно говори о правима и обавезама странака.
Е сад, правници су зајебана сорта, да ли је исто "залажу" или "предлажу" итд. У сваком случају - нешто "мирише".
 
adem_ks:
ceda ne prica o drugim drzavama. on govori o kosovu, ja takodje. ako hocemo o drugim oblastima, onda je to nesto drugo. ako smo svi mi jedinstveni a ima nas nekoliko milijardi, zasto i kosovo ne bi bio jedinstven slucaj. ne komentarisem kakvo ce resenje biti doneto povodom kosova, jedino naglasavam da smo [ a i svi ostali u svetu] jedinstven slucaj.

E pa potrudicemo se da budemo kao i ostali i da ne budemo jedinstven slucaj.
 
Iron Lord:
Pre će biti da je r a r i t e t.
Kod mnogih država postoje "oblasti" koje bi po nekoj logici stvari trebalo da budu otcepljene ali one to ne dozvoljavaju.
Recimo, bilo 70-ih ono u Texas-u u Americi.
Pročulo se da idu nazad za Mehiko pa reagovali Ameri momentalno...
Nikome sledećih 30 godina nije padalo na pamet da organizuje Back to Mehico
A jel se ti zajebavas kada poredis Kosovo i Teksas i Ameriku i Srbiju ili neka gudrovina od sinoc jos sljaka ?
 
Upotrebiti rec RARITET kad je Ceda Jovanovic u pitanju, mislim da je malo previse, da je cist kompliment za Cedu!
Valjda je to i bila namera?
Nije on nikakav raritet. Nije Ceda ni neponovljiv ni unikatan (sto bi znacilo dragocenost) nego je obican PLACENIK
 
Iron Lord:
Pre će biti da je r a r i t e t.
Kod mnogih država postoje "oblasti" koje bi po nekoj logici stvari trebalo da budu otcepljene ali one to ne dozvoljavaju.
Recimo, bilo 70-ih ono u Texas-u u Americi.
Pročulo se da idu nazad za Mehiko pa reagovali Ameri momentalno...
Nikome sledećih 30 godina nije padalo na pamet da organizuje Back to Mehico

kao shto rekoh
geografiju pishu pobednici 8)

a mi imamo mnooooooooooooooooooggggggooooooooooooo realinih problema
koji onima na vlasti ne padaju na pamet!

ovako
prave se da glume don kihote
umesto da rade neshto smisleno :roll:
 
adem_ks:
ceda ne prica o drugim drzavama. on govori o kosovu, ja takodje. ako hocemo o drugim oblastima, onda je to nesto drugo. ako smo svi mi jedinstveni a ima nas nekoliko milijardi, zasto i kosovo ne bi bio jedinstven slucaj. ne komentarisem kakvo ce resenje biti doneto povodom kosova, jedino naglasavam da smo [ a i svi ostali u svetu] jedinstven slucaj.

ma nije jedinstven sluchaj...
nit slovenci imaju gosposvetsko polje
nit grci bizant
nit rusi kijev...

uvek bilo i bice!

ako krenemo sa teorijama o kolevci
onda ce se dokazivati, putem haplo poshalica naravno... ko su dardanci :roll:
ko da to danas neshto znachi...
 
goxy:
U texasu ne zive 95 posto Mexicanci.....Vec sam u nekoj temi pominjao De Gola i Alzir.........
treba biti ispred svog vremena ponekad.......I ja se slazem sa Ademom da ce pre biti realitet, koji ce posle saopstavnja konacnog dokumenta biti nadugacko i nasiroko opravdavan srpskim glasaima i nikako nece biti ''raritet'' 8-)

i alzir 8)
zaboravio...
 
crow:
kao shto rekoh
geografiju pishu pobednici 8)

a mi imamo mnooooooooooooooooooggggggooooooooooooo realinih problema
koji onima na vlasti ne padaju na pamet!

ovako
prave se da glume don kihote
umesto da rade neshto smisleno :roll:

Hm...ovo je mnogo gadan problem, teško je sad biti pametan.
"Kako god se okreneš, d**e je pozadi"...reče neko...
 
Bi2:
Interesi, i samo interesi. Šta je naš interes ?

kako kome, Bi

ja bi da budem gradjanin evropske gradjanske zemlje u 21 veku

ovi nacionalisti bi da na zidu imaju mapu gde je srbija negde do tokija, pa makar ziveli u bunkeru...

ne postoji "nacionalni interes", to je izmishljotina!

sve zavisi od broja glasova... danas, nazalost, mnogo je vishe onih koji zive u dobu francuske revolucije (ili u prvoj polovini 19 veka, srpski pandan francuskoj revoluciji) nego u 21 veku :(
 
Постоји само једна установа која може да забрани и санкционише деловање ЛДП-а и њеног лидера,а коју су Тадић и Коштуница обезглавили.То је Уставни суд,и да у овој земљи функционише правни систем,ЛДП би била забрањена,а њен лидер тамо где му је место!;) :)
 
*BILJA*:
Upotrebiti rec RARITET kad je Ceda Jovanovic u pitanju, mislim da je malo previse, da je cist kompliment za Cedu!
Valjda je to i bila namera?
Nije on nikakav raritet. Nije Ceda ni neponovljiv ni unikatan (sto bi znacilo dragocenost) nego je obican PLACENIK


Ne, raritet je da to što ima kod nas nema nigde.
 
Lacibg:
Колега, ова поставка ми се чини регуларном, и заиста занимљиво питање.
Ова логика стварно стоји. Само, не знам да ли у неком закону стоји нека клаузула о оснивању странака која експлицитно говори о правима и обавезама странака.
Е сад, правници су зајебана сорта, да ли је исто "залажу" или "предлажу" итд. У сваком случају - нешто "мирише".

Kolega, javni tužilac drema...
Treba ga razbuditi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top