USA school!?

Lucky_Charm

Domaćin
Poruka
3.869
Hello people...
Znam da vec ima nekoliko ovakvih tema, ali eto sta cete, ima jos jedna vise...
Pa prica glasi ovako;
Trenutno sam I razred gimnazije u NS-u. Odavno sam, kao moja sestra, zelela da 4 srednji zavrsim u Americi, a posle i koledz. Nisam bila sigurna da li ce se ta zelja ispuniti, medjutim pre nekoliko dana mi je "neko" rekao da ti ljudi, kod kojih je bila i moja sestra za vreme njenog skolovanja, zele ponovo da prime nekog. Tako da imam obezbedjen smestaj, jer ona je dobra sa njima. I znam, sad mislite: "kad ima sestru u Americi, zasto ne ide kod nje?" i sve to... Pa... Ima razloga, al zaista nisu bitni...
E sad, treba mi neko, ko je otisao tamo i recimo, zavrsio skolovanje, da mi se javi na e-mail pa da mi isprica nesto o tome...
Na vas je red...
pozdrav... i hvala...
 
Cao! Zivela sam u Jugoslaviji. Ovde sam dosla preko agencije, AYUSA. Oni su mi nasli porodicu. Dosla sam ovde sredinom avgusta i ostajem do kraja juna...
 
Pozdrav svima

Imam pitanje za Sh:
Posto si tamo (mislim U SAd),a meni je potreban neko tamo da bih mogla da saznam nesto vise!

Reci mi kako funkcionise sto se studiranja tice!
ja sam ovde sada prva godina elektrotehnickog fakulteta(smer za racunare)i htela bih da nastavim skolovanje u Sad.
Pa ako mozes da mi pomognes da mi kazes sta mi je sve potrebno.P
rvo sto se tice ovde fakulteta da li moram da dam celu godinu ili samo uslov ili nije bitno,zatim sta mi je jos potebno?

Hvala unapred

Jelena
 
Jeki:
Pozdrav svima

Imam pitanje za Sh:
Posto si tamo (mislim U SAd),a meni je potreban neko tamo da bih mogla da saznam nesto vise!

Reci mi kako funkcionise sto se studiranja tice!
ja sam ovde sada prva godina elektrotehnickog fakulteta(smer za racunare)i htela bih da nastavim skolovanje u Sad.
Pa ako mozes da mi pomognes da mi kazes sta mi je sve potrebno.P
rvo sto se tice ovde fakulteta da li moram da dam celu godinu ili samo uslov ili nije bitno,zatim sta mi je jos potebno?

Hvala unapred

Jelena

cao... ja ovde zavrsavam gimn i resila sam da necu studirati, tako da se nisam preterano raspitivala. znam da ce ti sigurno traziti toefl ili neki slican test engleskog. ovde u 11 razredu svi polazu takozvani SAT i na osnovu rezultata istog se upisuju na koledz. ne znam da li postoji mogucnost da polazes SAT tu... mislim da je najbolje da nadjes skollu koja te zanima i da na netu pronadjes njihov mail i da ih sve lepo pitas. ovde su profesori 100% drustveni i stoje na usluzi uvek... takodje, ovde svi vole ako imas neku preporuku, jer nema toliko muvanja kao kod nas pa su i preporuke stvarne. ako imas tu nekog profesora sa kojim si ok, zamoli za preporuku...
u svakom slucaju, u USA je bukvalno sve moguce ako stvarno zelis i ako si spremna da se potrudis... srecno! :D
 

Back
Top