Drugarstvo

Verovatno bih skrenula paznju........na ovaj ili onaj nacin.Znam da je u prijatljstvu najvaznija istina,ali iskreno ja nisam za to da se u takvim extremnim slucajevima(tipa moju najbolju drugaricu prevari muz)istina bas kaze direktno,jer to moze posle biti jako zajebano.Ni u ciji brak ili vezu se ne treba petljati.......mozda bih jednino direktno rekla ako bih 100% posto znala da on nju vara vec dugo,da je mogucnost velika da se zaljubio u tu drugu,i da ce da je ostavi zbog nje.Onda bih rekla,jer bi je mozda moje reci manje bolele nego njegove ili od te ljubavnice........
 
zavisi koju... postoje one kojima bih rekla direktno to sto znam, druge kojima bih to provukla kao mogucnost i trece kojima nikad ne bih rekla ili makar dok same ne saznaju ne bih...
 
Emily_Bg:
Verovatno bih skrenula paznju........na ovaj ili onaj nacin.Znam da je u prijatljstvu najvaznija istina,ali iskreno ja nisam za to da se u takvim extremnim slucajevima(tipa moju najbolju drugaricu prevari muz)istina bas kaze direktno,jer to moze posle biti jako zajebano.Ni u ciji brak ili vezu se ne treba petljati.......mozda bih jednino direktno rekla ako bih 100% posto znala da on nju vara vec dugo,da je mogucnost velika da se zaljubio u tu drugu,i da ce da je ostavi zbog nje.Onda bih rekla,jer bi je mozda moje reci manje bolele nego njegove ili od te ljubavnice........

Da bas si ti ta koja ce rasciscavat njihov odnos. Zbilja nemate kulture ako se petljate u tudji odnos.
Ako neko to sam ne vidi, ili je lud ili ne zeli to videti iz samo njemu poznatih razloga.
 
hm... situacije mislim... nemam toliko drugarica za grupisanje... posebno ne za ovu prvu opciju... koja je jako teska i nezahvalna... desilo mi se jednom, davno... tesko da bih vise tako sta rekla...
 
Pa nekad neke stvari ne zelimo da vidimo.Jednostavno,plasimo se istine pa ztvarmo oci pred njom.I onda dodjemo u situaciju da nam drugi otvore oci........bolje da joj mozda ja kazem,da znam da je pripremim,nego dok svom voljenom muzicu kuva kaficu,u iscekivanju da se vrati kuci sa 'poslovnog puta'dodje joj neka riba i saopsti joj istinu,ili joj poturi neke dokaze.
Kad sam bila na Visoj medicinskoj,imala sam jednu drugaricu koja je sa nekim tipom bila 6 godina.Znaci ono prva ljubav,prvi poljubac,prvi decko.........verili su se.Slucajnost je bila da je moj drug drzao u to vreme teretanu u kojoj sam i ja trenuirala i da je doticni verenik stalno cekao tu nekoga,.......tacnije cekao jednu ribu koja je trenrala isto tu.Znala sam ja za to,jos mnogo nasih drugarica je znalo......vidjalo ga sa tom ribom svuda,itd.......mislili smo prvo avantura.......niko nije hteo da se mesa.Kada je ova saznala(ne znam tacno detalje)ubila se.
Mozda bi bilo bolje da smo joj skrenuli paznju.
 
lara#1:
Ako mi je neko bas prijatelj/ica, rekla bih, kao sto ocekujem da se i meni prenese takva informacija ukoliko se kojim slucajem desi.

Jao da mi se prenese, jao pa kako mene moze neko varati, ***** vas sujetne, i brzo mi se mora dojaviti sta moj dragi radi da pi,ca odmah zna.
E sta ocekivati od kokosi nego da cinkaju.
 
lara#1:
Ako mi je neko bas prijatelj/ica, rekla bih, kao sto ocekujem da se i meni prenese takva informacija ukoliko se kojim slucajem desi.
najgore i jeste kad polazimo od sebe... zaboravljamo pritom da smo svi tako razliciti... kad bi mi neka drugarica tako nesto precutala mislim da bi to bio definitivan kraj naseg prijateljstva... a sa druge strane u stanju sam da tako nesto precutim samo da je ne povredim i uopste napravim problem tako necim... najbolje je ne znati takve stvari...
 
Emily_Bg:
Pa nekad neke stvari ne zelimo da vidimo.Jednostavno,plasimo se istine pa ztvarmo oci pred njom.I onda dodjemo u situaciju da nam drugi otvore oci........bolje da joj mozda ja kazem,da znam da je pripremim,nego dok svom voljenom muzicu kuva kaficu,u iscekivanju da se vrati kuci sa 'poslovnog puta'dodje joj neka riba i saopsti joj istinu,ili joj poturi neke dokaze.
Kad sam bila na Visoj medicinskoj,imala sam jednu drugaricu koja je sa nekim tipom bila 6 godina.Znaci ono prva ljubav,prvi poljubac,prvi decko.........verili su se.Slucajnost je bila da je moj drug drzao u to vreme teretanu u kojoj sam i ja trenuirala i da je doticni verenik stalno cekao tu nekoga,.......tacnije cekao jednu ribu koja je trenrala isto tu.Znala sam ja za to,jos mnogo nasih drugarica je znalo......vidjalo ga sa tom ribom svuda,itd.......mislili smo prvo avantura.......niko nije hteo da se mesa.Kada je ova saznala(ne znam tacno detalje)ubila se.
Mozda bi bilo bolje da smo joj skrenuli paznju.

Nije se ona ubila zbog toga. To je bila samo kap vode na vrelo ulje. Imala je ona jos razloga za to. Ko zna koliko je tezak zivot imala. Ali da ste joj vi rekli onda bi vas grizla savest da niste vi doprineli tome, jer ako kasnije sazna ima vise vremena u tom razmaku da i ona upozna nekog i odyebe ovog.

Nemos pilom ko sikirom, e ova je prava za takve stvari.
 
Emily_Bg:
Pa nekad neke stvari ne zelimo da vidimo.Jednostavno,plasimo se istine pa ztvarmo oci pred njom.I onda dodjemo u situaciju da nam drugi otvore oci........bolje da joj mozda ja kazem,da znam da je pripremim,nego dok svom voljenom muzicu kuva kaficu,u iscekivanju da se vrati kuci sa 'poslovnog puta'dodje joj neka riba i saopsti joj istinu,ili joj poturi neke dokaze.
Kad sam bila na Visoj medicinskoj,imala sam jednu drugaricu koja je sa nekim tipom bila 6 godina.Znaci ono prva ljubav,prvi poljubac,prvi decko.........verili su se.Slucajnost je bila da je moj drug drzao u to vreme teretanu u kojoj sam i ja trenuirala i da je doticni verenik stalno cekao tu nekoga,.......tacnije cekao jednu ribu koja je trenrala isto tu.Znala sam ja za to,jos mnogo nasih drugarica je znalo......vidjalo ga sa tom ribom svuda,itd.......mislili smo prvo avantura.......niko nije hteo da se mesa.Kada je ova saznala(ne znam tacno detalje)ubila se.
Mozda bi bilo bolje da smo joj skrenuli paznju.
ma gde... onda biste je vi nosili na dushi...
 
HELENA33:
najgore i jeste kad polazimo od sebe... zaboravljamo pritom da smo svi tako razliciti... kad bi mi neka drugarica tako nesto precutala mislim da bi to bio definitivan kraj naseg prijateljstva... a sa druge strane u stanju sam da tako nesto precutim samo da je ne povredim i uopste napravim problem tako necim... najbolje je ne znati takve stvari...

Jao jao osetljivost mi je jaca strana. Mislim da vama fali jako bicevanje kitom, onda bi bile pametnije i manje osetljive.
 
sinnke:
Jao jao osetljivost mi je jaca strana. Mislim da vama fali jako bicevanje kitom, onda bi bile pametnije i manje osetljive.
a ko tebe sta pita??? i sta uopste ti radish na temi o drugaricama? zabole me nesto bash koja je tvoja osetljiva strana i da li je uopste imash... i sta ti satro mislish kad nemash cime da mislish... po celom ovom forumu se preseravash sa idiotskim komentarima kita, pi.ca i sad si doshao i ovde da tupish isto... ti ce da mi kazes sta mi fali glupsone... fali tebi kita kojom se razmeces a nemas je debilu...
 
HELENA33:
a ko tebe sta pita??? i sta uopste ti radish na temi o drugaricama? zabole me nesto bash koja je tvoja osetljiva strana i da li je uopste imash... i sta ti satro mislish kad nemash cime da mislish... po celom ovom forumu se preseravash sa idiotskim komentarima kita, pi.ca i sad si doshao i ovde da tupish isto... ti ce da mi kazes sta mi fali glupsone... fali tebi kita kojom se razmeces a nemas je debilu...

E jesi pukla yebo te patak.
 
Prijateljstvo podrazumeva jedan vrlo iskren odnos u mom sistemu. Prijatelji su osobe kojima verujem, kojima dajem da vide i one loshe stvari koje se desavaju. Prijatelji su izmedju ostalog upravo zato tu da ti kazu ono shto loshe shto bolje vide nego ti. Kada ih biramo, vrlo pazljivo to radimo. Znaci oni nisu samo tu da bi nam pricali lepe stvari, vec i one ruzne.

Zato smatram da osoba koja precuti prevaru, kao u datom primeru, nije prijatelj. E sad, barem gledajuci moj zivot, prijatelji koje imam, su drugarice koje znam ceo zivot i kojima bezrezervno verujem.
Smatram da je bolje saznati za prevaru, jer saznanjem takve stvari otvaraju ti se oci, i dajesh sebi shansu da nadjesh nekog ko vredi. Ako znash neshto shto bi tvojoj prijateljici otvorilo ochi...i verovatno dalo shansu da nadje nekoga novog ko je zaista vredan nje...mislim da bi trebalo to da uradish...Barem ja bih...Bez razmishljanja...
 
Ja uopste to ne bih volela da znam, ja bih to istog trenutka zaboravila, i sigurno joj ne bih rekla, osim ako bi me zbog neke rasprave jedno od njih dvoje, ona ili njen muz, pitali direktno o tome, ne bih im slagala ako bi me pitali, ali sama se ne bih mesala.Mozda ako se setim, i ako bi mi to bilo u nekom trenutku u nekom smislu zabavno da ispricam ja bih to ispricala, to nije nikad iskljuceno da ja na taj nacin odam tajnu, osim ako je ta tajna moja.
 
u zavisnosti sta drugarica/drug podrazumevaju prevarom,koliko im je to bino,i naravno ako su mi bas bliski onda bih odlucila da im kazem/ne kazem.jer znam da bi nekima to znacilo i da bi htele da znaju a druge opet ne...
 
može da bude zaebato mešanje u tuđe....
...zavisi da li je osoba spremna to da čuje i da li ti veruje...
...šta ako je sklona manipulaciji partnera, pa je ovaj ubedi da drugarica laže i time dovede u pitanje prijateljstvo...obe strane mogu dosta da izgube...ne znam da li bih bila spremna da se mešam...možda ako bih saznala da mi sestru neko povređuje!

...a i da li sam ja merodavna da procenjujem šta koga povređuje...možda to obe strane rade prećutno...možda su obe strane spremne da pređu preko toga...možda....previše je možda...
 
odnosi u vezi su vrlo kompleksni..

njih izgradjuju DVE osobe koje tu vezu grade..

ne postoji najbolja prijateljica, ni mama, ni sestra.. koja je u odnose te dve osobe upucena do detalja..

sta je razlog kad neko u vezi vara?

privlacnost trece osobe? nece biti..

u toj vezi nesto ne valja..a sta - to znaju samo njih dvoje..
nikad se ne treba mesati u odnose dve osobe, koliko god da su nam drage.

ako smo im dobri prijatelji - tu smo da ih saslusamo..

NIKAD ne treba davati savete.
NIKAD ne treba izigravati glasnika.
 

Back
Top