Problem u komunikaciji

da...loshe faze...ili ono savrsheno poklapanje zvezdanih aspekata jednom u 700 godina kad se "open sezame" desi skoro samo od sebe, al naravno iskljuchivo u obliku monologa, gde apsolutno ne postoji ni najmanja potreba da se sagovornik na bilo koji nachin ukljuchi u razgovor i onda se po zavrshetku tog monologa ti zapitash shta ta osoba uopshte trazhi sa tobom , ako nema ni najmanju zhelju da sazna shta je to shto ti zhelish da podelish s njim na tu ili slichnu temu

ili sedish s nekim i skontash da ukoliko ti nisi inicijator bilo chega (u ovom sluchaju bilo kakve priche) iste i nema, onda pomislish ma ne, chini mi se samo, i kao da bi sebi dokazao da greshish , jednostavno se suzdrzhish od priche , skontash da si bio u pravu poshto tishina postaje sve besmislenija...i onako skoro potpuno jadan u sopstvenim ochima kazhesh u sebi "ajd me keve ti, pitaj bilo shta"...zhasu :?
 
Imala sam jednu drugaricu koja je gledala kroz mene kad bih ja nesto pricala, filozofirala. To sam uvek mogla da provalim posto je jako dobro znam. Tek bih se malo iznervirala, jer sam znala da teme koje ukljucuju malo vise filozofiranja, kada stav dolazi do izrazaja i kada bi se cak i najvise volela posvadjati s nekim, ona jednostavno kulira, jer je to ne zanima. To je jedan od razloga sto se vise ne druzimo...
 
lara#1:
Imala sam jednu drugaricu koja je gledala kroz mene kad bih ja nesto pricala, filozofirala. To sam uvek mogla da provalim posto je jako dobro znam. Tek bih se malo iznervirala, jer sam znala da teme koje ukljucuju malo vise filozofiranja, kada stav dolazi do izrazaja i kada bi se cak i najvise volela posvadjati s nekim, ona jednostavno kulira, jer je to ne zanima. To je jedan od razloga sto se vise ne druzimo...
Hahahah....sad sam se setila...ista pricha...sedimo i ja pricham,ona cuti..i cuti..i ja provalim da me ne slusha i istim tonom nastavim da pricham "...i tako ti se ustvari prave kolachi sa makom..." shto uopshte nema veze sa temom..i ucutim. Onaa me pogleda a ja pitam "Shta sam poslednje rekla?" ... od tada,svaki put kad me neko ne slusha,pomenem kolache sa makom. :lol: Da nije smeshno,bilo bi zhalosno.... ali zaista postoje takvi ljudi,koji se iskljuche kao na dugme. Bolje da mi kazhe "Ne interesuje me to,ne prichaj mi." nego da se pravi da slusha. Ja se iskljuchujem samo kad me matorci gnjave...ali chak i tad se trudim da chujem na jedno uvo,za svaki sluchaj. :lol:
 
A ja bih rekla "Alo! Pa ti me uopste ne slusas!" i pocele bi obe da se smejemo. Nije to meni bog zna kako smetalo, ali nekad je stvarno potrebno da pricas s nekim o ozbiljnijim temama, a da se taj neko pri tom ne dosadjuje :\ Ipak je za druzenje potrebna i neka doza kompatibilnosti.
 
DjuraMornar:
Da ,Ranka...mene to jako nervira.
...do ludila me dovodi...i imam isti problem... problem komunikacije...normalne , zdrave komunikacije...
Malena Ranka odlazi u školu radi namicanja znanja, njegovog sticanja, raširivanja, združivanja, shvatanja i napokon primenjivanja u vlastitom životu. Tamo, pravdoljubiva ali pomalo kratkovida namicateljica znanja, Djornar, boravi i obitava slušajući decu, a sve o životinji koja se kod mnogih zadržava u sobi, malenom stvoru sasvim po obliku suprotnom slonu, odnosno mišu. Učiteljica Djornar pita, gde još živi ovaj mali štetočina, premda mnoge pesmice govore o istom, u prilog njegove ljupkosti, plašljivosti i povremene mudrosti, a pametna Ranka uljudno odgovara da ovaj mali stvor živi i u ambaru, u podrumu sa sirom, u plevnji u kojoj se neobazrivo sklanja žito u vreme (onakvih, ovakvih i njima sl.) veelikih postova. Učiteljica Djornar kaže, odnosno veli:

- Za idući čas, svako od vas ima mi izmodelovati MIŠA, iz drveta, testa, blata ili kojeg god vam volja građevinskog materijalčića, samo da bude ONAJ pravi i da nikom ne stvara neprilike!



U sobi, na stolu... miš grize, trči i drhti, dok mačka vreba, skače, ždere ga, a nakon toga prede kao da nije bilo ništa.
 
jao hvala vam hvala
ja dolazim upravo zato na forum,jer imam tih 12000 reci koje moram da kazem u toku dana,a posto zivim sa zivom mumijom monolozi su mi dosadili
ja tako pricam pricam i on cuti,ma pitam ga nesto ali on smatra da je pitanje glupo i ladno cuti!kad mu kazem "pa odgovori" on kaze "pa sta da ti odgovorim?"
za njega su sve teme odavno ispricane za ovih 7 god,i za sledecih 56 ima da se cuti i gleda tv :evil:
 
uhhh, hani, moj je apsolutno isti...obozavam ga, to se ne moze osporiti, ali brate da je tuta muta- tuta muta je!
na moje "pa odgovori!" on kaze "ne znam sta da ti kazem"
onda se ja cesto zapitam da li sam ja dovoljno inspirativna jer on u drustvu blista ...
 
ako sam sa nekim bliska, za mene je najnormalnije da vodimo racuna o nacinu na koji izrazavamo ono sto mislimo i o momentu razgovora uz maksimum postovanja na svakom nivou pa i na nivou jezika. pustanje sebi na volju u stilu: ma tresnucu ti sve na sto, pa ti kako hoces je pogresan nacin komunikacije sa ljudima kao sto sam ja. mnogo zavisi od kruga u kojem se krecemo: u okruzenju koje privileguje odmeren nacin komunikacije necete izigravati repera iz predgradja. svima nama je tesko da komuniciramo sa "onima drugima" - meni je jako tesko da komuniciram sa nekim za koga znam da ne ume da se kontrolise nego ti sve saspe u lice kada to njemu odgovara sto ne znaci da cu ja ignorisati tu osobu, jer ona ima druge kvalitete. zdrava komunikacija valjda uzima u obzir razlicitost temperamenta sagovornika pa se forma prilagodjava situaciji a ne nasem modelu kao jedinom mogucem. na kraju ne vidim interes komunikacije samo sa ljudima koji su mi slicni - napor se isplati a ljudi su mnogo vise od onoga sto mi vidimo (teorija ledenog brega)
 
Hellen:
Неко драг примети да сам нерасположена и бесна због нечега. Пита ме, пун саосећања, шта ми је и зашто сам љута. Ја онда укратко изложим проблем који ме мучи (а који није ни у каквој вези са том особом, значи нешто сасвим треће), а онда та особа каже ниподаштавајуће:''Ма, то није ништа, какве ја тек проблеме имам па се не жалим!'
Ја ту онда попиздим, шта ме који ђаво и пита да причам шта ми је ако сматра да су моји проблеми безначајни и ако их користи само као шлагворт да велича своје проблеме....
а пружиш емпатију...
A možda počne svoju priču iz drugog razloga... Ya tako nekad ljudima, pošto mi se ižale, ispričam svoju priču (ponekad i izmislim ponešto :shock: ) kako bi osetili da njihova situacija nije toliko teška i kako bi se utešili. Ali ne pali to kod svih, uglavnom ili kod onih što malo manje razmišljaju :mrgreen: ili kod onih koji su stvarno u problemu pa ne vide ništa drugo.....

A što se teme tiče, da, baš to nervira... Samo, svima, ali bez izuzetka, se dešava da im misli, tako, odlutaju. Pa i nama samima, mislim, evo ja prva prizjanem.
Nekad se naljutim na to (ako pričam nešto baš ozbiljno), nekad se nasmejem, nekad podyebavam :)

Ono što nervira uvek i potpuno, to su ljudi koji su, jednostavno, takvi. Recimo i moj ćale ne sluša, pita nešto, ja mu kažem, sutra pita isto to, i prekosutra i nakosutra... Ako, ne daj Bože, sama počnem nešto da pričam, znam gde će moje reči da odu, pa sam vremenom promenila taktiku i zaista mu slabo šta pričam, bar ozbiljno... :? Tako da mi to i ne smeta, nekako sam navikla više...
Ipak, kada imate takvu osobu za drugaricu, to ume baš da bude iritirajuće. Ona je bila toliko okupirana svojim problemima i pričama da sam mogla opušteno da joj ispsujem celu familiju, dok ona blene u neku tačku u daljini, i da se ona, momenat pošto prestane zvuk mog mrmljanja :) okrene prema meni i nastavi svoju priču...
Tako je školski psiholog jednom provalila i pitala - a šta ti znaš o ovoj tvojoj drugarici?
Kaže ona - kako šta? Pa znam broj telefona, da živi tu i tu, ima brata, roditelje, blabla :lol:

I tako vas, vremenom, udave takvi ljudi, i vi shvatite da je druženje sa njima možda korisno - njima, ali za vas je gubljenje dragocenog vremena...
 
možda počne svoju priču iz drugog razloga... Ya tako nekad ljudima, pošto mi se ižale, ispričam svoju priču (ponekad i izmislim ponešto ) kako bi osetili da njihova situacija nije toliko teška i kako bi se utešili. Ali ne pali to kod svih, uglavnom ili kod onih što malo manje razmišljaju ili kod onih koji su stvarno u problemu pa ne vide ništa drugo.....

Пази, једно је кад испричаш своју причу да би показао како је и другима тешко, како и други имају сличне проблеме, а друго је негирати и ниподаштавати туђа осећања у вези са неким проблемом, који је тој особи очито велики проблем, како год се нама чинио безначајан.
Неко те прво забринуто пита шта ти је, и онда када помислиш да му је стварно стало да разуме и саслуша, онда ти ували причу о себи не обазирући се на тебе, и тиме ти показује да му у ствари није стало ни до тебе, ни до тога да те саслуша ни да ти помогне, него само глуми емпатију да би другоме увалио свој проблем.
 
mojra:
ako sam sa nekim bliska, za mene je najnormalnije da vodimo racuna o nacinu na koji izrazavamo ono sto mislimo i o momentu razgovora uz maksimum postovanja na svakom nivou pa i na nivou jezika. pustanje sebi na volju u stilu: ma tresnucu ti sve na sto, pa ti kako hoces je pogresan nacin komunikacije sa ljudima kao sto sam ja. mnogo zavisi od kruga u kojem se krecemo: u okruzenju koje privileguje odmeren nacin komunikacije necete izigravati repera iz predgradja. svima nama je tesko da komuniciramo sa "onima drugima" - meni je jako tesko da komuniciram sa nekim za koga znam da ne ume da se kontrolise nego ti sve saspe u lice kada to njemu odgovara sto ne znaci da cu ja ignorisati tu osobu, jer ona ima druge kvalitete. zdrava komunikacija valjda uzima u obzir razlicitost temperamenta sagovornika pa se forma prilagodjava situaciji a ne nasem modelu kao jedinom mogucem. na kraju ne vidim interes komunikacije samo sa ljudima koji su mi slicni - napor se isplati a ljudi su mnogo vise od onoga sto mi vidimo (teorija ledenog brega)

Исто!!!
Управо хтедох исто то да напишем!
Никада не ''треснем'' све на сто, увек водим рачуна како саопштавам оно што имам, и исто тако не волим када неко са мном има приступ ''што на уму - то на друму''.
 
Xmm... ja sam onaj poslovicni cutolog. Ispucam se na druge stvari, a sa bliskim ljudima uvek sam mirna i samo zelim da se mazim i pazim... ah, i ne volim puno da pricam i smaram se sa nekim filozofijama, to nekako koristim samo kada hocu nekog da gnjavim. Nisam po prirodi gnjavator, samo prema potrebi.

Ljudi su imali problema sa mnom tako, nisam htela da pricam... smara me :)
U principu, treba da se druzis sa slicnim ljudima, pa takvih problema nece biti... ne mozes sa svakim biti prijatelj i ne mozes sa svakim biti blizak. Ima jako puno ljudi na ovom svetu i mozes da odaberes za sebe one prave.
 
mojra:
ako sam sa nekim bliska, za mene je najnormalnije da vodimo racuna o nacinu na koji izrazavamo ono sto mislimo i o momentu razgovora uz maksimum postovanja na svakom nivou pa i na nivou jezika. pustanje sebi na volju u stilu: ma tresnucu ti sve na sto, pa ti kako hoces je pogresan nacin komunikacije sa ljudima kao sto sam ja. mnogo zavisi od kruga u kojem se krecemo: u okruzenju koje privileguje odmeren nacin komunikacije necete izigravati repera iz predgradja. svima nama je tesko da komuniciramo sa "onima drugima" - meni je jako tesko da komuniciram sa nekim za koga znam da ne ume da se kontrolise nego ti sve saspe u lice kada to njemu odgovara sto ne znaci da cu ja ignorisati tu osobu, jer ona ima druge kvalitete. zdrava komunikacija valjda uzima u obzir razlicitost temperamenta sagovornika pa se forma prilagodjava situaciji a ne nasem modelu kao jedinom mogucem. na kraju ne vidim interes komunikacije samo sa ljudima koji su mi slicni - napor se isplati a ljudi su mnogo vise od onoga sto mi vidimo (teorija ledenog brega)
Daleko od toga da zelim da budem advokat raindog ili da mislim da joj jedan potreban, ali mislim da si ti sada ovu temu iskoristila da nam ukazes kako si ti super komunikator i kako oni sto su tako spontani u stvari su seljaci i sta sve ne... Ovde je ocigledno rec o veoma bliskim odnosima, a tu treba da vlada iskrenost i gospodjica raindog bi trebala da moze da bude spontana i kao takva prihvacena.
 
Meni su najdrazi oni koji me saosjecajno pitaju sta me muci, a moj pocetak pricanja iskoriste kao slagvort za monolog o sopstvenim problemima... Naravno da me, zarad toga, bez imalo blama prekinu u pola recenice, kako bi oni nastupili... Ne znam samo gdje se odjedared djene ono saosjecanje, iskazano 30 sec ranije...
 
ra-ta-tat:
Daleko od toga da zelim da budem advokat raindog ili da mislim da joj jedan potreban, ali mislim da si ti sada ovu temu iskoristila da nam ukazes kako si ti super komunikator i kako oni sto su tako spontani u stvari su seljaci i sta sve ne... Ovde je ocigledno rec o veoma bliskim odnosima, a tu treba da vlada iskrenost i gospodjica raindog bi trebala da moze da bude spontana i kao takva prihvacena.

Procitaj jos jednom...da nebi nastala kavga... :roll: :lol: :D :p ;) ovo nije pozeljan nacin komunikacije..
 
alya:
Procitaj jos jednom...da nebi nastala kavga... :roll: :lol: :D :p ;)
:lol:
ne vredi, morala sam da budem malo netakticna, danas nije moj dan...

ok, da pojasnim, ne mislim da je to nesto nenormalno... raditi samopromociju, niti mislim da je lose misliti da je tvoj model ponasanja dobar, ali treba imati open mind
i zaista je besmisleno ocekivati od raindog tj. i svih drugih da se u bliskim odnosima ponasaju sa strategijom, planom i programom. Normalno da bliski odnosi traze opusteniju atmosferu...

i ja prva nemam nista protiv lepih reci upucenih samom sebi... pa svi znaju da sam ja najbolja na svetu celom :D

ali ovaj, i tako dalje...
 
ra-ta-tat:
:lol:
ne vredi, morala sam da budem malo netakticna, danas nije moj dan...

ok, da pojasnim, ne mislim da je to nesto nenormalno... raditi samopromociju, niti mislim da je lose misliti da je tvoj model ponasanja dobar, ali treba imati open mind
i zaista je besmisleno ocekivati od raindog tj. i svih drugih da se u bliskim odnosima ponasaju sa strategijom, planom i programom. Normalno da bliski odnosi traze opusteniju atmosferu...

i ja prva nemam nista protiv lepih reci upucenih samom sebi... pa svi znaju da sam ja najbolja na svetu celom :D

ali ovaj, i tako dalje...

Bas ovim tekstom, pokazujes, da to nisi...ali da ne kvarimo temu... ;)
 
I kod mene je drugacije.
Sve vazno sto ima da se kaze moze direktno u 5 recenica bez mnogo umotavanja.

I kod prvog telefonskog razgovora sam pomislila : ala ovaj mali keeeeeeeenjaa...ipak,bilo bi neprijatno tiho da smo oboje cutljivi,mora jedan malo da prica,drugi malo da se pravi da slusa.Mislim da tu lezi ravnoteza svemira :)
 
ra-ta-tat:
Daleko od toga da zelim da budem advokat raindog ili da mislim da joj jedan potreban, ali mislim da si ti sada ovu temu iskoristila da nam ukazes kako si ti super komunikator i kako oni sto su tako spontani u stvari su seljaci i sta sve ne... Ovde je ocigledno rec o veoma bliskim odnosima, a tu treba da vlada iskrenost i gospodjica raindog bi trebala da moze da bude spontana i kao takva prihvacena.

imam pravo da kazem kako ja postupam imajuci u vidu da time nikoga ne ugrozavam, ne vredjam i ne potcenjujem. svako moze da na svoj nacin tumaci to sto pise, sto ne znaci da sam ja i napisala da je neko seljak, prostak... u bliskim odnosima sam takticna - ne neiskrena, i ne vidim razlog da se predstavljam srcanom ili provokativnom ako to nisam. uostalom za mene iskrenost nema veze sa teperamentom, istina moze da se saopsti na razne nacine
 
mojra:
imam pravo da kazem kako ja postupam imajuci u vidu da time nikoga ne ugrozavam, ne vredjam i ne potcenjujem. svako moze da na svoj nacin tumaci to sto pise, sto ne znaci da sam ja i napisala da je neko seljak, prostak... u bliskim odnosima sam takticna - ne neiskrena, i ne vidim razlog da se predstavljam srcanom ili provokativnom ako to nisam. uostalom za mene iskrenost nema veze sa teperamentom, istina moze da se saopsti na razne nacine
Slazem se sa tobom... svaki temperament ima svoj nacin... ako se tvoj razlikuje od raindog, ne znaci da je raindgo u krivu.... to je sve sto sam htela da kazem.
 
Dva su jarca vrlo prosta
pošli preko uskog mosta
jedan s jedne strane drugi s druge strane
Skupili se navijači
da gledaju ko je jači
ili jedna strana ili druga strana

Stali jarci pa se mjere
onda poče da se dere
jedan s jedne strane drugi s druge strane

Sklanjaj mi se ružna stoko
baciću te u duboko
viče jedna strana viče druga strana

Kad su došli nasred mosta
jedan reče - sad je dosta
i sa jedne strane i sa druge strane

Vratimo se svako sebi
da do tuče došlo ne bi
ni sa jedne strane ni sa druge strane

Vratiše se pa se smiju
pusti ljude da se biju
i sa jedne strane i sa druge strane

Vi ste ovu priču znali
niste ni vi s kruške pali
jedan s jedne grane drugi s druge grane
 

Back
Top