Mala shkola metala

Black metal - Classic metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Grindcore - Industrial metal - Neo-classical metal - Nu metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal to ti je uglavnom to. Imash josh onaj Nacisticki crni metal mada on se retko pominje.
 
googlebart.jpg
 
Ocean_state:
Black metal - Classic metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Grindcore - Industrial metal - Neo-classical metal - Nu metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal to ti je uglavnom to. Imash josh onaj Nacisticki crni metal mada on se retko pominje.

ovo nisam znao ... koji bendovi sviraju ovo ?
 
evo,dacu ja primere 8)

Black Metal (mada vecina ovih ima i podzanrove,al' doobro) - Mayhem, Dimmu Borgir, Satyricon,...
Death Metal- cannibal corpse, death, hypocrisy,arch enemy,morbid angel
Power metal- blind guardian, hammerfall,helloween,sonata arctica...
Thrash Metal- Metallica (stara),Megadeth, Pantera,Anthrax, Slayer
Progressive Metal- Dream Theater, Symphony X,Evergrey
Folk/Viking Metal- Ensiferum, Moonsorrow,Korpiklaani
Heavy metal(iliti NWOBHM)- iron maiden, judas priest,saxon...
[B}Nu metal[/B]- korn,slipknot..
Doom Metal- My dying bride, katatonia,Candlemass
Gothic Metal- Tristania, Sirenia,Lacuna Coil
Symphonic Metal- Nightwish,Apocalyptica
Industrial Metal- Deathstars, Kovenant
Speed Metal - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_speed_metal_bands (mada mi je sumnjivo malo,al' doobro,uglavnom bendovi nisu SAMO speed metal,nego samo neki albumi...)
Glam Metal- WASP,motley Crue, Twisted sister
Christian Metal - Stryper, Saviour Machine, Whitecross
Metalcore - Chimaira, Killswitch Engage, As i lay dying...
Alternative Metal- SOAD. Faith no more
Grindcore- Napalm Death,Carcass (prvi albumi)

Symphonic metal...pa ima i symphonic black metal gde spadaju Limbonic art,dimmu borgir, emperor..
NS black metal je isto deo black metala,a sviraju ga bendovi Nokturnal mortum, Graveland, Absurd...
 
heheheee
Izostavili ste jednu podgrupu....Sta je sa ---LOVE METALOM--??????? kako se HiM-a niste setili?? :lol:

koliko znam,postojao je i takozvani Rap-metal-neki su u to ubrajali Rage Against The Machine....
 
Rock4ever:
heheheee
Izostavili ste jednu podgrupu....Sta je sa ---LOVE METALOM--??????? kako se HiM-a niste setili?? :lol:

koliko znam,postojao je i takozvani Rap-metal-neki su u to ubrajali Rage Against The Machine....
Jak ti zhanr. Love metal su samo balade. Nije ti to neki podzhanr. Rap-metal je Nu-metal a RATM je rap-core mozhda na to mislish.
 

Back
Top