Granicu u Istri ilegalno najčešće prelaze Albanci i Srbi

kyo.

Elita
Poruka
22.685
Ilegalno prebacivanje osoba preko granice postala je zbog unosnosti sve raširenija djelatnost koja zadaje sve više posla graničnoj policiji u Istri, gdje je lani zabilježen 81 slučaj ilegalnih migracija ili čak 93% više nego preklani. Granicu je ilegalno pokušalo prijeći 305 osoba što je povećanje za 208%, a najzastupljeniji su bili ilegalni migranti iz Albanije i Srbije.

http://www.glasistre.hr/?8bd7349f758e15442d6817feae0ff070,TS,2030,,12180,,156246,

_______________
eto neki odlučili potražiti bolji život u EU jer očito im se ne da čekat da im budućnost ovisi o Mladiću i Karađiću i nezavisnom Kosovu i statusu quo
 
Кад сам се ја по Истри зајебавао, по Пули у "Пирамиди" и целој Истри.......Али сећам се да су много другачији од континенталних Хрвата и од Далматинаца. Њих није интересовала политика само новац и туризам. За разлику од ових других џунглаша они су ипак махом италијанског порекла. Кад се сетим неких авантура, то су били преласци преко границе према Италији, прави доживљаји...
 
kyoatia:
mislim da si malo Srba može priuštiti neki od tih hotela s pet zvjezdica..
imajući na umu da u Srbiji ima milijon nezaposlenih, pa milijon penzionera, pa milijon-2 albanaca, pa hiljade Roma, i mnoge čija je plata 200evra

stoga budi realan
te istarske hotele samo možete gledati na tv-u
Jeli moguce da JA bolje od vas znam sta se kod vas dogadja? Pa celu Istru ti drze Srbi, i to ne turisti vec ljudi koji decenijama tive dole. Zasto HDZ i HSP uvek lose prodju na izborima dole? Prosetaj malo po ugostiteljskim objektima po Porecu, Umagu, Rovinju, Novigradu, Vrsaru, Fazani, pogledaj ime vlasnika na ulaznim vratima, Siptari vam drze pekare, Janjevci zlatare a Srbi ugostiteljstvo! A sto se tice srpskih turista, idi malo na plazu i slusaj koji se jezik prica, ali ne u avgustu kad je feragosto, kad Talijani navale.Gde ti zivis bre? Pa ja ti bolje poznajem domovinu od tebe. Jedino nema tvojih kamenjara, oni vam drze celi ZG, ali ne samo Dubravu, vec i Malesnicu, kao centre moci, ni to nisi znao, coveceee...
 
hektorius:
Jeli moguce da JA bolje od vas znam sta se kod vas dogadja? Pa celu Istru ti drze Srbi, i to ne turisti vec ljudi koji decenijama tive dole. Zasto HDZ i HSP uvek lose prodju na izborima dole? Prosetaj malo po ugostiteljskim objektima po Porecu, Umagu, Rovinju, Novigradu, Vrsaru, Fazani, pogledaj ime vlasnika na ulaznim vratima, Siptari vam drze pekare, Janjevci zlatare a Srbi ugostiteljstvo! A sto se tice srpskih turista, idi malo na plazu i slusaj koji se jezik prica, ali ne u avgustu kad je feragosto, kad Talijani navale.Gde ti zivis bre? Pa ja ti bolje poznajem domovinu od tebe. Jedino nema tvojih kamenjara, oni vam drze celi ZG, ali ne samo Dubravu, vec i Malesnicu, kao centre moci, ni to nisi znao, coveceee...

pretjeruješ....
za šipce i janjevce si još donekle u pravu
za hercegovce tako tako
a za Srbe skoro pa nikako
si su oni Hrvati :lol: :lol: na kraju krajeva
da svakog od njih pitaš svi bi se busali u prsa kričući da su Hrvati

to se zove jedinstvo hrvatskoga bića i naroda

a ovo za HDZ i HSp
pa ni u Varaždinu nisu dobili posljednjih 10 godina fotelju župana ni gradonačelnika

mi smo po mnogočemu slični sa Istranima
 
kyoatia:
pretjeruješ....
Daaaa...meni je svejedno, dokazi mi suprotno ili nemoj da kenjas bezveze, znam o cemu pricam, pa imam prijatelja Beogradjanina u Umagu koji vec dosta dugo zivi dole, pa smo jedne prilike moja Ulrike i ja,u leto 2005-e, isli da ga posetimo dole, u stvari smo isli u Rimini, ali smo usput napravili malu turneju po Istri, i sam sam se zacudio koliko Srba dole zivi.
 
hektorius:
Jeli moguce da JA bolje od vas znam sta se kod vas dogadja? Pa celu Istru ti drze Srbi, i to ne turisti vec ljudi koji decenijama tive dole. Zasto HDZ i HSP uvek lose prodju na izborima dole? Prosetaj malo po ugostiteljskim objektima po Porecu, Umagu, Rovinju, Novigradu, Vrsaru, Fazani, pogledaj ime vlasnika na ulaznim vratima, Siptari vam drze pekare, Janjevci zlatare a Srbi ugostiteljstvo! A sto se tice srpskih turista, idi malo na plazu i slusaj koji se jezik prica, ali ne u avgustu kad je feragosto, kad Talijani navale.Gde ti zivis bre? Pa ja ti bolje poznajem domovinu od tebe. Jedino nema tvojih kamenjara, oni vam drze celi ZG, ali ne samo Dubravu, vec i Malesnicu, kao centre moci, ni to nisi znao, coveceee...
sve si lega u pravu osim ovo za Srbe to su Crnogorci osobno imam par njih prijatelja u Peroj-u....ali to nema veze tko je tko bitno da se placa porez kuzis nebitno je da li Srbin,Albanac,Crnogorac,Talijan,,,,,,ako je poslovan covjek....kuzis .....
 
hektorius:
Daaaa...meni je svejedno, dokazi mi suprotno ili nemoj da kenjas bezveze, znam o cemu pricam, pa imam prijatelja Beogradjanina u Umagu koji vec dosta dugo zivi dole, pa smo jedne prilike moja Ulrike i ja,u leto 2005-e, isli da ga posetimo dole, u stvari smo isli u Rimini, ali smo usput napravili malu turneju po Istri, i sam sam se zacudio koliko Srba dole zivi.
ne kuzim te.. pa nek zive ljudi u cemu je tu po tebi problem.....pa u Istri zive svi zajedno.. jel to nesto tebi cudno...svasta...
 

Back
Top