stjuardesa

pajamaca:
zar se to studira?
ja koliko znam to je obuka u jatovom centru?

Carice
biggrinking.gif
 
JAT ili bilo koja II kompanija koja radi na ovim prostorima obicni prvo raspise konkurs.
Dakle, upis nije svake godine, vec recimo svake druge, trece.
Ujedinjeni Emirati su prosle godine imali konkurs recimo. Prijavilo se jedno 500 zena i muskaraca oni izabrali 20 recimo. Kad te izaberu onda sledi obuka. Obicno je starosna granica 25 godina, mada Emirati primaju dal' do 27. ili do 30. godine.
Ne znam koliko godina imas, ali ja bih ti preporucila da guras fax ili neku skolicu, jer to nije posao za do kraja radnog veka a i moras imati u vidu da iako su plate pristojne jer su dopunjene dnevnicama, i vidis sveta, plate zemaljskih stjuardesa (namestenje pred penziju) i penzije su male.
 
Jelena_B:
ima li neko da studira ovo u BG-u i koliko mu kosta godina kao i sto se trazi pri upisu?koliko traje i neke osnovne informacije ako moze. :p
Jelena to se ne studira ! 8-)
To je kurs u Jatovom Skolskom Centru koji se nalazi u okviru aerodroma, mislim da je cena sad trenutno oko 1 500e.
Obuka traje oko 3 meseca, mada ne mora da znaci, do 6 meseci najvise. Kurs podrazumeva slusanje nastave iz raznih predmeta, vezbe na samom avionu, na bazenu, na trenazeru.Kao i 2 leta u okviru nastave.Posle polazes te predmete u Jatu, kao i u Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo koje ti i izdaje licenciranu dozvolu za obavljanje letackih poslova, tj cabin crew licence.I polazes na avionu, tj imas let sve sa putnicima i instruktorom. 8-)
Da bi uopste stekla uslov da pohadjas nastavu potrebno je da izvrsis odredjene lekarske preglede, da polozis engleski jezik (to sve u Jatu) i da doneses Kolarcevu potvrdu o nivo znanja drugog stranog jezika.Posle toga je estetska komisija i kad sve to prodjes stices pravo da upises kurs..
Kurs ima uglavnom svake godine, zavisi od interesovanja i pocinje krajem godine izmedju septembra i decembra...

Sto se tice Emirata, to je sasvim druga prica ...

Ako te nesto podrobnije zanima obrati se na private, slobodno. 8-)

I da, starosna granica je 26g.
 
txyz:
Jelena to se ne studira ! 8-)
To je kurs u Jatovom Skolskom Centru koji se nalazi u okviru aerodroma, mislim da je cena sad trenutno oko 1 500e.
Obuka traje oko 3 meseca, mada ne mora da znaci, do 6 meseci najvise. Kurs podrazumeva slusanje nastave iz raznih predmeta, vezbe na samom avionu, na bazenu, na trenazeru.Kao i 2 leta u okviru nastave.Posle polazes te predmete u Jatu, kao i u Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo koje ti i izdaje licenciranu dozvolu za obavljanje letackih poslova, tj cabin crew licence.I polazes na avionu, tj imas let sve sa putnicima i instruktorom. 8-)
Da bi uopste stekla uslov da pohadjas nastavu potrebno je da izvrsis odredjene lekarske preglede, da polozis engleski jezik (to sve u Jatu) i da doneses Kolarcevu potvrdu o nivo znanja drugog stranog jezika.Posle toga je estetska komisija i kad sve to prodjes stices pravo da upises kurs..
Kurs ima uglavnom svake godine, zavisi od interesovanja i pocinje krajem godine izmedju septembra i decembra...

Sto se tice Emirata, to je sasvim druga prica ...

Ako te nesto podrobnije zanima obrati se na private, slobodno. 8-)

I da, starosna granica je 26g.
ja nazalost znam samo engleski:(((
 
Kada sam putovala u Srbiju, bila sam sama u prvom redu obicne klase i onda su se pored mene smenjivali neki zaposleni, bio neki dasa koji je nekad radio u Jatu, pa su se one stjuardese guzile oko njega, usput me je i startovao, mada me je video sa muzem na aerodromu pre toga... sigurna sam da me je video... mozda samo jos nije video moj stomak, njega sam bas namerno izbacila da bi prestao da prica sa mnom jer mi se smucio... anyway, one stjuardese... ni vecih gabora ni jadnijih zena, ono je sve poludelo, kao javna kuca... ja sam ostala bez teksta, zaista su mi se smucili... u zivotu nisam onako nesto cula. Bila je samo jedna fina stjuardesa, a ona je bila i lepa i zgodna... ove sve ostale jad i beda... uzasno. uzasno. uzasno...
 
Jelena to se ne studira ! 8-)
To je kurs u Jatovom Skolskom Centru koji se nalazi u okviru aerodroma, mislim da je cena sad trenutno oko 1 500e.
Obuka traje oko 3 meseca, mada ne mora da znaci, do 6 meseci najvise. Kurs podrazumeva slusanje nastave iz raznih predmeta, vezbe na samom avionu, na bazenu, na trenazeru.Kao i 2 leta u okviru nastave.Posle polazes te predmete u Jatu, kao i u Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo koje ti i izdaje licenciranu dozvolu za obavljanje letackih poslova, tj cabin crew licence.I polazes na avionu, tj imas let sve sa putnicima i instruktorom. 8-)
Da bi uopste stekla uslov da pohadjas nastavu potrebno je da izvrsis odredjene lekarske preglede, da polozis engleski jezik (to sve u Jatu) i da doneses Kolarcevu potvrdu o nivo znanja drugog stranog jezika.Posle toga je estetska komisija i kad sve to prodjes stices pravo da upises kurs..
Kurs ima uglavnom svake godine, zavisi od interesovanja i pocinje krajem godine izmedju septembra i decembra...

Sto se tice Emirata, to je sasvim druga prica ...

Ako te nesto podrobnije zanima obrati se na private, slobodno. 8-)

I da, starosna granica je 26g.

Da li bi mogla da mi kazes kako tece sam intervju na konkursu za posao stjuardese u Emiratima? Hvala
 

Back
Top