Opet poskupela pretplata za RTS

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Beograd -- Upravni odbor Radio-televizije Srbije doneo je odluku o poskupljenju mesečne pretplate sa 300 na 350 dinara.

Upravni odbor RTS-a saopštio je večeras da je odluka o poskupljenju pretplate doneta na sednici tog odbora, u dogovoru sa Javnim servisom Vojvodine.

Kako se dodaje, Upravni odbor RTS-a je, uzimajući u obzir ekonomsku situaciju građana, doneo odluku da pretplata za javni servis ne poskupi na zakonski dozvoljenih 386 dinara.

Na sednici je zaključeno da su znatno poboljšani program, organizacija, profesionalni pristup zaposlenih na RTS-u, da je vraćeno poverenje srpskog javnog mnjenja u tu kuću i da je "pretvaranje te medijske kuće u Javni servis Srbije prešlo najveći deo puta," navodi se u saopštenju.

U saopštenju se ne navodi kada poskupljenje stupa na snagu.

-------------------

450 din za SBB + 350 za RTS = 800 din za glupost
 
Као брисачи шофершајбне који захтевају новац за услугу коју нико није тражио. То са присилном претплатом треба масовно бојкотовати, апелујем на све Крстарицаше овде.
 
Jaguar b. p.:
Као брисачи шофершајбне који захтевају новац за услугу коју нико није тражио. То са присилном претплатом треба масовно бојкотовати, апелујем на све Крстарицаше овде.
Jeste da je bezobrazno otimati ljudima novac za ono smece od televizije, samo kako planiras da izvedes taj bojkot?
 
Tijanic1_m.jpg


ЈЕЛИ БРЕ ТИ?
А НИЈЕ ТИ МНОГО ЗА ADSL И СТРУЈУ ШТО ТРОШИШ НА КОМПЈУТЕР?
 
samo kako planiras da izvedes taj bojkot?
Па овако, корак 1: прекинеш да плаћаш.

Тако им заглушимо судску процедуру и не могу да обраде милионе тих минорних пријава.
Тако се иначе стичу све грађанске слободе: узимају се, а не добијају.
Оружани и оруђани отпор појединца је основа демократије.

Владан Батић је међу првима рекао да неће плаћати, ја само пратим моду коју сетује бивши министар правде.
 
РТС-претплата ! па ко то још плаћа..свашта,знате ли да у Србији претплату плаћа само 20.000-њих..и шта? волео бих да видим како ће МЕНИ да наплате, само нека дођу.
 
misoni:
Купите Сателитску антену,транспондер и сателитску картицу,и правац Астра!Компјутере имате,гледајте програме са Астре за Џ!8-)


ma ja imam skystar 2 karticu i na krovu antenu od 1.7m sa motorom kakva astra tu najmanje ima stvari za gledanje najjaci su na hispasatu kanali jer je to pay provaljen cesto paket pa ima svasta da se gleda. recimo ekstra su taquilla kanali gde se daju samo ovi najnoviji filmovi cim im se zavrsi emitovanje u bioskopu. naravno sve u dvd kvalitetu.
 
Jaguar b. p.:
Као брисачи шофершајбне који захтевају новац за услугу коју нико није тражио. То са присилном претплатом треба масовно бојкотовати, апелујем на све Крстарицаше овде.

uf...
nas ovde ima 0.5% populacije koja gleda RTS, tako da bojkot i nije resenje..
od ostalih mozes da skupis sev ukupno..pa, mozda CAK 7-8% od ukupnog broja ljudi koje boli uvo....

JerryRopero:
kad se samo setim kako su ove demokrate kukale kad se za vreme milosevica placala pretplata od 0.5 konvertibilnih maraka a danas kad nas ovi deru sa skoro 5e po porodici cute ko mutavi.

sta je tu cudno.
ranije je ta pretplata bila 10% necije plate....
 
JerryRopero:
ako mene pitas, nije jer to koristim. a shugavi RTS i onako ne gledam , al me niko to ne pita uzimaju pare :rolleyes:
Ni ja, njih ne gledam prosto sto nemam sta ni da vidim. Od silnih repriza, zavrti se u glavi.
Ali, evo jednog primera, kako se ljudima otima novac- sprega EPS-a i RTS-a.
Moj racun za struju (mesecni) iznosi 7 5OO. din. Sa TV- pretlatom, PDV-om, i jos ponekim stavkama, za koje nisam ni cula, ali, dobro.
Sta se desava?
EPS uopste ne odvaja za tv-pretplatu, i tako se stalno povecava racun. U decembru prosle godine, mi se smuci, odem lepo i uplatim 39OO din za celu godinu, i tako izmirim dug.
Sledeceg meseca (jaunar) racun je uvecan za tih 39OO dinara, jer, jednostavno novac nije otisao gde je namenjen. U cemu je stos? Na uvecanu sumu, veci i PDV i kamata i jos poneke stavke.
Odem lepo u Elektrodistribuciu, i ponesem uplatnicu - namena, uplata za TV- pretplatu.
Kazem, ja svoje racune redovno izmirujum, na sta sam dobila odgovor, da se "meni cini" jer, tog meseca sam "potrosila vise od mesecnog iznosa......" itd.
Da ne duzim.....nazovem RTS i kazem sve, a odgovor je bio: "Kad dobijete TUZBU, vi ponesite tu uplatnicu pa pokazite, tuzba ce bit povucena :shock:
 
Salvantis:
Imam kablovsku, placam njima, a za RTS me zabole, nemam nista protiv da ga izbace iz ponude. Po kom razbojnickom osnovu mi inace i ovako uzimaju pare, kad vec placam ovima :confused:

Da te utesim da to nije samo srpski izum ( mislim na to razbojnicko otimanje love).

U Nemackoj svaki covek ( i onaj koji i nema TV, ali ima na primer radio u autu)
mora placa godisnje oko 210 Eura pretplate. Nije naravno , staljinisticki
vezano za strujomere, ali je efekat isti.Naravno za kablovsku placas posebno,
ali se to ove drzvane televizije ( tip RTS ali malo bolji informativni programi)
nista ne tice. U Nemackom ustavu je to tako zacrtano. Kao ta
"drzavna televizija" je jedina koja "nacion" na pravi nacin informise.. Kao sto vidis budala ima svuda.
 

Back
Top