Pomoc oko novčića

dioda

Početnik
Poruka
3
Molim sve koji znaju nešto više o ovim novčićima da to i napišu :D
Hvala unapred!!!

91298490dl1.jpg


63119267hu3.jpg


98702387nm0.jpg


46947987ig7.jpg
 
Pozdrav svima! Imam i ja neke nocice, to jest, zlatnike pa bih vas zamolio, ako neko zna, da mi kaze koliko otprilike vrede. Evo slika, prvi je Austrijski iz 1854.-te
 

Prilozi

  • DSCF0395.jpg
    DSCF0395.jpg
    56,7 KB · Pregleda: 16
  • DSCF0399.jpg
    DSCF0399.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 11
acivi:
Pozdrav svima! Imam i ja neke nocice, to jest, zlatnike pa bih vas zamolio, ako neko zna, da mi kaze koliko otprilike vrede. Evo slika, prvi je Austrijski

Za ovaj ti ne mogu pomoci, moraces da sacekas nekog iskusnijeg, ali i da prilozis sliku druge strane novcica (reversa.) Isto bi bilo pozeljno i za ostale.

Da li mozda prodajes ili se samo informises?

Pozdrav
 
Hvala, Kuki2006, pretpostavio sam da je tako nesto, nasao sam neke aukcije i bilo ih je tamo, al na to se ne treba oslanjati, nekad se cene podignu previse a nekad bude i ispod cene. I da, prodao bi ih, zato se i raspitujem
 
acivi:
Hvala, Kuki2006, pretpostavio sam da je tako nesto, nasao sam neke aukcije i bilo ih je tamo, al na to se ne treba oslanjati, nekad se cene podignu previse a nekad bude i ispod cene. I da, prodao bi ih, zato se i raspitujem

Jesi li probao da odes na neki od sastanaka Srpskog numizmatickog drustva, (svakog utorka od 14 do 18, Svetog Save 16-18/II,) da vidis prodaje li se nesto slicno i koliko traze, a mozda i da pitas koliko bi platili za tvoje? Jeste da ti niko od njih nece platiti punu cenu (moraju i oni od neceg da zive ), ali mozda mozes da pokupis i neku korisnu informaciju. U svakom slucaju bolja varijanta od zalagaonica koje placaju 20-30% ispod vrednosti zlata.

Nadao sam se da ce se javiti neko iskusniji, posto pretpostavljam da austrijski dukat iz 1854 vredi nesto vise (bar 100-tinak evra,) a mozda i rublja, ali stvarno nisam dovoljno kvalifikovan za preciznije procene.

Mozes li da postavis sliku reversa i za funtu (sovereign) ?
 
Ja nisam iz Beograda, tacnije udaljen sam 300 km od istog pa mi je malo problem da posecujem takve skupove, al imam prijatelja koji zivi i radi u Nemackoj pa sam se sa njim dogovorio da on to odnese i proda tamo. E sad, on dolazi tek jula na godisnji odmor pa sam ja hteo da vidim da li mogu to ovde da prodam po pristojnoj ceni da ne bih cekao leto.

Evo i tog reversa
 
Videh pre neki dan na ebay-u 7,5 rublji (sertifikovan kao AU55) da se prodaje za 360 USD (ako nije bila nameštena aukcija.) Koliko znam taj zlatnik je kovan u više-milionskom "tiražu" te ako nisu masovno pretopljeni ne bi trebao da je previše redak, ali ko će ga znati...
 
pozdrav.Ja imam nekih kovanica pa ako vam nije tesko da mi ih procjenite pa najvjerovatnije bi vam i prodao ako vas nesto interesuje
eh ovako:
1 kreuzer 1851g,5 para kraljevina srbija 1912g,magyar kiralyi valtopenz 10 filler 1893g i 20 filler 1908g,1 franc 1960g,kraljevina jugoslavija 50 para 1933g,5 new pence ne znam ciji je to novac al pise na njemu elizabeth II iz 1970g i two pence iz 1987g i 10 pence 1968g.,2 kopejka iz 1971 i 1 kopejka iz 1970,10groschenosterreich iz1959g i isti takav iz 1966g,quarter rupee government of pakistan iz1951g,10francs iz 1979g i sad imam tri komada al mi nisu jasna nikako(perfektno ocuvana)na jednoj je slika josipa broza i pise 1892-1980,na drugom je slika srusenog mosta i pise NERETVA 1943-1983 i na trecem je slika dva indenticna kamena jedan pored drugog i pise SUTJESKA 1943-1983
Svi su dobro ocuvani.Eto ja bih vas molio ako nemam nista interesantno za vas da mi ih procjenite ako vam nije tesko i bio bih vam jako zahvalan
 

Back
Top