Istina polako izlazi na videlo!

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
SARAJEVO - Član Akademije znanosti i umjetnosti Bosne i Hercegovine, filozof Muhamed Filipović izjavio je da je muslimanima bilo mnogo bolje dok su živjeli u Jugoslaviji.

U intervjuu banjalučkom tjedniku "Pravda", Filipović je rekao da muslimanima nikad nije smetala Jugoslavija jer je ona imala institucije preko kojih su se pripadnici tog naroda mogli boriti za vlastite interese.

- Osim toga, u dijelovima Srbije i Crne Gore žive naši sunarodnjaci s kojima moramo održavati veze. Potpuno je besmisleno da bilo tko, pa i muslimani, žive sami za sebe, rekao je Filipović.

Po njegovom mišljenju, rat u bivšoj SFRJ bio bi spriječen da nisu intervenirali stranci, koji su silno željeli rasturiti Srbiju i Jugoslaviju.

- Došao je Warren Zimmermann (tadašnji ministar vanjskih poslova SAD) i držao huškačke govore protiv Srba i Slobodana Miloševića. Rekao sam mu da će nezavisnost BiH značiti rat i pitao hoće li nas Washington podržati, na što je on rekao da hoće, ali ne oružjem već aspirinima i dekama, dok mi ginemo!, naglasio je akademik.

Filipović je ustvrdio da se sa mišljenjem američkog šefa diplomacije nije mogao složiti i predložio Aliji Izetbegoviću pregovore sa Srbima, koji su bili blizu realizacije (srpsku stranu je predstavljao pokojni Nikola Koljević), ali je Izetbegović odlučio da popusti Zimmermannu.

- Tada sam na televiziji rekao da će biti rata, i da će on biti veoma krvav, da bi sutradan Alija izišao pred narod i izjavio da 'građani BiH mogu spavati mirno i da ja pričam nebuloze', rekao je on, dodajući da je tada nazvao Izetbegovića i odbrusio mu: Nemoj, bolan davati takve nebulozne izjave. Tko ti je rekao da je za rat potrebno dvoje, za rat je potreban samo jedan idiot, pa ti sad izaberi!, prisjetio se Filipović.


----------------

znaci od samog pocetka sve sto nam se desavalo zamesili su amerikanci. oni su bili ti koji su hteli ratove da bi ovde kasnije vladali :evil:
 
pa mozda je slagao neke druge stvari ali ovo nije.

Svi znamo da su Srbi, Bosnjaci i Hrvati potpisali tzv Kutiljerov plan za podelu Bosne u Lisabonu pa da su Bosnjaci povukli potpis sa njega na nagovor americkog ambasadora Worena Zimmermana....

Amerikanci su od samog pocetka izazvali rat u SFRJ i upravljali njime.

Cilj svega je vladanje Balkanom i svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru.
 
A eto ja opet mislim da je to bila svrha i cilj Shugoslavije (svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru).

"Југославија је значила пркос Христу, прос Светом сави, пркос Српству, пркос српској народној прошлости, пркос народној мудрости, и народном поштењу, пркос свакој народној светињи - пркос и само пркос"

Vladika Nikolaj
 
Deratizator:
A eto ja opet mislim da je to bila svrha i cilj Shugoslavije (svodjenje zivotnog prostora srpskog naroda na sto manju meru).

"Југославија је значила пркос Христу, прос Светом сави, пркос Српству, пркос српској народној прошлости, пркос народној мудрости, и народном поштењу, пркос свакој народној светињи - пркос и само пркос"

Vladika Nikolaj

Neka mi Bog i Mita oproste (pogotovo Mita) ali zar ovo nije primer kako duhovna organizacija privatizuje naciju u koju je ušla?
 
JerryRopero:
SARAJEVO - Član Akademije znanosti i umjetnosti Bosne i Hercegovine, filozof Muhamed Filipović izjavio je da je muslimanima bilo mnogo bolje dok su živjeli u Jugoslaviji.

U intervjuu banjalučkom tjedniku "Pravda", Filipović je rekao da muslimanima nikad nije smetala Jugoslavija jer je ona imala institucije preko kojih su se pripadnici tog naroda mogli boriti za vlastite interese.

- Osim toga, u dijelovima Srbije i Crne Gore žive naši sunarodnjaci s kojima moramo održavati veze. Potpuno je besmisleno da bilo tko, pa i muslimani, žive sami za sebe, rekao je Filipović.

Po njegovom mišljenju, rat u bivšoj SFRJ bio bi spriječen da nisu intervenirali stranci, koji su silno željeli rasturiti Srbiju i Jugoslaviju.

- Došao je Warren Zimmermann (tadašnji ministar vanjskih poslova SAD) i držao huškačke govore protiv Srba i Slobodana Miloševića. Rekao sam mu da će nezavisnost BiH značiti rat i pitao hoće li nas Washington podržati, na što je on rekao da hoće, ali ne oružjem već aspirinima i dekama, dok mi ginemo!, naglasio je akademik.

Filipović je ustvrdio da se sa mišljenjem američkog šefa diplomacije nije mogao složiti i predložio Aliji Izetbegoviću pregovore sa Srbima, koji su bili blizu realizacije (srpsku stranu je predstavljao pokojni Nikola Koljević), ali je Izetbegović odlučio da popusti Zimmermannu.

- Tada sam na televiziji rekao da će biti rata, i da će on biti veoma krvav, da bi sutradan Alija izišao pred narod i izjavio da 'građani BiH mogu spavati mirno i da ja pričam nebuloze', rekao je on, dodajući da je tada nazvao Izetbegovića i odbrusio mu: Nemoj, bolan davati takve nebulozne izjave. Tko ti je rekao da je za rat potrebno dvoje, za rat je potreban samo jedan idiot, pa ti sad izaberi!, prisjetio se Filipović.

----------------

znaci od samog pocetka sve sto nam se desavalo zamesili su amerikanci. oni su bili ti koji su hteli ratove da bi ovde kasnije vladali :evil:
То је све истина. Ја памтим изјаве Мухамеда Филиповића из тог времена. Али Балија Измет-беговић је видео шансу да оствари свој сан из робијашких дана. Амери и Европа су обећали помоћ и испунили. Знали су они коме да се обрате да завади народ.
 
Iron Lord:
Neka mi Bog i Mita oproste (pogotovo Mita) ali zar ovo nije primer kako duhovna organizacija privatizuje naciju u koju je ušla?

И ти да опростиш Ироне Лорде, али ово је невиђена небулоза и глупост коју си исписао.

Владика Николај је духовник и геније теолошке православне мисли књижевности. Али не може "љевичар" да чита његов текст и да га тумачи и то не зато што је комуниста неписмен, него зато што је безбожан и уопште не разуме писца.
 
Iron Lord:
Neka mi Bog i Mita oproste (pogotovo Mita) ali zar ovo nije primer kako duhovna organizacija privatizuje naciju u koju je ušla?

Ne, uopste. Oduvek sam cenio pametne ljude, posebno ako su Srbi.
Inace, nisam uopste religiozan ...

Али, очигледно, то им није било довољно.

Kome nije bilo dovoljno, Shugoslovenima? Nije!
 
JerryRopero:
SARAJEVO - Član Akademije znanosti i umjetnosti Bosne i Hercegovine, filozof Muhamed Filipović izjavio je da je muslimanima bilo mnogo bolje dok su živjeli u Jugoslaviji.

U intervjuu banjalučkom tjedniku "Pravda", Filipović je rekao da muslimanima nikad nije smetala Jugoslavija jer je ona imala institucije preko kojih su se pripadnici tog naroda mogli boriti za vlastite interese.

- Osim toga, u dijelovima Srbije i Crne Gore žive naši sunarodnjaci s kojima moramo održavati veze. Potpuno je besmisleno da bilo tko, pa i muslimani, žive sami za sebe, rekao je Filipović.

Po njegovom mišljenju, rat u bivšoj SFRJ bio bi spriječen da nisu intervenirali stranci, koji su silno željeli rasturiti Srbiju i Jugoslaviju.

- Došao je Warren Zimmermann (tadašnji ministar vanjskih poslova SAD) i držao huškačke govore protiv Srba i Slobodana Miloševića. Rekao sam mu da će nezavisnost BiH značiti rat i pitao hoće li nas Washington podržati, na što je on rekao da hoće, ali ne oružjem već aspirinima i dekama, dok mi ginemo!, naglasio je akademik.

Filipović je ustvrdio da se sa mišljenjem američkog šefa diplomacije nije mogao složiti i predložio Aliji Izetbegoviću pregovore sa Srbima, koji su bili blizu realizacije (srpsku stranu je predstavljao pokojni Nikola Koljević), ali je Izetbegović odlučio da popusti Zimmermannu.

- Tada sam na televiziji rekao da će biti rata, i da će on biti veoma krvav, da bi sutradan Alija izišao pred narod i izjavio da 'građani BiH mogu spavati mirno i da ja pričam nebuloze', rekao je on, dodajući da je tada nazvao Izetbegovića i odbrusio mu: Nemoj, bolan davati takve nebulozne izjave. Tko ti je rekao da je za rat potrebno dvoje, za rat je potreban samo jedan idiot, pa ti sad izaberi!, prisjetio se Filipović.


----------------

znaci od samog pocetka sve sto nam se desavalo zamesili su amerikanci. oni su bili ti koji su hteli ratove da bi ovde kasnije vladali :evil:


a meni najsmješnije kad na ovom forumu radikali poput tebe plaču za Yugom :lol:
 
Deratizator:
Da, amerikanci su krivi.
Razbise tako veliku ljubav medju bratskim narodima i narodnostima ...

Kada cemo da se mi malo ]OKRENEMO SAMIM SEBI umesto da se jos uvek pitamo zasto se raspala antisrpska kvazitvorevina zvana Shugoslavija?? To mene interesuje.
Evo ovakvi bezmozgovici medju Hrvatima,Muslimanima i Srbima su bili najaktivniji na rasturanju SFRJ...Ekstremi u okviru svakog naroda u Jugoslaviji zalili su se kako ih neko drugi ugrozava.
1.Srbi-Ugrozavaju nas Hrvati
2.Hrvati-ugrozavaju nas Srbi i Slovenci
3.Slovenci-ugrozavaju nas Hrvati i Srbi
4.Muslimani-ugrozavaju nas Srbi i Hrvati
5.Makedonci i Crnogorci-nas svi ugrozavaju...
A sto se Amerikanaca tice,ja licno nemam nista protiv tog naroda.Imam protiv njihovog establismenta,kapitalisticke masinerije,lopova i raznog evropskog sljama koji je pobegao na tada tek otkriveni kontinent bezeci od pravde.

p.s.Staljin im nije doakao... :lol:
 
Deratizator:
Ne mora da bude. Opet, ponavljam, ekonomija i profit NIKADA u ratu nisu cilj sami po sebi ... ciljevi su puno veci a cesto i tesko dokucivi prostom oku ...
Па то исто и ја заправо кажем.

А сад... циљеви, "тешко докучиви"...?

Ја често кажем да ствари много пута нису тако просте како изгледају, јер и нису.

Али заправо, у оваквим случајевима, могу се упростити: циљеви су - моћ, власт, богатство...

Остало су често само спољашње, пропратне манифестације, колико год и оне имале разне дубље узроке.

Рецимо, противјеврејство... расистичке теорије, и све то у вези с њима, јесте, има ту много узрока, али она права основа је у ствари - пљачка.
 
B.A.L.:
Evo ovakvi bezmozgovici medju Hrvatima,Muslimanima i Srbima su bili najaktivniji na rasturanju SFRJ...Ekstremi u okviru svakog naroda u Jugoslaviji zalili su se kako ih neko drugi ugrozava.
1.Srbi-Ugrozavaju nas Hrvati
2.Hrvati-ugrozavaju nas Srbi i Slovenci
3.Slovenci-ugrozavaju nas Hrvati i Srbi
4.Muslimani-ugrozavaju nas Srbi i Hrvati
5.Makedonci i Crnogorci-nas svi ugrozavaju...
A sto se Amerikanaca tice,ja licno nemam nista protiv tog naroda.Imam protiv njihovog establismenta,kapitalisticke masinerije,lopova i raznog evropskog sljama koji je pobegao na tada tek otkriveni kontinent bezeci od pravde.

p.s.Staljin im nije doakao... :lol:
Имаш тему о монархији.Било је занимљивих постова о комунистима,можда имаш и ти нешто да кажеш?!;)
 

Back
Top