Pocetnik

stekic

Početnik
Poruka
30
Uradio sam jednu tabelu u Excelu.E sad ja zelim da je prebacim da bude kao neki program ali da isto moze da izracunava vrednosti kao u Excelu.Samo da bude kao aplikacija.Kako to moze da se uradi molim vas pomagajte mi... :?
 
Uopšte mi nije jasno kakve veze ima naziv teme sa onim što piše u poruci. Ubuduće bilo bi lepo kada bi naziv teme odgovarao onome što u stvari hoćeš da pitaš.

Šta hoćeš u stvari da uradiš, da na osnovu tih formula koje si uneo u Excelu napraviš program?
 
Ne, ja sa pravio napr. tabelu u kojoj je moguce da na osnovu broja koji ukucas u dve celije u trecoj celiji se saberu ta dva broja.E, ja zelim isto to samo u programu.Razumesh?
 
stekic:
Ne, ja sa pravio napr. tabelu u kojoj je moguce da na osnovu broja koji ukucas u dve celije u trecoj celiji se saberu ta dva broja.E, ja zelim isto to samo u programu.Razumesh?
Objasni lepo sta tacno zelis.
Sve sto si do sada napisao imas u Excelu i za to ti ne treba program
Ako bas si zapeo da napravis program da sabiras brojeve imas tri mogucnosti.
1. Sedi pa nauci da programiras u nekom jeziku, zbog kompleksnosti takvog programa savetujem ti VC++ 6.0 Enterprise edition
2. plati meni 500 evra pa cu ti napisati program
3. Objasni tacno sta zelis a da to Excel ne moze i zasto pa da ti pomognemo ako mozemo
 
Ovaj '?' je najjači lik, uvek uleće u temu sa nekim "polu-offtopom" , izgleda da naiđeš na inspiraciju čitajući tuđa pitanja :)

@stekic
A što ti smeta da bude u excelu?
 
Ne znam šta da mislim - na jednoj temi piše u muškom, na drugoj u ženskom rodu. Valjda po sistemu "kako joj/mu više odgovara"( ako postavlja pitanje onda u žensom rodu, jer će valjda više odgovora dobiti :-D )

@stekic
Uzmi neki tutorijal za VB6 na internetu i nauči malo osnovne stvari, brzo ćeš naučiti kako da uradiš to što hoćeš( VB 6 mož' da skineš sa microsoft-ovog sajta)
 

Back
Top