Frizer za pse

Moja mama je sve preko googla , jedini trosak ti je oprema tipa trimer,masinica za sisanje,razne cetke cesalji itd .... Ali to skoro sve moze da se kupi umesto 1 ili 2 tretmana u nekim salonima ...

Ja bih ti jako bila zahvalna ako bi mi reklagde bih mogla da nabavim sve potrebno za taj novac. Samo bih napomenula da bi bilo preporucljivo da mi traje malo duze od pola godine jer imam dva psa za shishanje.
 
Imas veliki pet shop na novom beogradu kod novog klinickog centra ako se ne varam (ona ulica iza buvljaka-kod velikog super vera) , imas sve tamo .A koja je rasa kucica u pitanju ? Jel se bas sisaju ili se samo trimuju ?
 
Imas veliki pet shop na novom beogradu kod novog klinickog centra ako se ne varam (ona ulica iza buvljaka-kod velikog super vera) , imas sve tamo .A koja je rasa kucica u pitanju ? Jel se bas sisaju ili se samo trimuju ?

Mogu samo da predpostavim da se shalih samnom, ovo ne mogu prihvatiti kao ozbiljan odgovor :D
U pitanju su pudle, koje su jos u izlozbenoj "kondiciji', ima ih na avataru :)
 
Mogu samo da predpostavim da se shalih samnom, ovo ne mogu prihvatiti kao ozbiljan odgovor :D
U pitanju su pudle, koje su jos u izlozbenoj "kondiciji', ima ih na avataru :)

Ne salim se :)) Slabo znam ulice po imenima znam skoro ceo grad ali nikako da pamtim imena ulica :D
Mislim da se ulica zove bulevar mihajla pupina stize se tramvajem 7 cini mi se da je 2 ili 3 stanice posle Shoping Centra Usce .... I ne mozes da ne vidis taj pet shop jer orgoman balon u obliku kuceta na krovu :)))) Verujem da ces se oduseviti kad budes usla u taj pet shop :) Najbolje je sto smes da uvedes kucice ^^ Si gledala neka uputstva za sisanje pudla na internetu ??
 
Ne salim se :)) Slabo znam ulice po imenima znam skoro ceo grad ali nikako da pamtim imena ulica :D
Mislim da se ulica zove bulevar mihajla pupina stize se tramvajem 7 cini mi se da je 2 ili 3 stanice posle Shoping Centra Usce .... I ne mozes da ne vidis taj pet shop jer orgoman balon u obliku kuceta na krovu :)))) Verujem da ces se oduseviti kad budes usla u taj pet shop :) Najbolje je sto smes da uvedes kucice ^^ Si gledala neka uputstva za sisanje pudla na internetu ??

Nisi shvatio, svi mi znamo gde je Pet centar, Gaga je aludirala na loš kvalitet "profesionalne" opreme tamo. Njihov izbor opreme za održavanje dlake je, u dve reči, pet quality. Ako malo pročitaš teme u okviru IX FCI grupe, biće ti jasno koliki je to posao i kako je teško nabaviti, pa, samo kvalitetnu kozmetiku. A bilo je baš ovih dana diskusije i o fenovima, na temi o maltezerima, čini i se. Naime, profesionalni fenovi za kućne ljubimce su skuplji čak i od profesionalnih fenova za nas, ljude, a o ostaloj opremi neću ni da trošim reči.
 
Ja bih svakoga od vas koji tako podcenjujete rad profesionalnih groomiera pitala da li su gledali naseg Novaka Dokovica..jel da da bas lako igra tenis! :) I meni se cinilo da bih i ja mogla da uzmem taj reket i da uleprsam na terence. A koliko znamo samo je jedan Novak, Federer...Ana, i da ne nabrajam vise.
Mnogo je lako gledati druge kako rade, samo je pitanje mozemo li mi tako ili ne!

A sad malo i o tome da vam ne dozvoljavaju da prisustvujete shishanju... Da li ste ikada probali da ocesljate tudjeg psa i u prisustvu vlasnika? Ja sam u tom istom pet salonu prisustvovala shishanju i nikako mi se nije dopalo to sto se moj pas vrteo na stolu kao ringispil, trazeci me pogledom. A verujte, nije se dopalo ni onome ko ga je radio. Ali, zasto ne rekoste da taj salon ima i izlog kroz koji vi mozete da virite, ako vam je bas volja!?
Uostalom, ako sam mogla da ostavim dete na milost i nemilost "zlim, odurnim..." vaspitacicama, pa mogu i psa. Oni koji imaju decu, savrseno dobro znaju da njihova deca nikada nisu ista pored roditelja i u odsustvu roditelja...

Ja se unapred izvinjavam neljubiteljima pasa zbog ove mozda neprimerne poredbe s decom, ali ja eto tako dozivljavam svoje pse i pored toga sto imam i dete.

s.v. predpostavljam da si ti jos jako mlad i da si ovako impulsivno reagovao samo zbog neiskustva koje ta mladost donosi :heart:
 
Ja sam svoju maltezerku vodila više puta u Pufy pet,i ja sam se isto prvi put osećala užasno kad mi je gospođa rekla da ne prisustvujem sređivanju,već da je predam njoj i izađem. Baš sam bila u nebulozi a i pomalo besna,međutim rekla mi je da slobodno parkiram direktno ispred izloga koji je sav u staklu ,sednem i posmatram ceo proces.Posmatrala sam pola ,videla da joj ne rade ništa što i ja ne bih,a onda sam otišla da prošetam.:) Mislim da je malo i do nas koji smo jako zaštitnički raspoloženi prema svojim psima,pa čak i kad nema potrebe,to sam shvatila dok sam gledala kupanje. U salonu Black Elegance možete sedeti i čekati svog psa,međutim ni tamo ne prisustvujete samom sređivanju jer ste u nekoj vrsti čekaonice. Nisam do sad imala prilike da budem direktno prisutna u salonu gde se moj pas sređuje,tako da to ne mogu komentarisati,mada predpostavljam da bi bila kmezava .:bye:
 
Da, na to sam mislio. Komšija ga ima, pa smo par puta pričali na temu održavanja dlake. (bliži se CACIB u Vršcu, pa ima tremu :) )
Hvala na odgovoru!

Preporuči komšiji četku sa zakrivljenim metalnim zupcima i četkanje uz dlaku. Postaviću kasnije sliku četke mog Gizma, tj. poslednje njegove četke, ona je neprevaziđena za pse sa gustom dlakom i podlakom kakvi su čaui i kakav je bio moj pas, pa i ti bi za Zaru mogao nešto slično da potražiš ako već nisi.

Što se tiče profesionalnih groomera, ništa ne bih dodala na ovo što su napisale Gaga i Kameni cvet. I ne, niko se nije uvredio, većina nas ima i decu i pse.
 
Ja na primer uvek prisustvujem šišanju moga psa i nikada ga ne bih dala nekome nepoznatom da ga šiša bez mog prisustva. Druga stvar je ako imam poverenja u tu osobu. Mada i tada ne vidim razlog da ja ne budem tu.
Ne kažem da je moje shvatanje jedino ispravno, samo sam htela da kažem da može sasvim dobro da funkcioniše šišanje i kada je vlasnik psa prisutan (osim možda u situacijama kada je pas jako razmažen)
 
EasyB, evo Gizmove četke:

2jhymf.jpg

prednja strana

mtnfj5.jpg

zadnja strana, za finiširanje

4gi3yr.jpg

i iz profila, sa možda i najvidljivijim zakrivljenim zupcima.

Naravno, nije neki kvalitet, imao je i mnogo bolje od te ali su ih rođaci "pozajmljivali" pa onda "zaboravljali" da ih vrate... ali to je osnova, takvi zupci lepo izvlače podlaku, ne čupaju previše a lepo i češkaju.
 
Moj pas jeste razmažen,priznajem,čim vidi dasku za pelanje(na kojoj je češljam) nestaju u vidu magle :metla: i traži da je neko uzme u krilo,a kad je i najmanje čupnem ona cvili i "umire" :sad2:,tako da to ne radim u prisustvu sažaljivih članova porodice .:zper:
 
EasyB, evo Gizmove četke:

2jhymf.jpg

prednja strana

mtnfj5.jpg

zadnja strana, za finiširanje

4gi3yr.jpg

i iz profila, sa možda i najvidljivijim zakrivljenim zupcima.

Naravno, nije neki kvalitet, imao je i mnogo bolje od te ali su ih rođaci "pozajmljivali" pa onda "zaboravljali" da ih vrate... ali to je osnova, takvi zupci lepo izvlače podlaku, ne čupaju previše a lepo i češkaju.

Jap, takvu četku ima. Znači da nije omašio u izboru (btw, onu prvu na slici je dao meni za Zaru, i odlična je! - Zara se sama "namešta", kao, "e, tu me češkaj, e, tu, baš tu..." :) )
Videćemo u nedelju kako će proći. Hvala, mimi's mom na odgovoru.
 
Jap, takvu četku ima. Znači da nije omašio u izboru (btw, onu prvu na slici je dao meni za Zaru, i odlična je! - Zara se sama "namešta", kao, "e, tu me češkaj, e, tu, baš tu..." :) )
Videćemo u nedelju kako će proći. Hvala, mimi's mom na odgovoru.

Mene je mačak ljutito izgrebao kad sam prestala da ga četkam tom igličastom stranom. :lol:
 
Moj pas jeste razmažen,priznajem,čim vidi dasku za pelanje(na kojoj je češljam) nestaju u vidu magle :metla: i traži da je neko uzme u krilo,a kad je i najmanje čupnem ona cvili i "umire" :sad2:,tako da to ne radim u prisustvu sažaljivih članova porodice .:zper:

Poznata mi je situacija :) :) Kada moje drugarice gledaju kako češljam Šici - svaki put su komentari tipa - zašto je mučiš?? Jadno kuče šta sve ne mora da trpi - češljanje, kupanje, oblačenje ... :D Ali šta da radimo- mi tako čuvamo naše pse! Zar ne?
 
Poznata mi je situacija :) :) Kada moje drugarice gledaju kako češljam Šici - svaki put su komentari tipa - zašto je mučiš?? Jadno kuče šta sve ne mora da trpi - češljanje, kupanje, oblačenje ... :D Ali šta da radimo- mi tako čuvamo naše pse! Zar ne?

Kad češljam Gizma, pošto je bio pekmezav, komšije su mislile, ko zna šta mu radim. A svi su voleli da ga maze i divili su mu se kad je sveže očetkan, a on se šepurio, ukruti noge i digne rep i glavu, ma čak se i smešio. :lol: To mu je bila nagrada i nadoknada za pretrpljeni stres, kad ga svi hvale da je lep.
 
Poslednja izmena:
Dobra tema :D

Ja imam tu sreću da sam da sređujem svoje pse (kineski ćubasti pas), ali isto tako znam da je ipak bolje da vam neko profi sredi psa, čak i ako ne ide na izložbe. Tačno je da može da se nauči, ali isto tako svi mogu da nauče da šišaju i ljude, a ko se od nas sam šiša? :D
Što se tiče opreme i preparata - neko već reče da je problem doći i do kvalitetnijih preparata, a kamoli do ozbiljnije opreme kod nas. Sa kozmetikom još i đene-đene, ima uvoznika, ali oprema je i dalje "problem", ja sam se debelo namučio dok kod nas nisam našao trimer (trebao mi je hitno). Iako kod nas postoji uvoznik te marke proizvoda (Wahl je u pitanju), jedva sam našao nešto što je ok jer jako često zastupnici ne uvoze "pet grooming programme". I dalje ostaje varijanta da vam neko ko ide na izložbe u susedne zemlje donese nešto od opreme i kozmetike. Ja sam išao u Inđiju na izložbu da bih se našao sa jednom odgajivačicom iz Mađarske da mi donese nešto od preparata i neku četku koju ona koristi, a kod nas, naravno nema da se kupi.
Što se tiče ostavljanja pasa kod frizera - meni je to skroz ok i normalno, ni ja ne bih dozvolio (kad bih se ozbiljno time bavio) da mi neko stoji nad glavom dok radim. Vrlo je verovatno da će se pas drugačije ponašati, vrpoljiti, osvrtati, a pravo da vam kažem, ne bih ni voleo da mi neko postavlja milion i jedno pitanje dok radim. Može i pre i posle, ali u toku šišanja mislim da bi mi smetalo i remetilo koncentraciju. Ja sam par puta sređivao pse u prisustvu nekih drugara i to se na kraju završilo tako što ja ćutim i radim a oni međusobno pričaju :D A ne treba ni zanemariti momenat da određeni groomeri ne žele da im neko "krade" zanat
 
Ja sam svoju maltezerku vodila više puta u Pufy pet,i ja sam se isto prvi put osećala užasno kad mi je gospođa rekla da ne prisustvujem sređivanju,već da je predam njoj i izađem. Baš sam bila u nebulozi a i pomalo besna,međutim rekla mi je da slobodno parkiram direktno ispred izloga koji je sav u staklu ,sednem i posmatram ceo proces.Posmatrala sam pola ,videla da joj ne rade ništa što i ja ne bih,a onda sam otišla da prošetam.:) Mislim da je malo i do nas koji smo jako zaštitnički raspoloženi prema svojim psima,pa čak i kad nema potrebe,to sam shvatila dok sam gledala kupanje. U salonu Black Elegance možete sedeti i čekati svog psa,međutim ni tamo ne prisustvujete samom sređivanju jer ste u nekoj vrsti čekaonice. Nisam do sad imala prilike da budem direktno prisutna u salonu gde se moj pas sređuje,tako da to ne mogu komentarisati,mada predpostavljam da bi bila kmezava .:bye:
E evo ja mogu iz prve ruke da ti prenesem iskustvo. u Black Elegance mozes da prisustvujes sisanju u sobi gde se to radi. ja sam prisustvovala i mogu ti reci da je moja kuca bila besprekorno mirna stajala je ko zalepljena sapicama za sto. inace je zivahno kuce a ja sam cak i pomogla grumeru jer sam par puta samo blago rekla "ne" i "mirna" kad je pokusala da sedne a trebalo je da stoji. dakle slazem se da se moze desiti da je bolje da vlasnik nije tu ali treba dati sansu da se tome prisustvuje. meni je bilo veoma udobno dok sam tamo sedela i pijuckala caj koji su mi ljubazni domacini ponudili. u Pufy pet mozes da gledas prek stakla i stojis sve vreme dok ti noge ne otpadunu i onda resis da je bolje da odes. mislim da je to sve u ime toga da se ne pokupi neka caka pa onda oni koji ne teze nekim profi frizurama uzmu ponekad stvar (masinice) u svoje ruke. to je pravi razlog a ne to pas ce biti nemiran. da vidimo da li ce
 
Jolanda,nemam ništa protiv dotičnog salona ,ali moja kuca ne stoji mirno ni kad nisam prisutna.:rotf:
Lep je prijem u tom salonu ali ti meni reče da nisi zadovoljna kako su je ošišli i da su joj ostavili repic za vezivanje na glavi a deo šiški skratili a ti to nisi nikako želela?:dontunderstand:
 
to je vec drugo pitanje i tema. ja samo pricam o tome da postoje saloni gde su korektni i gde pruze sansu i tebi i tvom psu pa ako prodjes onda mozes da prisustvujes sisanju. pri tom sedis kulturno na stolici i pijuckas caj koji ti pripreme. ja nisam bila zadovoljna jer je osisao siske mom psu i prredhodno me pitao da li to zelim. ja sam rekla da ne znam kako treba pa je on to odradio. a kad je njegova koleginica usla i pokusala da veze repic rekla je da je sve ok ali treba da vodim racuna i da joj ne sisam siske ne zajuci da je to odradio njen kolega. na moju konstataciju da joj ja nisam ni sisala siske vec je to odradio on oboje su ucutali. ja ne znam da li treba da se sisaju ali to je od prilike ko kod ljudi - ako ih jednom osisas onda je muka dok ne izrastu ili moras stalno da malo stricakas da ne stoje bezveze i ne idu u oci. a da li se ako sisaju maltezeri ja ne znam.
 

Back
Top