windows server - duzina foldera

Nisam ih bas brojao ali ima foldera iz sa preko 60 karaktera u imenu ... pa jos nekoliko pod foldera sa kracim ili sa duzim imenom ... znaci puno puta puno.
Svim folderima je korektna vidljivost.
Nema cirilicnih slova, ali ima zareza i tacak, ... a nisam primetio da ima znakova pitanja, uzvika.
 
Obzirom da je bilo prebacivanje sa NTFS5 na NTFS5 fajl sistem, ne bi trebao da imaš nikakvih problema, bar što se tiče dužine naziva. Obzirom da ovde nisi dao tekst greške, probaj da sa tim tekstom proguglaš, možda je već neko imao takav problem, a neko drugi ponudio rešenje.
 
To sam pitao jer se meni desilo da sam kuca neki tekst u cirilici. Kad sam snimao, naziv fajla je takodje greskom pisan cirilicnim slovima. Kad sam okusao da ga otvorim, izbrisem, kopiram ili sta god drugo, nije moglo, greska je bila da ne moze da cita fajl sa diska...
 
Sama navigaciona struktura je ogranicena, takozvani MAX_PATH, i iznosi cini mi se oko 250 znakova. Takodje samo vracanje imena foldera i njegovo koriscenje uzima u obzir prvih xx znakova, neznam sada o kojem je broju tacno rijec. Uglavnom sve preko tog broja u nazivu foldera se ne uzima u obzir, pa moze da pravi probleme neotesanim korisnicima.
 
EEEEsada se setih nečega , meni nije hteo da otvara jer sam ga premeštao takvoga , kako sam ga vraćao na izvorno mesto proradilo bi , tada ga otvorim save as i rename u bilo šta i radilo bi skoro uvek . To sam imao slučaj isti i sa komprimovanim datotekama. pomerim izvorni fajl ništa ne radi kako ga vratim na izvorno mesto on radi.
 
Cirilice u nazivu kod doc fajlova se lako resava. tj. samo otvoris word i iz worda otvaras taj fajl i tako prolazi ... ali dvoklik na taj fajl ne radi, kao sto vec znate. Sa drugih fajova sa cirilicnim nazivom nisam pokusavao, ali konatam da ce proci na ovaj metod, tj. metod zvani izmisljanje tople vode :)
Ja nemam lepe reci za ovaj moj problem i osobe koja to radi, ali dzaba objasnim ja da to tako ne sme ali on opet.
Pa ako ima neko jos neko konstruktivno resenje jer mi je vreme presudni faktor.
 
Ne razumem kako sada to utiče na tvoje vreme? Valjda utiče na vreme onoga ko je napravio i koristi te datoteke. Ili možda jedna osoba pravi te datoteke a ostali ih koriste? U tom slučaju, napraviš neki utility koji imena datoteka koja u sebi imaju ćirilične karaktere automatski promeni u latinične.
 

Back
Top