Koji avioni su leteli 15.02.?

Znam ja koji je to beli avion bio, ali mi nije jasno zasto niko nije spomenuo taj avion i to da bas taj avion sluzi za prevoz VIP .U redu migovi ali koliko ja znam to su u sustini avioni koji uopste ne lete a isto tako znam da i jakovi i anovi lete skoro svaki dan .Mislim da nije u redu takav odnos.Jel'da ?
 
Kako volim ove sto sve znaju... pa lupetaju po forumu... posle sto nam deca imaju pogresnu predstavu o svetu... Zato sto na forumima moze da pise ko sta pozeli...

Koga to prevozi VIP Jak... bas bih voleo da znam koju je vaznu licnost poslednju prevezao... Anovi lete puno u skladu sa situacijom... Treba neko i pare da zaradi, a ne samo da glumi leteci cirkus... A to da Migovi ne lete dovoljno... o tome neka ti prica neko ko zivi u Bataji...

Pozzdrav:)
 
Jak se koristi kao avion letne inspekcije i za kalibržu, unutra je sve samo ne VIP avion! O Migovima i ostalim avionima na Batajnici mrzi me više da pričam koliko sam već puta ponavljao.....leti se i to dosta s' obzirom na stanje u vojsvci!
 
maligalebe kad porastes reci cu ti ko se vozi u jaku.A do tada spusti loptu i nemoj misliti da lupeta svako ko ima svoje misljenje.Moja deca ce tacno znati ko je ko u svetu i pre svega cu ih uciti da postuju ljude sto ti ocigledno nisi naucio.Pozdrav i tebi
 
maligaleb:
Kako volim ove sto sve znaju... pa lupetaju po forumu... posle sto nam deca imaju pogresnu predstavu o svetu... Zato sto na forumima moze da pise ko sta pozeli...

Koga to prevozi VIP Jak... bas bih voleo da znam koju je vaznu licnost poslednju prevezao... Anovi lete puno u skladu sa situacijom... Treba neko i pare da zaradi, a ne samo da glumi leteci cirkus... A to da Migovi ne lete dovoljno... o tome neka ti prica neko ko zivi u Bataji...

Pozzdrav:)

Galebe, ovo sto si gore rekao se ustvari odnosi na tebe, jer pricas a ne znas...
Taj avion jeste VIP i u njemu se prevozi predsednik Srbije.
Avion sa istom shemom leti u AKL i radi kalibrazu.

Pozdrav
 
ninpo masinac:
Galebe, ovo sto si gore rekao se ustvari odnosi na tebe, jer pricas a ne znas...
Taj avion jeste VIP i u njemu se prevozi predsednik Srbije.
Avion sa istom shemom leti u AKL i radi kalibrazu.

Pozdrav

Moguće, ipak je to jedini avion tog tipa koji imamo. Čas posla se prelepi natpis sa strane. ubace se sedišta i eto ga "Air Force One":D, ili možda leti sa Air Pink-om! Ipak je luksuznije!;)
 

Prilozi

  • 54436_1649942743_pc210879_914.jpg
    54436_1649942743_pc210879_914.jpg
    86,3 KB · Pregleda: 5
  • YU-BTT Air Pink Cessna 550.jpg
    YU-BTT Air Pink Cessna 550.jpg
    81,4 KB · Pregleda: 3
Jumbolino:
Za VIP (za zvanicnike SR) koriste Dassault Falcon.

Nisam ni znao da ga imamo, sad malo proguglah i nađoj i taj podatak, što potvrđuje ono što sam rekao:

Boba-No1:
Jak se koristi kao avion letne inspekcije i za kalibržu, unutra je sve samo ne VIP avion!

Jumbolino:
Nema iste boje. Taj sto radi kalibrazu ima svetlo plave boje (slicne Aeroflotu), mislim de je bio pozajmljen iz Belorusije, a gde je sad ??

Koliko ja znam, to je jedan isti avion, samo je dobio nove boje prošle godine.
 
Tema je za one koji nisu svatili postavljena ironicno.Ociigledno mnogi nisu.Posto vidim da vam treba razjasnjenje evo:Zasto nije pomenut avion i pilot(jaka)u emisiji dozvolite...Navedeno je da lete migovi i imena pilota gazele i imena pilota a za jaka niko nista mozda oni i nisu vredni pomena!?.Zelim samo da znam zasto ?A sad da krenemo ZA obersturmfuehrer objasnjenje iznad je za tebe posto vidim da ne kapiras!HVALA za ninpa-masinca predsednik i ministar vojni.ZA Boba-NO1:istina je da su ga ofarbali jer je na onom svetlijem pisalo :"Yugoslav airforce" i naravno nakon odvajanja drzave prefarban je u srpsku trobojku.ZA Zoranns83 iskreno migovi me uopste ne interesuju !Puno pozdrava za sve
 
Samo si trebao malo bolje procitati.Ironija je najlepsi nacin komunikacije.Licno me uvredilo to sto jak je izostavljen iz izvestaja o Sretenju.Samo kazem da je to nepravedno.Ne zasniva se srpsko vazduhoplovsto samo na migovima iako oni pokupe sav slag.Znam da je to bio subjektivan komentar ali sam morala.
 
Jumbolino:
Nema iste boje. Taj sto radi kalibrazu ima svetlo plave boje (slicne Aeroflotu), mislim de je bio pozajmljen iz Belorusije, a gde je sad ??

Ti avioni su bili vlasnistvo vojske, (bilo je 6 jakova). Onda jedan dat AKL za kalibrazu, sa ljudima iz vojske da rade na njima. I onda je AKL odradila remont njihovog i jednog vojnog (sa slike) u Belorusiji. Tako da ti avioni gotovo imaju istu shemu, a lete ga ljudi iz vojske.
U svakom slucaju predsednik Srbije koristi taj vojni JAK jer je VIP (valjda nostalgija iz doba kada je bio ministar odbrane) a ostali funkcioneri koriste zvanicno Avio sluzbu.

Pozdrav
 
Tosicka:
Samo si trebao malo bolje procitati.Ironija je najlepsi nacin komunikacije.Licno me uvredilo to sto jak je izostavljen iz izvestaja o Sretenju.Samo kazem da je to nepravedno.Ne zasniva se srpsko vazduhoplovsto samo na migovima iako oni pokupe sav slag.Znam da je to bio subjektivan komentar ali sam morala.
mislim da je ime pilota koji vozi predsednika drzave, neka vrsta strogo cuvane tajne... nije mi bas logicno da kazu, evo ovaj pilot, zivi tu i tu, vozi predsednika, pa ako nekom nesto treba, slobodno nek navrati do njega da ga pita za zdravlje! i za zdravlje predsednika! :)
 

Back
Top