Vista VS XP-shto se igara tiche

??????

  • Vista

  • XP


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Vista kao platforma za koriscenje Video Igrica jos nije spremna zbog same nekompatibilnosti sa igricama koje su pisane za Windows Xp, isto tako vecina korisnika josh nema ovu verziju Operativnoga Sistema u svome domu legalnu, da ne spominjemo beta verzije koje sadrze veliki broj bagova u sebi, samim time josh treba sacekati odredjeno vreme kako bi se dobio rezultat a vezano za Windows Vistu. Moj izbor Windows Xp (Xperience) u ovom sluchaju.
 
Posto se podrazumeva da svi imamo originale - Vita, jer u visti imas program koji je pravljen da prilagodi sve programe Visti, bez obzira za koji je OS pisan. Ja sam imao Vistu jedno vreme (ne full verziju, ali je jako lepo radila), i mogu vam reci da taj programcic jako lepo radi. Cak sam uspeo da instaliram neke drajvere koje pod XP-om nisam mogao da instaliram, ali kao sto je Dejan rekao, treba sacekati finalnu verziju, pa onda oceniti.
 
Posto se podrazumeva da svi imamo originale - Vita, jer u visti imas program koji je pravljen da prilagodi sve programe Visti...

Program iliti charobnjak se zove: Program Compatibility Wizard. Takodje dostupan je i u WIndows Xp (Xperience-u). Finalna verzija je izasla, ali jos Vista nije dovoljno (sposobna) da pokrene (odredjene) igre i programe kako treba. U sustini, to je to kao sto si ti napisao.
 
XP! Ne zato sto ja nesto izmisljam nego zato sto su testovi tako pokazali! Vista nasuprot XP-a ime iste ili jedva bolje razultate u igrama, samo ako su igre testirane na kompovima 4.0GHz+, 4GBram+, dobra 512DDR3+ grafa.. Znaci nikome Vista nije bolja od XP-a... Mozda ce biti, ali samo za nove igre koje ce praviti bas za nju..... i sa ultra kompom... dakle XP!
 
Jedva se pokrece sa 1 gb,znaci treba ti jos toliko,a sto ti treba graficka dobra....U ovom trenutku se ne isplati kupiti i instalirati Vistu,jer velika vecina igara nece raditi...XP dusu dao,jos su u Microsoftu rekli da ce se brinuiti za njega do 2011. tako da.....Gameri,XP definitivno ispred.....
 
Na Vistu sigurno necu preci dok ne izadje Service Pack 1..... jeste da je najavljen za Jul 2007 ali ce sigurno da kasni ( kao i Vista ) pored toga XP mi radi savrsheno.......
Sad cu kupiti AMD 3600 X2 Dual Core ( 2.0 GHz ) pa cu zbog njega preci na Vistu ( posto XP "nezna" da koristi Dual Core Procesore ) a zasad znam sam jedan program koji ume da koristi dva procesora a to je ProgDVB ( program za Sku Star 2 )...... Do tad ce valjda vishe programa i igara da imaju podrsku za Vistu i Dual Core.....
 
xp moze i dosta manje ako iskljucis sve programe koji ti nisu potrebni dok igras. Pretpostavljam da ce biti tako i sa vistom. Ljudi zna se sve kako je. Za sada je naravno mnogo bolji xp. Za koju godinu ce vista biti bolja sem ako ovi iz msofta nesto debelo ne zaseru i to je to...
 
Za sada XP,ali za koji mesec,Vista.Naravno Vista zahteva puno sto se tice hardvera,tako vecina ovdasnjih korisnika nece moci da uziva u igrama ako sada instalira Vistu.Pritom nVidia-ini drajveri za Vistu su manje vise ocajni,ali ce valjda popraviti to u dogledno vreme.Usput ako neko ima 2gb rama,Vista bi trebalo da zauzme oko 700mb,sto je uzasno puno,s obzirom da su danasnje igre gladne za ram mem
 
jbs operativni sistem koji je zahtevniji od Obliviona :lol: :lol: :lol:


Problem ce ispasti tek za godinu dana (kad ce vec na trzistu moci da se nadju dobre "domace" verzije viste) jer ce garant igrice pod pritiskom microsofta da prave iskljucivo sa podrskom za vistu.
 
Pa vec su najavljene extra igre samo za Vistu kao npr Crysis,Hellgate:London,Halo2 itd.A sto je najgore za Hellgate ce najverovatnije morati da se ima i dx10 kartica,posto ce se u suprotnom igra vuci ko puz.Ma ja se samo nadam da ce mi STALKER raditi dobro,ako ga opet ne odloze :( .
 

Back
Top