SKLERODERMIJA

Gost
HTELA BIH DA ZNAM KAKO SE LECI SISTEMSKA SKLERODERMIJA I KOZNE PROMENE NA RUKAMA? ADEKVATNA ISHRANA ??? I STA JOS..? INACE ZNAM DA JE TO AUTOIMUNA BOLEST I JOS PO NESTO ALI ME INTERESUJE ZNA LI NEKO OVO DA MI KAZE? UNAPRED ZAHVALNA..
 
Prvo nemoj da vices...na forumu se koriste mala slova(tako stoji u pravilniku).
A sto se tice lecenja,nije mi bas najasnije sta te to zanima,sistemska sklerodermija trazi ozbiljnu medikamentoznu terapiju i kontrolu lekara...ako mislis na neku alternativnu medicinu stvarno ne znam,za to nisam cula.
 
Nisam imala nameru da budem neljubazna,vise sam se nasalila.
Izvinjavam se ako sam vas uvredila.Trebala sam da ubacim nekog smajlija.
Svaki gost je dobrodosao.
Pozdrav!
 
Sklerodermija je oboljenje vezivnog tkiva koje u početku stvara zadebljanja kože. Najteži oblik je sistemska skleroza. To je oboljenje zloćudnog, ali srećom veoma sporog razvoja, podložno dugim spontanim remisijama, koje se mogu postići i terapijom.

p.s. remisija je faza u kojoj bolest miruje. Tvoja drugarica je sigurno dobro informisana od strane ordinirajućeg lekara pa najviše možeš saznati od nje i videti kako koža obolelog izgleda. Budi uz nju kao podrška i pravi prijatelj jer joj nije lako.
Više info imaš na netu, a diskusija i razmena iskustava je dobrodošla.
 
Ja imam lokalizovanu sklerodermiju, ali doktori su veoma kratki sa objasnjenjima sta i kako. Tako da nam samo ostaje da sami jurimo po svim mogucim stranicama, najvise stranim jer oni to opsirno i detaljno objasnjavaju, a mi pokusavamo da bar koju rijec uhvatimo.Nadam se da ce iako je ovo oboljenje rijetko, neko iz zdravstva obratiti paznju i na ovo oboljenje.Jer jureci po netu, uocila sam da se sve vise pojavljuje i to najvise medju mladim ljudima.Veliki pozdrav svima!!!
 
Ja pijem tablete već 6 mjeseci, Rokaltrol ili Kalcitrol, vitamin D.Samo prva 3 mjeseca sam koristila kreme, a sada nista.Preporucuju koriscenje krema Eucerin, i to koristim.Koza kakva je takva je , koliko sam upucena nema poboljsanja, bitno je samo zaustaviti je. Korisno je i plivanje.
 
-Nisam ih pila .Ali sam pronasla da se oni koriste kod Lupusa.

Antimalarici su lijekovi koji su se prvobitno koristili u
tretmanu i prevenciji tj. prophylaxis-i malarije, ali su se
pokazali efikasnima i u tretmanu Lupusa. Uzeti kao
monoterapija ili pak u kombinaciji sa drugim lijekovima,
mogu biti efikasni u tretiranju opste slabosti, bolova u
zglobovima, suzbijanju koznog osipa i lupusne upale u
plucima. Klinicke studije su pokazale da su anti-malarici,
od kojih je najcesce u upotrebi hydroxychloroquine
(Plaquenil), najefikasniji u suzbijanju epizoda
egzacerbacije bolesti, te odrzavanju stabilnog stanja
bolesti kroz duzi vremenski period. Nazalost, duza upotreba
ovih lijekova takodjer izaziva niz nuspojava i stetnih
djelovanja u oraganizmu oboljelog, od kojih su najvaznije
ostecenje jetre, kostane srzi i rijetko retine oka. Zbog
toga je tokom upotrebe ovih lijekova potrebno cesto
kontrolisati koncentraciju lijeka u krvi, narocito pri
promjeni doze, te kontrolu krvi (FBT) i jetrene testove
(LFT).
 
Nisam to znala.Mesecima trazim po internetu nesto o sklerodermiji, ali veoma je malo tema o tome.Mene zabrinjava jedino sto pijem samo taj vitamin D, a koliko sam citala negdje se daje i pencilin.Tako da vise nista ne znam.Vise sam luda :((
 
Nisam to znala.Mesecima trazim po internetu nesto o sklerodermiji, ali veoma je malo tema o tome.Mene zabrinjava jedino sto pijem samo taj vitamin D, a koliko sam citala negdje se daje i pencilin.Tako da vise nista ne znam.Vise sam luda :((

Penicilin se daje kod morfee, koja je cesto uzrokovana ujedom krpelja, pa se zato daje..pomaze u tim slucajevima, neke bolnice daju ga i kod skelrodermije..a vitamin D nemoj piti nekontrolisano, mora da te nadzire i endokrinolog zbog metabolizma kalcijuma i fosfora,nefolog zbog bubrega, itd..igranka bez prestanka..apre uvodjenja hidroxzchlorochina mora oftamolog da izvrsi pregled ocnog dna..
 
Ja pijem jednu dnevno, a svakih mjesec dana idem na kontrolu (VMA), a svaki drugi provjeravam kacijum i fosfor.Za sad je sve ok.Ja imam morpheu , ali nije me ujeo krpelj:(kod mene mislim da je uzrok stres tj.trauma.
 
...svjetlana ne uzimaj nikakve preparate za jacanje imuniteta... zena koja vec nekoliko godina ima sklerodermiju u pocetku je koristila neki zagrebacki melem ali joj vise ne pomaze... hedonista radi se o sestri moje komsinice koja zivi u unutrasnjosti i dolazi u bg na kontrole, njena terapija su imunosupresori
 
Hvala Andrea.Pa meni su ovaj Rokaltrol - vitamni D prepisali kao terapiju.Ne pijem nista za imuni sistem.Jedino ima problem sa candidom, pa mi dr. rekla da je zbog pada imunog sistema, sto je nelogicno.Tako da sam jedno par dana pila propolis i ehinace kapi, pa sam nasla ne netu da ne smijem.Tako da vise pojma nemam :think:
 
... propolis je prirodni antibiotik i mozes da ga koristis ali samo kad ti je stvarno potreban... zena o kojoj pricam je i sad pogubljena u vezi sa terapijom i prognozom a lekari se bas i ne trude da joj bilo sta objasne...najvaznije je ono sto sam ti napisala u prvom postu - opusti se :ok:
 

Back
Top