Prijedlozi lijepih imena za djevojcicu i djecaka

Moji klinci su Mateja i Ksenija. Nisu pomodna imena jer su davana deci i pre 100,200 godina - prota Mateja Nenadovic ili Ksenija princeza od Crne Gore. Inace, za sve dusebriznike (pozdrav zabrinutim komsijama) Mateja nije ni srpsko ni hrvatsko ime, jer se pominje jos u Bibliji, Matej je bio jedan od jevandjelista. Znaci nastalo je "malo" pre Srbije, Hrvatske, Slovenije...
Na hebrejskom Mateja znaci "boziji dar", a Ksenija na grckom znaci "strankinja".
Ne zuri sa smisljanjem imena - kada prvi put budes videla svoju bebu znaces kako treba da se zove.
 
daxa:
Moji klinci su Mateja i Ksenija. Nisu pomodna imena jer su davana deci i pre 100,200 godina - prota Mateja Nenadovic ili Ksenija princeza od Crne Gore. Inace, za sve dusebriznike (pozdrav zabrinutim komsijama) Mateja nije ni srpsko ni hrvatsko ime, jer se pominje jos u Bibliji, Matej je bio jedan od jevandjelista. Znaci nastalo je "malo" pre Srbije, Hrvatske, Slovenije...
Na hebrejskom Mateja znaci "boziji dar", a Ksenija na grckom znaci "strankinja".
Ne zuri sa smisljanjem imena - kada prvi put budes videla svoju bebu znaces kako treba da se zove.[/quote]
E, to je istina...ja sam imala par varijanti ali sam definitivno odlucila kada sam videla svoju devojcicu...i dobila je upravo ono ime koje sam najvise i prizeljkivala...Na delimicnu zaprepascenost nekih clanova porodice...
Kruna
 
Pozdrav buducim roditeljima! Kad smo birali imena za nasu decu jedini uslov koji je postojao je da takvog imena nema u porodici znaci ni po babu ni po stricevima. Nikom se nismo zamerili a ono sto mi smeta je pitanje cije je to ime ne zvuci kao srpsko.Kakav nacin razmisljanja? Zao mi je ali mi tako nismo razmisljali trazili smo i nasli imena kojima smo zadovoljni Olivera i Marjan!Puno pozdrava i sledite svoju zelju
 

Back
Top