dali valja

Z

zagaa

Gost
ne poznajem dovoljno o kompjuterima sta mislite jeli dobar.pentijum43.06ghz ram 512 mo dual chanel ddr-sdram,333mhz. hard disk ide 80go 7200rpm.graficka nvida Geforce4FX5200 128MO.Dali bi tu trebalo nesto bolje dase doda. HVALA NA SAVJETIMA
 
nije... fali mu maticna ploca, napajanje, kuciste, tastatura i monitor bar... a mozes i misa da kupis zaista....ma sa tim kompom neces moci ni pasijans da pokrenes

ozbiljno?!.... losa mu graficka i memorija, a nisi navela ni koja je maticna ploca.... a i hdd bi mogao da bude bar SATA..... obzirom da nisu male pare u pitanju nekih 100-nak evra vise bi ga zaista uvrstilo u high klasu....

doduse sve zavisi i za sta ti treba.... za komsiju ili tebe
 
slabo toja poznajem misa i tataturu i ekran vec imam a napajanje i ta maticna ploca nepise nista pise samo karta rezo itegrisana intel pro 100 pa po vama koja je memorija dobra i graficka koja marka
 
ako je rezo jos jedan no-name proizvodjac ploca moj post bi izgledao ovako

eh.... znaci jos jedan komp prepun marketinskih trikova za paljenje i navlacenje masa... sto mrzim takve prodavce :?

sto se tice izbora ploce to cu ostaviti drugim posetiocima foruma jer zaista nemam kontakte sa plocama za intel procesore

sto se tice memorije.... obavezno pazari dva modula (dva puta) od po 256Mb i to na bar 400MHz.... preporuka za graficku Ati Radeon 9600XT ili pro (od sapphire-a).... cak bi mogla da dodas jos novca za napajanje jer i tu umeju da "pristede" pa se posle kupac cudi kada komp pocne da stuca jer nema dovoljno snage (citaj elektricne energije).... u svakom slucaju bolje nadji nekog postenijeg prodavca koji ne prodaje macke u dzaku :evil:


posto ne znam necu ni da komentarisem :?
 
d1:
ako je rezo jos jedan no-name proizvodjac ploca moj post bi izgledao ovako

eh.... znaci jos jedan komp prepun marketinskih trikova za paljenje i navlacenje masa... sto mrzim takve prodavce :?

sto se tice izbora ploce to cu ostaviti drugim posetiocima foruma jer zaista nemam kontakte sa plocama za intel procesore

sto se tice memorije.... obavezno pazari dva modula (dva puta) od po 256Mb i to na bar 400MHz.... preporuka za graficku Ati Radeon 9600XT ili pro (od sapphire-a).... cak bi mogla da dodas jos novca za napajanje jer i tu umeju da "pristede" pa se posle kupac cudi kada komp pocne da stuca jer nema dovoljno snage (citaj elektricne energije).... u svakom slucaju bolje nadji nekog postenijeg prodavca koji ne prodaje macke u dzaku :evil:


posto ne znam necu ni da komentarisem :?
Potpuno si upravu sto sto se "macki u dzaku",i ovo je izgleda jos jedan primer toga.
Vratimo se temi :
Ne znam sa koliko novca raspolazes ali ja bih ti preporucio sledecu maticnu plocu :
ASUS P4P800-VM PIV Intel865 PE (kosta oko 100 eura)
 
zWest:
Potpuno si upravu sto sto se "macki u dzaku",i ovo je izgleda jos jedan primer toga.
Vratimo se temi :
Ne znam sa koliko novca raspolazes ali ja bih ti preporucio sledecu maticnu plocu :
ASUS P4P800-VM PIV Intel865 PE (kosta oko 100 eura)

... a AMD ce raditi na istoj 'samo tako' :lol: :lol: :lol:

Od Intel ploca, najtoplija preporuka: Abit IC7-MAX3 ...
Od AMD ploca: hmmmmm... kome uopste i treba tako nesto...
 
Incognito:
zWest:
Potpuno si upravu sto sto se "macki u dzaku",i ovo je izgleda jos jedan primer toga.
Vratimo se temi :
Ne znam sa koliko novca raspolazes ali ja bih ti preporucio sledecu maticnu plocu :
ASUS P4P800-VM PIV Intel865 PE (kosta oko 100 eura)

... a AMD ce raditi na istoj 'samo tako' :lol: :lol: :lol:

Od Intel ploca, najtoplija preporuka: Abit IC7-MAX3 ...
Od AMD ploca: hmmmmm... kome uopste i treba tako nesto...
izvini Inco a ko pominje AMD ovde.... ono sto sam ja hteo da kazem jeste da veliki broj firmi i obicnih prodavaca hvata kupce na foru P4 na 3.06GHz (i to je jedino gde ne mogu da ucare) 512Mb memorije (a to sto je na 333 MHz + sto moraju da uzmu i 10 evrica jer nisu 2 modula vec jedan, a koliko znam P4 ploce podrzavaju dual channel) + dx9.0 kartica (koja je uzgred totalno njesra, a neretko ti stave i SE verziju) i sve komponente su od sumnjivih proizvodjaca...

ako vec neko ima nameru da da 290 evrica za procesor siguran sam da ne zeli da pristedi na kvalitetu ostalih komponenti.... druga je stvar ako neko ne zeli funkcije recimo radeona 9600 ili gfx 5600 vec zeli da se zadrzi na za klasu nizim karticama, ali sam siguran da i kod njih trazi kvalitet...

poz
 
Au... ne znam shto mi se ucini da se covek bio nameracio da kupi AMD-a...

Pa u svakom slucaju, preporucio sam najbolju plocu danasnjice sto se tice PIV platforme, Abit IC7-MAX3... Mada bih pre preporucio PIV 2.8c (druga revizija, sa 800 FSB-om, HT-om i sl.) nego onaj na 3.06... Razlika u ceni zaista nije opravdana performansama...

Sto se grafike tice, ja imam bas ovo gore navedeno (naravno, sa 2x512MB Kingston HyperX memorije), pa opet nisam odabrao neku boli-glava graficku jer meni je mnogo vaznija procesorska snaga nego GPU jedinica... Nisam zaljubljenik u igre, tako da mi 5 fps-a vise u CS-u ne znace ama bash nista... Imam MSI FX5600-128TDR i u potpunosti sam zadovoljan karticom... Stavise, mislim da je to kartica sa najboljim odnosom performanse/cena...

Poz.
 
Incognito:
Au... ne znam shto mi se ucini da se covek bio nameracio da kupi AMD-a...

Pa u svakom slucaju, preporucio sam najbolju plocu danasnjice sto se tice PIV platforme, Abit IC7-MAX3... Mada bih pre preporucio PIV 2.8c (druga revizija, sa 800 FSB-om, HT-om i sl.) nego onaj na 3.06... Razlika u ceni zaista nije opravdana performansama...

Sto se grafike tice, ja imam bas ovo gore navedeno (naravno, sa 2x512MB Kingston HyperX memorije), pa opet nisam odabrao neku boli-glava graficku jer meni je mnogo vaznija procesorska snaga nego GPU jedinica... Nisam zaljubljenik u igre, tako da mi 5 fps-a vise u CS-u ne znace ama bash nista... Imam MSI FX5600-128TDR i u potpunosti sam zadovoljan karticom... Stavise, mislim da je to kartica sa najboljim odnosom performanse/cena...

Poz.

A ko ti je preporuchio Abit IC7 MAX3?
hahahah
 

Back
Top