Od traca do istine

shokne

Zainteresovan član
Poruka
132
Da li je tacno da ce od kasarne u Somboru koja je bila vazduhoplovni nastavni centar u skorije vreme napraviti obucni NATO centar za pesadiju?Da li ce se tu obucavati samo nasi profesionalni vojnici ili ne?Ja sam tamo proveo deo svog vojnog roka i mislim da je kasarna strateska i da je svakako ne trebamo deliti a kamoli "prodavati"...
 
Nije,srusen je samo jedan objekat,mislim da je na tom mestu bila jedna od dve kantine.Jos kad sam ja bio tamo pricalo se da ce da je prodaju nekom Italijanu koji ce tu da napravi kargo aerodrom a da ce centar za obuku da se prebaci u Batajnicu...
 
ZORANNS83:
e jos samo i crkve da pocnu da prodaju , pa da onda stvarno pokupimo kofere i odemo na drugu planetu!
Od 2008 do 2010 godine 30% popusta za sve sto je srpsko i sto se moze prodati. Nikako nemojte da propustite fantasticnu rasprodaju srpske zemlje, a ako dodju i nasi najbolji saveznici-Amerika, oni imaju cak 60% popusta i to bez PDV-a!!!
Necemo s' onim Rusima, seljacima, mi smo civilizovani ljudi.


:-D (dobicu proliv od ovog govora)
 
......Dobar dan !!!!evo mi u Osijeku smo "raskupusili" "bijelu vojarnu"...sad tamo stoje lijepe zgrade studentskog grada...mislim da je to pametno ......vojske na ovim prostorima vise nisu potrebne..samo oduzimaju novac i nis koristi....
 
...........pa nama to tereba za obuku kad idemo u Afganistan aaaaaaaaa ......evo prica se da ce Hrvatska u sklopu mirovnjaka i na Kosovo.......osim toga mi to ne kupujemo nego nabavljamo (dobijemo)....
 
Bilo kakav nastavni centar za bilo koga sem za nas se naravno ne bi prodao vec dao pod koncesiju na xz godina. I ne vidim sta je lose u tome, nije to autoput pa da const. generise prihode vec zgrada koja verovatno propada, a ovime bi em dobile rentu em bi stanovnistvo imalo ekonomske koristi od stranaca.
 
.........ja sam nesto slicno napisao......princip je isti samo se razlikujemo u nijansama.....Vojarne treba pretvoriti tj zgrade dati fakultetima,bolnicama, bilo kome stagod je u "normalne"svrhe....evo kod nas u Cro se sve to polako dogadja.....
 
Hrc2007:
.........ja sam nesto slicno napisao......princip je isti samo se razlikujemo u nijansama.....Vojarne treba pretvoriti tj zgrade dati fakultetima,bolnicama, bilo kome stagod je u "normalne"svrhe....evo kod nas u Cro se sve to polako dogadja.....
Sta ti znaci to "Vojarna"?Iz konteksta bih rekao da je kasarna...Samo vi koristite vase Vojarne,sta god da je to,u normalne svrhe a nase kasarne prepustite nama
 
marbik:
Bilo kakav nastavni centar za bilo koga sem za nas se naravno ne bi prodao vec dao pod koncesiju na xz godina. I ne vidim sta je lose u tome, nije to autoput pa da const. generise prihode vec zgrada koja verovatno propada, a ovime bi em dobile rentu em bi stanovnistvo imalo ekonomske koristi od stranaca.

Procvetao bi najstariji zanat.... kao u Makedoniji, ili u Hrvatskoj kad navrati neki ratni brod...
 
Zaboravio sam sad tacnu cifru ali je bila jako impozantna a odnosila se na obim prihoda koje americki vojnici generisu za stanovnike okolnih mesta oko baza u nemackoj. I kad je posle bilo razmatranje da ce mozda zatvoriti neku od tih baza da bi je izmestili u bugarsku il rumuniju umalo nije nastao revolt kad su nemci shvatili da im snjima odlaze i zelene shushke koje su bile ubedljivo najveci izvor prihoda okolnih mesta, a i shire jer sigurno nece za neke obichne stvari korisiti dobavljache iz amerike koji su 10 000km daleko vec neke lokalne.
 
Nemojte da se zanosite.... Pitaj ovog hrvoja na forumu koliki je prihod grad dubrovnik ubrao od američkog nosača prošle ili pretprošle godine.... i koliko se odnosilo na suvenire i ostale uslužne delatnosti...
 
.......Vojarna......korijen rijeci Vojska....Kasarna korijen rijeci Ka dalje cemo ficukati.....sala-mala po Hrvatskom se kaze vojarna .....tu je sve jasno.....nisam ja rekao nista protiv tvoje kasarne....napravite jos koju u sred grada...to je jako pametno.....ja opet ponavljam da lova cini cuda....je imao je Dubrovnik debele koristi od toga.... vidite odma su dosli i drugovi iz C.Gore...dali smo i njima dio kolaca....eno vec laprdaju kako ce vratiti neku ratnu odstetu sto su napravili oko Dubrovnika.....medjutim Stipe im to oprostio....sitna para keze,nek im je na cast....Turisticka zajednica grada Osijeka je isto dobila jednu veliku zgradu iz bivse "Bele vojarne" bit ce to njihov super lux mali hotel...samo za baranjske goste.....lokal-hrana i te dumine( dobit ce pohane komarce na pladnju)....ljudi kazem Vam opet... razj_ _ _ te te kasarne i pravite hotele ...Srbija je bogata zemlja ....pa na zapadu su zaboravili kako krava izgleda djeca im crtaju ljubicaste krave (kao na milka cokoladama) da li sam bio dovoljno jasan...slijedite nas primjer .....
 
marbik:
Bilo kakav nastavni centar za bilo koga sem za nas se naravno ne bi prodao vec dao pod koncesiju na xz godina. I ne vidim sta je lose u tome, nije to autoput pa da const. generise prihode vec zgrada koja verovatno propada, a ovime bi em dobile rentu em bi stanovnistvo imalo ekonomske koristi od stranaca.
a koncesija bi bila na 99godina? i jel to tebi zvuci pametno ? a drugo vidim ja da ti bas neznas potpuno sta znaci termin konsecija,(nema tu rente, to je jedan oblik ulaganja, i sigurno da nije moguce da neko uzme zgradu pod koncesiju :)
 
xz moze da bude 10 i 99, a ti razmisli malo da li iko daje koncesiju na 99 godina
Takodje za navedeni objekat je neko gore rekao da je strateskog znacaja, te bi stoga koncesija mogla biti dobro reshenje da se imovina ne bi trajno otudjivala, otud i pretpostavka da se ne radi o zgradi (jednina).
Za rentu sam se lose izrazio, doduse moglo bi sustinski da bude renta ako se ceo iznos ne bi odjednom isplatio vec godisnje po deo.
Sto se tice termina za pocetak bi mogao da naucis da nije konsecija vec koncesija.
I za kraj u ekonomskim prilikama u kakvim se mi nalazimo sa ogranicenim budzetom i ogromnim brojem potreba, sumnjam da bi neki kompleks zgrada u subotici bio od vitalnog znacaja za investiranje bilo sredstvima iz budzeta bilo iz nip-a, stoga bi ovo ili prodaja bili realna reshenja. I prekini da lupas gluposti...
 
Nego,ne bi bilo lose da se tu obucavaju nasi profi vojnici po nato standardima.Posto smo vec usli u partnerstvo za mir,red je da i vojsku malo reorganizujemo,da lici na nesto.Da covek koji za sebe kaze da je vojno lice tako i izgleda i da se tako ponasa.Kada sam bio na odsluzenju vojnog roka prisustvovao sam raspravi nekih podoficira koji zbijaju sale na svoj racun kako nemaju pojma da gadjaju pistoljem i kako ce se vec na sledecem pistoljskom gadjanju zesce obrukati.To je strasno,ispijaju se kafe po ceo dan,alkohol na sve strane(da se ubije zgaravica)...Dobar deo njih ne moze da istrci 300m a da pri tome dusu ne ispusti...To su samo neki problemi koje mi trenutno imamo u vojscvi a ima ih jos mnogo
 

Back
Top