Syd Barrett

Jeremja

Početnik
Poruka
19
Inace osnivac Pink Floyd-a. Nisam procitao sve poruke u temi Pink Floyd pa ne znam da li se spominjao tamo.

Pa sam odlucio da otvorim posebnu temu za ovog posebnog umetnika.

Syd Barrett je umro prosle godine u julu, zamislite, od dijabetisa, sa 60 godina!

R.I.P. Crazy D.
 
9.gif

Jeremija...
Mislim da ta tema vec postoji.
 
47 kapljica?
nisam znao to, koji ludak

možda i najbolja njegova solo pesma

Dark Globe

h where are you now
Pussy willow that smiled on this leaf?
When I was alone you promised the stone from your heart
My head kissed the ground
I was half the way down, treading the sand
Please, please, lift a hand
I'm only a person whose armbands beat
On his hands, hang tall
Won't you miss me?
Wouldn't you miss me at all?

The poppy birds way
Swing twigs coffee brands around
Brandish her wand with a feathery tongue
My head kissed the ground
I was half the way down, treading the sand
Please, please, please lift the hand
I'm only a person with Eskimo chain
I tattooed my brain all the way...
Won't you miss me?
Wouldn't you miss me at all?
:( :(
 
Arnold_Layne...........isto jaka pesma, to je Syd radio sa Floydima.......

U kom forumu ima dve teme o njemu?

Roger Barrett, inace njegovo pravo ime, SYD je nadimak, je ostatak zivota na ovoj zemlji proveo kao bastovan, u sopstvenoj basti...sta se sa njim stvarno dogodilo, to se ne zna... price su razne... a jedna je ta da se odradio sa 47 kapljica i "otisao" zauvek... posle raznih terapija, covek se izuo bos, i otisao svom domu (Kembridz) nekih 10ak km prepesacio i od tada nije mrdao odatle, covek biljka...
 
Uopste ne znam zasto ovo radim, proveo sam dosta vremena po stranim forumima pricajuci o Syd-u, jednostavno ne znam sta bi vise rekao o njemu, sve mi deluje nekako .... ma sta mi koji k.... znamo!

Poslusajte pesme: Matilda Mother, Arnold Layne, See Emily Play, Remember a Day, Painbox, The Scarecrow, The Gnome, Lucifer Sam, BIKE, Cirrus Minor, Careful With That Axe Eugene, Julia Dream, ................. Te su vam verovatno poznate, jer nose ispred naziv PINK FLOYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sve navedene, i mnoge druge, napisao, komponovao, SYD!
 
“It’s awfully considerate of you to think of me here
And I’m much obliged to you for making it clear that I’m not here
And I never knew the moon could be so big
And I never knew the moon could be so blue
And I’m grateful that you threw away my old shoes
And brought me here instead dressed in red
And I’m wondering who could be writing this song".


E, da...Syd... Bas mi je bilo bez veze kada sam cula da je umro. Sad, ne znam bas za ono sa kapljicama, mislim da to nije glavni razlog bolesti. Ima tu svakakvih prica. U svakom slucaju, neka si ti otvorio temu!!!! Zasluzuje on to.
 
Znaci na danasnji dan 1968. Syd je konacno napustio Floyd-e i na "njegovo mesto", pod znacima navodnika jer ga niko ne moze zameniti, dosao David (ciji nisam bas neki fan).

Znam da su Floydi postali jos popularniji dolaskom Davida, ali u meni Floydi bude nesto samo iz perioda kad je Syd bio tamo...

Takvu psihodeliju mogao je samo Syd da izvuce ...
 
I ako si dobro rekao-la "SAMO OVO" prosto ne znam cime bih pokrenuo temu!

Eto poslusajte one pesme koje sam nabrojao, ili cete u momentu odlepiti, ili vas nece ni dotaci, nema tu sredine ........

Da i ako naletite ( r e t k o ) na njegove solo albume: BARRETT; THE MADCAP LAUGHS; OPEL; :::::::::::::::::::::::::::::::::::;; Poslusajte!

Ima i dokumentarni film "Syd Barrett and The Pink Floyd story"! A u filmu "The Wall" od PF, glavna uloga, koja je obrijala sebi obrve, na pocetku mu cigareta dogorela u ruci itd. je inspirisana, kao i mnogi hitovi PF, sta mislite kim!?!!!

Pozdrav od jednog ludaka, rodjenog u znaku Jarca, kao i SYD!

SYD BARRETT (1946-2006)
 

Back
Top