10.000 izbeglica

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Seul, 16 shkurt - Eksod gjithnjë e më i madh koreanoveriorëve nga shteti komunist për në Korenë jugore fqinje. Që nga përfundimi i luftës së Koresë në vitin 1953 numri i refugjatëve është rritur në më shumë se 10.000 vetë. Presidenti koreanojugor, Roh Mu Hjun ka lënë të kuptohet se mund të rifillojë lëvrimi i furnizimeve me oriz dhe pleh kimik për në Korenë e veriut, të cilat qenë ndërprerë për shkak të provave bërthamore të Koresë së veriut vitin e kaluar.

Seul. 16 februar- sve veci ekzodus severokoreanaca iz komunisticke drzave ka susedu juznoj korei. od kraja rata 1953 broj izbeglica se povecao na vise od 10.000 osoba. predsednik juzne koreje Roh Mu Hjun je dao do znanja da se moze nastaviti rad na snabdevanju pirincem i djubrivom severne koreje, koje su stopirane zbog nuklernih proba prosle godine.

ovo cisto kao "opomena" onima koji uzdizu juznu koreju, kao super drzavu, malo informacija iz svakodnevnog zivota
 
Samo ti majstore pisi na albanskom, jos ste vi u Srbiji a zakonom o manjinama vam je dato pravo da se izrazavate na maternjem jeziku. To hoces li ti koristiti i hijeroglife je tvoj problem, ali moram da priznam da dobro pises/pricas jezik zemlje ciji si lojalni gradjanin - Srbije tj. srpski.

Svaka cast albanski srbine ;)
 
ХЕРЦ:
Samo ti majstore pisi na albanskom, jos ste vi u Srbiji a zakonom o manjinama vam je dato pravo da se izrazavate na maternjem jeziku. To hoces li ti koristiti i hijeroglife je tvoj problem, ali moram da priznam da dobro pises/pricas jezik zemlje ciji si lojalni gradjanin - Srbije tj. srpski.

Svaka cast albanski srbine ;)


hvala lepo, srpski srbine.
 
hvala i tebi lepo i prestani da pises na albanskom....
veroatno da u tom tekstu psujes pljujes i prdis, a onda kao prevodis tekst....
na ovom forumu si nacionalna manjina, i kao takav ima da pises na srpskom...ako ti se ne svidja, dovidjenja...
 
Pa ne radi on na salteru u drzavnoj ustanovi, vec pise na forumu. Stvarno mi ponekad nisi jasan. Ovamo velicas amerikance koji se zalazu za nezavisno albansko KiM, a na drugoj strani napadas lojalnog gradjanina Republike Srbije koji po ustavnom pravu o manjinama moze da se izrazava na svom maternjem jeziku.

Nije ni tebi lako :)



p.s. zaboravih da dodam, i Kyoto sa "bracom" hrvatima ti pise na "hrvatskom" pa mu ne branis, to sto ti pricas hrvatski a ne pricas albanski je tvoj problem, ali nemoj da ih razdvajas ;)
 
Obersturmfuehrer:
hvala i tebi lepo i prestani da pises na albanskom....
veroatno da u tom tekstu psujes pljujes i prdis, a onda kao prevodis tekst....
na ovom forumu si nacionalna manjina, i kao takav ima da pises na srpskom...ako ti se ne svidja, dovidjenja...

primetio sam jedno pravilo na forumu, ako se da neka vest, onda se pita za izvor toga. ja umesto izvora, dajem tekst sa prevodom, i verujem da postoji u srbiji neki "posteni" albanac koji moze potvrditi ili demantovati moj prevod. a nismo deca da se psujemo , vredjamo i sl. gluposti. makar za sebe to mogu reci.
 
fosilvaso:
pri čemu pojam kosovski ima istu težinu kao vojvođanski....
Nema istu tezinu, nikako, niti ce imati.
To kosovski je tezinu dobilo silom.
Nemoj ti iz Zagreba da delis Srbiju.
Nije vam dosta sto ste pobili i proterali narod u II sv. ratu i 90-ih.
Ti ces sada nama iz genocidne NDH da pricas o demokratiji i da tumacis nas Ustav.
Odjebi sa tim IDIOTIZMOM.
Tornjaj se na neki ustaskii forum pa kenjaj kolko hoces.
 
ХЕРЦ:
Samo ti majstore pisi na albanskom, jos ste vi u Srbiji a zakonom o manjinama vam je dato pravo da se izrazavate na maternjem jeziku. To hoces li ti koristiti i hijeroglife je tvoj problem, ali moram da priznam da dobro pises/pricas jezik zemlje ciji si lojalni gradjanin - Srbije tj. srpski.

Svaka cast albanski srbine ;)

Obersturmfuehrer:
jel si ti lud, il se pravis lud il si glup ili samo obozavas da provociras ljude na forumu?
pisi na srpskom, ovo je srpski forum, albanski ostavi za vase forume...


Mada većina nas ne zna Albanski, ostaje manji deo koji ne želi da prizna da ga poznaje (!?).
Uzdamo se u njihovo znanje te očekujem da će nešto takvo biti prijavljeno.
Opet, čovek vredi koliko jezika zna.
On je naučio naš (Madjare u Subotici baš briga za srpski), nije loše da i mi pohvatamo neke izraze.

Dakle - čim se pojavi nešto tipa "buljaš" Adem - leti sa foruma.
(Ademe ne moraš da prevodiš ovu reč)
 
Cossack:
Nema istu tezinu, nikako, niti ce imati.
To kosovski je tezinu dobilo silom.
Nemoj ti iz Zagreba da delis Srbiju.
Nije vam dosta sto ste pobili i proterali narod u II sv. ratu i 90-ih.
Ti ces sada nama iz genocidne NDH da pricas o demokratiji i da tumacis nas Ustavni.
Odjebi sa tim IDIOTIZMOM.
Tornjaj se na neki ustaskii forum pa kenjaj kolko hoces.

Ako ćemo da se zezamo, to ja nastavljam tamo gde je Francek stao u dogovorima sa Crnim Slobom...

vojvođanski i kosovski su pojmovi za područje, šta fali tome? kao šumadijski itd...
 
Nisi ti decko na to mislio.
Govorio si o nekakvoj tezini, zar ne.
Kosovski Albanac- taj pojam koriste oni koji ne zele da imaju nista sa Srbijom.
Sama cinjenica da taj pojam poistovecujes sa "Vojvodjanima" je notorna glupost.
Vojvodina jeste (po mom misljenju nazalost) AP Srbije, ali TO JESTE I BICE ZAUVEK SRBIJA, bez obzira sta g*ovna i olos tipa Nenada Canka ili tamo nekih ustasoidnih debila koji mrze Srbiju i sve sto je srpsko zeleli.
Sta cete vi koji mrzite Srbiju ovde? Volite da provocirate, a?
 
fosilvaso:
Isto što i vojvođanski Mađar, državljanin Srbije, pripadnik albanske manjine....Znači, bio bi srpski Albanac? Eventualno srbijanski Albanac? može i kosovski Albanac?

Ових дана је неколико наших признатих интелектуалаца са Косова и Метохије говорило у вези са називом Шиптар (Радош Љушић, Симић и Јањић). Људи би требало да знају да се израз Шиптар односи на људе РОЂЕНЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ и који су у давнини шиптарског порекла (ЈЕР СЕ АЛБАНИЈА НЕКАДА ЗВАЛА ШКИПТАРИЈА) - а Албанац НА ОНЕ КОЈИ СУ ИМИГРАНТИ и који су се довукли последњих деценија А У ПИТАЊУ СУ СТОТИНЕ ХИЉАДА АЛБАНАЦА.
који нису наши држављани и нису овде рођени.
Реч Шиптар НИЈЕ УВРЕДЉИВА - а када кажеш Албанац ОНДА МИСЛИШ НА
ДРЖАВЉАНИНА СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ - у томе и јесте штос и игра речи лукавих
Шиптара.

Дакле, Шиптар је Албанац са Косова и Метохије, а Албанац је држављанин Албаније (некада Шкиптарије).
 
eremita:
Ових дана је неколико наших признатих интелектуалаца са Косова и Метохије говорило у вези са називом Шиптар (Радош Љушић, Симић и Јањић). Људи би требало да знају да се израз Шиптар односи на људе РОЂЕНЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ и који су у давнини шиптарског порекла (ЈЕР СЕ АЛБАНИЈА НЕКАДА ЗВАЛА ШКИПТАРИЈА) - а Албанац НА ОНЕ КОЈИ СУ ИМИГРАНТИ и који су се довукли последњих деценија А У ПИТАЊУ СУ СТОТИНЕ ХИЉАДА АЛБАНАЦА.
који нису наши држављани и нису овде рођени.
Реч Шиптар НИЈЕ УВРЕДЉИВА - а када кажеш Албанац ОНДА МИСЛИШ НА
ДРЖАВЉАНИНА СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ - у томе и јесте штос и игра речи лукавих
Шиптара.

Дакле, Шиптар је Албанац са Косова и Метохије, а Албанац је држављанин Албаније (некада Шкиптарије).

e bas ste pametni... ja neznam ko sam ni sta sam ni kako se zovem, to sto ja ne znam i nekako, ali ne znaju ni onih nekoliko miliona, kako da ih nazovem, e to me bas zabrinjava. i zamisli da vas nemamo u komsluku, da nam to kazete... ih sto bi se obrukali pred svetom...
 

Back
Top