OBRISAN HARD DISK

dragan021

Početnik
Poruka
23
AKO NEKO MOŽE DA MI POMOGNE DOBRO BI MI DOŠAO SAVET MAJTORA.
IMAM DVA HARD DISKA , A ONAJ NA KOJEM SU MI SAMO PODATCI TIPA SLIKE VIDEOZAPISI I SLIČNO KAŽE DA JE PRAZAN I HOĆE DA SE FORMATIRA ŠTO JA NIKAKO NEBI HTEO DOK NE POKUŠAM DA VRATIM DATOTEKE JE IH NEMAM NA CD'OVIMA.
AKO NEKO ZNA NAČIN DA SE TO URADI BIO BIH MU JAKO ZAHVALAN ZA SAVET.
POZDRAV SVIMA.
 
ako pokazuje da je prazan, onda je verovatno prazan... mozes da probas da vratis koji podatak sa nekim undelete programom... ali ne verujem....
ubuduce nabavi dvd rezac (oni su danas samo 30e) i sa njim na diskove prebaci najvaznije podatke, za svaki slucaj...
 
tune up utility ima opciju `unedelete`.Prikaci ga kao sekundar na neki master sa dovoljno prostora /posto izvor i destuinacija ne mogu biti isti hdd il particija/ i vratices oko 90 % sigurno.Get data back je odlican isto.
 
Pa ako majstor kaze KAPUT, sta amater da pokusa??
Probaj drugi servis, ali ako je mehanika -ne znam..tesko

Potrazi po forumu ima likova koji i to sredjuju(sem u slucaju da je zagrebana ploca(e)..

A sto se tice leka ima.Evo recepta:
Aspirin(kofetin) 2kom
GSP karta 2(4) kom
Novcanica 5000din 1kom(moze i varijante 5X1000 i sl)
Konzumirati 1., upotrebiti 2. i dati 3.
Rezultat potpuno nov HDD sa garancijom ;)!
 
Prodajem doticni lek u kitu, saljem Post Expresom, cena 6500din!

Napomena- ne konzumirati vise od dva kita, i ne praviti lek u domacoj radinosti jer ne snosim nikakvu odgovornost a i nece raditi;)!!!

Kit za vracanje podataka 120-150eur u dinarskoj protivvrednosti.Vise na :
www.svejeuzalud.bilo
 
ivam91:
kolko su vazni podaci da bi dao 150 e ....
151€ i vise ;)

Bogme trik pitanje, svako zna koliko su mu vazni podaci i to je poprilicno tesko izmeriti.Ko sto rece MASTER CARD- NEPROCENJIVO :lol:!

Meni licno najvrednije su fotke sa digitalca, neka dokumenta, podesavanja raznih programa, programi koji nisu narezani, muzika pa filmovi-tim redom...
 
dragan021:
Nosio sam ga kod majstora i on kaže da nemože da vrati podatke jer je crko harddisk.
Dali tu ima leka za nas amatere.
Zato sam te pitao "dali ti je maistor rekao šta je crklo na hard disku? jer ima mnogo samozvanih fush maistora koji nemaju tri blage veze sa životom. Probaj nađi lika sa foruma koji se zove NID možda ti on može pomoći više nego svi mi ostali.
 
@dragan021
Ako je u pitanju elektronika, onda to verovatno može da se reši korišćnjem ispravne elektronike. Ako je mehanički kvar, onda je to mnogo mnogo teže, ali ni jedno ni drugo moguće rešenje nisu za nekoga ko ne zna kako se to radi. Dakle, amateri ovde više nemaju šta da traže, te ti ostaje da nađeš nekoga ko to zna da radi kao što reče Snejks.
 
Pa tesko da je nesto mehanicki otislo na hardu,vec je pre neki sektor zabrljao.Najverovatnije se sve to lepo moze popraviti sa full formatiranjem,ili,ne daj boze,formatiranjem sa dodavanjem nula(mnoooogoooo dugo traje).Mozes da probas da ga nakacis na drugi komp sa instal. tuneup-om ili slicnim programom,pa da probas da vratis podatke.Srecno!
 
Meni je svojevremeno slicno obavestenje izaslo na particiji na kojoj sam imao slike i filmove.
Hard je radio ali ta particija nije mogla da se otvori i stalno je davao obavestenje da nije formatirana i da mora da se formatira.
Uzeo sam program easy recoverey i on mi je "usao" na tu particiju i izvukao sve sta mi je trebalo i onda sam je formatirao.
Zasto se to desilo ni dan danas ne znam, jednostavno iz cista mira kad sam ukljucio kompjuter vrisnula je particija. Isti HD i dan danas (jedno godinu dana kasnije) koristim i sve je u najboljem redu.
 
ufff teska tema mene spasio erd comander ili tako nekako...omoguci da disk jos malo potraje..poravi ga loma..mada se osjeti kako disk krlja i jauche..u fazonu par puta podignes sistem i nabrzaka narezes sta ti treba...moze i da potraje nekih 15-20 dana plafon al sve je lutrija :)
 
Ako je u pitanju elektronika, onda to verovatno može da se reši korišćnjem ispravne elektronike.

Da tachno, samo treba voditi rachuna, problem je u tome shto mora da bude indentichna, da nekazem ista elektronika, i velichina hard diska, kako bi menjanje elektronike i samo spasavanje podataka uspelo, nekoliko puta me spasio takav nachin spashavanja podataka uz odgovarajuci alat.
 

Back
Top