Uskoro nove Devize za Vojsku Srbije......

Fuehrer Bonker

Početnik
Banovan
Poruka
36
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=99976&datum=2007-02-16

SRBIJA PRODAJE
347 TENKOVA
M.VUKSANOVIĆ, 16. februar 2007

BEOGRAD - Ministarstvo odbrane podelio je na prodaju 287 tenkova T 55 i 60 tenkova T72, koji predstavljaju višak naoružanja. Na prodaji je i 19 oklopnih trasnportera M60 i BTR-50, kao i deset izviđačkih automobila tipa BRDM-2.

U Ministarstvu odbrane objašnjavaju da ta prodaja nije oglašena u dnevnim listovima, jer se "radi o naoružanju i vojnoj opremi, ali je obaveštenje o tome dostavljeno na adrese 52 preduzeća koja su registrovana za obavljanje spoljne trgovine kontrolisanom robom". Ta preduzeća prehodno treba Ministarstvu odbrane, odnosno Upravi za snabdevanje da dostave rešenja o registraciji, prema Zakonu o spoljnoj trgovini naoružanjem, vojnom opremnom i robom dvostruke namene.
Iz Ministarastva odbrane nisu mogli da otkriju cenu ponuđenih borbenih oklopnih vozila , objašnjavajući da je ona sastavni deo konkursne dokumentacije i da će biće poznata svim zainteresovanim preduzećima kada prezmu konkursnu dokumentaciju.
Ovo je jedna od najvećih ponuda za prodaju viška naoružanja poslednjih godina i, ako bude uspešna, Ministarstvo odbrane će inkasirati solidnu sumu. Samo u poslednjih godinu dana od prodaje viška naoružanja zarađeno je milion dolara. Taj novac je potrošen uglavnom za kupovinu energenata, hrane i za osnovne potrebe Vojske.
Kako saznajemo, svi tenkovi i oklopna vozila su u dobrom stanju, i mogu da uđu u naoružanje armija manje razvijenih zemalja u svetu.Pitanje je,međutim, da li naši tenkovi mogu da budu prodati, jer je poslednjih godina,svetsko tržištee naoružanja, zasićeno borbenim oklopnim vozilima iz zemalja bivšeg Varšavskoh ugovora, koje se, sada brzo oslabađaju tih oružja.
*******************************************************************************************************
*******************************************************************************************************

Znaci, mi smo razvijena drzava, nama Tenkovi Tipa T72 (M84) netrebaju. Smesno.
Zanima me, kad i te Tenkove bacimo, koliko tenkova ova vojska uopste jos poseduje?

A mogli bi i prodati celu tu vojsku, i onake ne vrede vise ni za k.urac, pa sta ce nam vojska, koja trosi samo para za penzijonere i neke stanove.
 
Ajde da razumem da vojska prodaje zastarelo naoruzanje i visak istog, ali zasto se nikad ne pise da je vojska nesto kupila ? Kako to da se non stop prodaje, a od modernizacije nista. Svi pricaju o nekoj "modernizaciji", da li to podrazumeva prodaju starog bez nabavke novog da bi rekli kako nemamo zastarelo naoruzanje ali niko ne spominje da nemamo nikakvo.

Strasno i tuzno sta se desava u zemlji Srbiji.
 
Rasprodati još ovo malo naoružanja što je ostalo podeliti još koji stan ovim podobnim generalima i staviti tačku na pričo o vojsci Srbije. E sad kreće drugi deo priče pošto sve ostale demokratske države u okruženju to nipošto nežele nego još i modernizuju svoju vojsku nebi me čudilo da krenu sa teritorijalnim pretenzijama.

NA MRTVOG VUKA I ZEC DIŽE K...C 1
 
To je sve za smeh, tu se Demokrati sakupili i vicu "Nedajemo Kosovo, Nase je Kosovo, ovo ono" a Vojsku svoju unistili to temelja, dobro, imaju sada nove znacke, mozda je to najvaznije u vojsci.
Ako Demokrati vec uzimaju drzavi vojnu moc, zasto ti isti teraju narod da brani Kosovo? Pa kako vidim mogu biti srecni da im Nato cuva granice prema Kosovu, da nam nebi bilo Natoa pregazili bi siptari sve do Beograda... kako su nasi jadni i bedni nebi me cudilo.
A u Beogradu vicu "nedajemo nase" bla bla bla, ako dode do sukoba predlazem: Kostunica i Tadic u prvi red sa vilama i motikama... ja cu sa nozem u drugi...
 
Fuehrer Bonker:
To je sve za smeh, tu se Demokrati sakupili i vicu "Nedajemo Kosovo, Nase je Kosovo, ovo ono" a Vojsku svoju unistili to temelja, dobro, imaju sada nove znacke, mozda je to najvaznije u vojsci.
Ako Demokrati vec uzimaju drzavi vojnu moc, zasto ti isti teraju narod da brani Kosovo? Pa kako vidim mogu biti srecni da im Nato cuva granice prema Kosovu, da nam nebi bilo Natoa pregazili bi siptari sve do Beograda... kako su nasi jadni i bedni nebi me cudilo.
A u Beogradu vicu "nedajemo nase" bla bla bla, ako dode do sukoba predlazem: Kostunica i Tadic u pirvi red vilama i motikama... ja cu sa nozem u drugi...


Pratim iz trećeg reda sa govnjivom motkom pošto mi je od oružija jedino to ostalo
 
Da li je Dušan Prelević još vojni obveznik?
Lako je tudjim q po trnju mlatiti.

Da li se iko zapitao - ŠTA JE SA OFICIRIMA I PODOFICIRIMA?
GDE ONI ŽIVE?

Krive demokrate što nemaju stanove?
Kada demokrate odu sa vlasti i dodju nedemokrate da li će biti raspisana masovna nabavka naoružanja ili će biti žvaka "potrošili ovi pre nas"?
 
"Kada demokrate odu sa vlasti i dodju nedemokrate da li će biti raspisana masovna nabavka naoružanja ili će biti žvaka "potrošili ovi pre nas"?"
--------
Irone, ovako je trebalo: Kada "demokrate" odu s vlasti i dodju "nedemokrate", da li ce biti raspisana....
Da, i zvaku "potrosili ovi pre nas" - "nedemokrate" ce samo naslediti od "demokrata"!
 
*BILJA*:
"Kada demokrate odu sa vlasti i dodju nedemokrate da li će biti raspisana masovna nabavka naoružanja ili će biti žvaka "potrošili ovi pre nas"?"
--------
Irone, ovako je trebalo: Kada "demokrate" odu s vlasti i dodju "nedemokrate", da li ce biti raspisana....
Da, i zvaku "potrosili ovi pre nas" - "nedemokrate" ce samo naslediti od "demokrata"!

E onda ništa ako je to samo žvaka koja nas čeka...
Hvala
 
41.gif

Ovo je najsavremeniji mitraljez koji sam mogao nabaviti
 

Back
Top