Program za brisanje hd?

Rešenje full format diska , mislim da ako bi startovao sistem sa neke flopy diskete od windows 98 ili Me , brisanje svih particija sa diska , ponovno formiranje particija i formatiranje tih istih particija . mada neznam , možda bi low lewel format pomogao mogao da ti pomogne oko oporavka hard diska i ujedno oko brisanja svega što je na hard disku.
 
Podaci mogu da se vrate i posle low level formata ukoliko je reč o onome što se može uraditi korišćenjem programa koje daju proizvođači hard diskova, ali sumnjam da će neko da se bavi time i da uz to ima i odgovarajuću opremu.
 
Evo sta je problem, HD WD kada radim defragmentaciju bilo sa perfect diskom ili windowsovim disk defragmenter-om, zakuca mi hard tj neradi nista moram da restartujem kompjuter. E sada c particiju radi bez problema kao i d, ali zadnju koja je e samo kod nje zakuca, e particija 32Gb od toga 46% je free. Mozda ima nekih podataka zbog koje zakuca tu su mi igre i neki wmv avi 3g podaci neznam sta je u pitanju da li je neko imao slican problem ili zna sta je u pitanju? Inace hard je star nekih 2 meseca. I sa windowsovim error checkom je zakucao??? I kada prebacujem preko komandera sa e na d particiju takodje zakuca?
 

Back
Top